Неділя, 02 жовтня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Як в Чернівцях директор «кинув» 367 чоловік

Автор: Ігор Соломон П'ятниця (02.08.2013p.) 6694 4


До нас в редакцію звернулись дві жінки, які вже не мають сил боротись з несправедливістю.


Вони роками оббивають пороги різних правоохоронних органів для відновлення справедливості. Але на жаль, наші правоохоронці не завжди допомагають тим, кому насправді потрібна допомога. Іноді їхня «допомога» виглядає досить пасивно. Досить часто, в небажанні допомоги на перший план випливають такі типові для нашого сьогодення явища, як зв’язки, а також не менш ефективне явище, як «кумівство» і банальна корупція…і не тільки…

Дві сміливі жінки кинули виклик справжньому «титану» і поки безуспішно пробують роками відстояти свої права, вперто відстоюючи свою маленьку справедливість. На їхні численні скарги до багатьох інстанцій, вони отримували типові відписки, а іноді – відкриту брехню. Справи всіма методами гальмувались, хоча порушень було достатньо. Гадаю будь-кому зрозуміло, що в директора поважного підприємства набагато більше зв’язків і можливостей «впливати» на різні перевірки та справи.  Ходять чутки, що в директора є впливові друзі зі столиці серед поважних силових структур.

Що ж сталося і чому звернулися жінки до ЗМІ з відчуттям повної безвиході і недовіри до правоохоронців. Спробуємо описати ситуацію.

Історія тягнеться з буремних 90-х років, коли все продавалось, валилось, знищувалось і приватизовувалось, щоправда в більшості випадків – «прихватизовувалось». Так от, в кінці 1993 року така участь не минула і працівників Чернівецької виробничо-торгівельної колективної фірми «Акцент ЛТД», що потужно працювала в умовах загальнодержавного краху економіки і виробляла досить непогане взуття. На той час, зі слів пані Данилюк, на підприємстві працювало біля двох тисяч чоловік.


19 жовтня далекого 1993 року Данилюк Олена Дмитрівна, використавши свій майновий сертифікат, вартістю тоді ще 30000 карбованців  стала співвласником ТОВ ЧВТКФ «Акцент ЛТД» і лише в 27 травня 2002 році отримала Свідоцтво про право власності на частки учасника товариства. Саме тоді документально було чітко вказано, що Данилюк О.Д.  має 6,6 частки ТОВ ЧВТКФ «Акцент ЛТД», що після нескладних підрахунків складає приблизно 0,074%, а її «бойовий соратник» Драганчук Тамара Євгенівна – відповідно 11,5 частки, що складає приблизно 0,128%. Підписував ці Свідоцтва особисто наш герой – голова правління ЧВТКФ «Акцент ЛТД», на той час ТОВ, пан Пуршега М.М.

Так ось саме за свої частки підприємства безуспішно воюють «бойові подруги». В боротьбі за частки, які в них фактично «вкрали», пані Данилюк та пані Драганчук  використовують сучасну зброю ображених - Скарги та Заяви, які на жаль активно ігноруються.

 «Вкрали» частки типовою рейдерською схемою – перереєстрація підприємства, включення в «долю» обраних осіб, не включення інших, в переважній більшості простих учасників з маленькими частками. Обов`язковою умовою цієї схеми повинно бути погіршення умов учасників після перереєстрації.

Тому зовсім не дивною виглядає історія раптового перетворення в 2010 році попередньої фірми (ТОВ) в Товариство з додатковою відповідальністю (ТДВ) «Чернівецька виробничо-торгівельна колективна фірма «Акцент ЛТД». Зрозуміло, що новоутвореній фірмі передаються всі майнові та немайнові права попередника.

Так ось, 14 червня 2010 року на ТОВ цілком законно скликали загальні збори  учасників і прийняли рішення про припинення діяльності ТОВ шляхом перетворення (реорганізації) в товариство з додатковою відповідальністю ЧВТКФ фірма «Акцент». В 2010 році учасників (співвласників) ТОВ залишилось 407 чоловік. Ніби нічого на перший погляд не сталося, але всі учасники, які відповідали перед кредиторами тільки майном фірми, після реорганізації мали б відповідати за борги товариства належним їм майном, а фактично всім своїм особистим майном. Окрім цього, новоутворене ТДВ ставало правонаступником всіх прав та обов’язків ТОВ.  Більшість учасників ТОВ написали на зборах заяви про відмову вступати до ТДВ, але їхня сукупність часток звичайно була меншою за частки директора Пуршеги разом з учасниками, які вступили в ТДВ. Заяви про відмову написали і наші героїні – пані Данилюк та пані Драганчук.

А вже 26 серпня, під час загальних зборів учасників, де зібралося лише 47 чоловік з 407, які й вирішили перереєструвати ТОВ в ТДВ. На збори зібрались учасники в кількості біля 12%, але кількість часток у цих учасників ЧВТКФ «Акцент ЛТД» складало в сукупності біля 73%. Наші героїні на цих зборах були відсутні. І цілком зрозуміло з яких причин, адже на засідання запрошувались лише учасники новоствореного ТДВ, а вони є учасниками ТОВ.

Тільки через певний час, з допомогою прокуратури нашим жінкам вдалось отримати копію Протоколу від 26.08.2010 року.

В даному Протоколі не вказано можливість відмови від вступу до ТДВ, а лише вказана досить цікава інформація. В учасників ТОВ є можливість обміняти частки в статутному капіталі товариства-правонаступника на письмові зобов’язання. При цьому термін отримання часток в статутному капіталі товариства-правонаступника в обмін на письмові зобов’язання не обмежується. Фактично маючи зобов’язання про свою частку – реально її  можна і не отримати, адже термін отримання часток необмежений…

Відмовників від вступу в ТДВ,виявилось не багато, не мало, а 367 учасників з 407 учасників. Їх фактично по злочинному «кинули» на загальних зборах влітку 2010 року, не виплативши жодної копійки компенсації. Майно підприємства, що належало 407 громадянам, фактично рейдерським шляхом забрали собі і володіють ним 40 «обраних» осіб.

Фірма ЧВТКФ «Акцент»  розташована на заході України в 30 км від кордону з Румунією і 1 км від вантажної залізничної станції. Фірма володіє взуттєвою фабрикою з виробничими корпусами площею 12960 кв.м., допоміжними і складськими будівлями площею 4400 кв.м., гаражем із парком машин. 

 Керував з кінця 90-х  і досі керує цим підприємством відома особистість в нашому місті – Пуршега Михайло Миколайович, один з небагатьох чернівецьких директорів, який вже біля 15 років очолює, а нині є фактично власником ЧВТКФ «Акцент», маючи контрольний пакет.

Підприємство на сьогодні працює вже не так потужно, як раніше. На сьогодні більшість складських приміщень фірма здає в оренду різним приватним структурам, в тому числі відомому виробнику меблів на Буковині – ТОВ «Імпульс».

Але за словами пані Данилюк, основна причина такої поведінки директора підприємства є земля. За інформацією, якою володіє пані Данилюк, цьому підприємству в середині 2000 років, міська рада надала 3,6 га в безкоштовне довічне користування. Тому зовсім не дивною виглядає історія раптового перетворення попередньої фірми (ТОВ) в Товариство з додатковою відповідальністю (ТДВ) «Чернівецька виробничо-торгівельна колективна фірма «Акцент ЛТД». Зрозуміло, що новоутвореній фірмі, як вже писали вище, передаються всі майнові та немайнові права попередника і право на довічне користування 3,6 га землі в місті Чернівцях.
  За словами Олени Данилюк,  фірма мала раніше 10-ки магазинів і була власником декількох гуртожитків. Але на сьогодні гуртожитки приватизовані колишніми працівниками, а магазини, як виявилось, зі слів пана Пуршеги, були всі в оренді, і на сьогодні підприємство не має магазинів.

Чіткою інформацією жінки не володіють, бо не мають доступу до реєстраційних та фінансових документів підприємства. Жодного фінансового звіту, жодної інформації щодо належної їм компенсації, ні Данилюк, ні Драганчук, вже роками не можуть отримати. Навіть на законне звернення для отримання витягу з Єдиного державного реєстру, щоб дізнатись, хто ж насправді став власником нової фірми і перелік всіх учасників нового перереєстрованого ТДВ, отримують чергову безпідставну відмову.

Згідно рішення зборів, 40 осіб «узурпували» підприємство, а фактично його власником став Пуршега М.М. За інформацією, наданою Оленою Данилюк (з її слів) –  Михайло Пуршега має контрольний пакет акцій – біля 54%.

Копію Протоколу засідання загальних зборів ТОВ від 14 червня 2010 року керівник підприємства Пуршега М.М.  учасникам ТОВ пані Данилюк та пані Драганчук  не надав. Єдиний документ, що отримали Данилюк і Драганчук – лист від голови комісії з припинення ЧВТКФ «Акцент ЛТД», де розповідається про прийнятий факт реорганізації.

Далі дуже зрозуміла «підстава», описана вище, що окрім того, що учасник відповідає всім майном, так він і фактично може не отримати свою частку, адже час отримання – необмежений. Гарно і двозначно. З однієї сторони колишні співвласники можуть завжди (час необмежений) ввійти в ТДВ, а з іншого – ввійшовши, можна частку не отримати, бо час обміну зобов’язань на частку власності є необмежений. Класична пастка та «схема-лохотрон».

Гарну і чітку відповідь на скаргу Данилюк, написали у Фонді держмайна – повернення вкладів учасникам товариство з додатковою відповідальністю відповідно до ст.54 Закону України «Про господарські товариства» при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю, йому виплачується вартість частини майна товариства, пропорційна його частці у статутному капіталі. Виплата проводиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 місяців з дня виходу. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернуто повністю або частково в натуральній формі. Коментарі тут зайві.

Всі спроби написати листи керівнику Пуршезі М.М. виявились марними. Навіть замовні листи з повідомленням, про отримання яких є фактичне підтвердження, злочинним шляхом не реєструються в журналі вхідної документації ЧВТКФ «Акцент ЛТД» і при всіх перевірках, як прокуратури, так і міліції, керівництво ЧВТКФ «Акцент ЛТД» посилається на не отримання листів від пані Данилюк, надаючи перевіряючим копію з журналу вхідної документації, де звичайно відсутні будь-які листи від пані Данилюк.

Куди тільки жінки не зверталася – і в прокуратуру, і в міліцію, в фонд держмайна і навіть в Адміністрацію Президента. Але всюди отримували відповіді приблизно однакового змісту. Напевно, все ж таки пан Пуршега має впливових друзів чи можливо впливових господарів?

 В цьому ми будемо розбиратись і спробуємо допомогти, або хоча б розкрити з незалежної точки зору ці питання…Але насправді історія є досить заплутана і потребує більш глибокого вивчення. Жінкам насправді потрібна допомога правоохоронців, щоб розібратись в цих питаннях.

У всьому винні китайці і «най вона здохне» від Михайла Пуршеги

Для більшої об’єктивності, ми спробували взяти коментар у керівника ТДВ ЧВТКФ «Акцент ЛТД» Пуршеги Михайла Миколайовича.
При зустрічі з нашим журналістом Ганною Мельник, пан Пуршега не хотів розмовляти взагалі, мотивуючи тим, що він нас не запрошував і постійно запитуючи, хто ж нас купив…Фотографуватись Михайло Пуршега відмовився, ми змушені були взяти фото пана Михайла з соціальної мережі Однокласників.

Пану Михайлу наш журналіст повідомив про те, що стаття все одно вийде і краще було б отримати інформацію з перших вуст, щоб стаття не була однобока. Тільки після цього, досвідчений керівник погодився поговорити і відповісти на деякі запитання,  попередньо переписавши прізвище журналіста та номер його посвідчення.

Михайло Пуршега розповів, що на сьогодні підприємство працює. Щоправда уточнив, що працює не на таку потужність, як працювали при Радянському Союзі. І зазначив, що на сьогодні на фірмі працює біля 200 працівників.

 «Виробляється продукція на експорт. На внутрішній ринок ми не можемо пробитись через китайців.  Китайці зараз заполонили все»,- розповів про продукцію та головних конкурентів пан Михайло.

Керівник зізнався, що зараз на підприємстві  ситуація є невтішною.  Щоправда додав, що не лише в них, але й у інших виробників така ж ситуація через китайців.

«Фірма могла б працювати на внутрішній ринок,  якби були нормальні інвестиції і не було б цього китайського непотрібу», - розповів своє бачення внутрішнього ринку пан Пуршега.

Коротко пан Пуршега розповів і про активи підприємства. Про теперішні і про минулі.

«Колись раніше ми орендували магазини, всі вони були в оренді. У нас раніше були гуртожитки на Полєтаєва,  на Парковому проїзді і недобудований на Кармелюка – ми все віддали. Фірма зараз жодного відношення немає до цих гуртожитків», - розповів Михайло Миколайович.

«Весь майновий комплекс знаходиться на балансі фірми. Виживаємо за рахунок продукції, яку виробляємо, от тільки сьогодні відвантажили продукції на 66 тисяч гривень. Це плата за нашу працю», - додав директор ТДВ ЧВТКФ «Акцент ЛТД» .

А про 3,6 га, що зі слів Данилюк міськрада надала в довічне користування ЧВТКФ «Акцент ЛТД», пан Пуршега заявив категорично, що це неправда.

«Нам землю дали від початку існування фабрики. Фабрика будувалась в 68-69-хх роках і в 70-у році фабрика почала працювати. Нам земля була надана на будівництво фабрики, а потім надана земля перейшла в постійне користування. Є Акт на постійне користування», - розповів Михайло Пуршега.

А на запитання про частки учасників, директор фірми не дуже охоче відповідав, але все ж виразив свою точку зору. 

«А хто їм не давав право вступати. Ми всім учасникам направили повідомлення,  дали об`яву у газеті більше як за місяць. Проводились не одні збори, поки ми підійшли до питання перетворення» , -  саме таку думку щодо учасників виразив Михайло Пуршега.

«Для чого треба було перетворити фірму,  бо потрібно було зареєструватись в державному реєстрі. А ми в такій формі не могли існувати, бо підлягали ліквідації. Через це - ми обрали таку форму і найняли не дешевого адвоката, з яким працювали декілька років і привели підприємство у відповідність», - уточнив Михайло Миколайович.
 «Той хто не вступив, вибачте, нехай тепер гавкає на небо. А чого не вступив -  бо треба було йти до нотаріуса і платити гроші.  120 гривень за вступ у це товариство. Вже написано багато заяв. Ось коли люди дозріють до того, що треба йти до нотаріуса, ось тоді ми їх і приймемо», - з іронією заявив керівник ТДВ.

Пан Пуршега відкрив світло на свою позицію та відношення до учасників:  «Не вступило в ТДВ чоловік триста, які мають частки. Частка складає 74 гривні. Так їм дорожче виходить вступити, чим не вступити».

«На сьогодні ми зареєструвались і є  в державному реєстрі. Коли учасники дозріють до певного стану, а я думаю, що цього не буде, то при ситуації що є на сьогодні - будемо приймати  і розширяти ТДВ. А можливо -  будемо ще й звужувати ТДВ, але це залежить не від мене. Ті що не ввійшли в ТДВ, вони залишилися в ТОВ, фактично вони нікуди не ділись, і майно учасників теж є і нікуди воно не ділось», - додав Михайло Пуршега.

А щодо не отримання своєї частки Оленою Данилюк, то досить неочікувано, але прогнозовано директор Пуршега виразив свою позицію: «Най вона здохне та Данилюк. Данилюк отримала вже мільйон відповідей, що вона ще хоче. Я не хочу навіть говорити про неї  більше». І ще пан Пуршега використав досить солідний арсенал ненормативної лексики з метою описати пані Данилюк і своє відношення до неї, але описувати це гадаємо буде недоцільно. Тут гадаю теж без коментарів.

P.S. Сподіваємось на вирішення даного конфлікту і гадаю перевірити факти, викладені в статті правоохоронцям було б доцільно, адже 367 людей фактично позбавили своїх часток.

Справа досить складна, адже ми не володіємо всіма документами, але таких же «кинутих» учасників, як Данилюк і Драганчук є чимало – їх аж 367 чоловік.

Пані Данилюк Олена Дмитрівна та Драганчук Тамара Євгенівна просять допомоги і хочуть лише одного – отримати свою частку майна підприємства, на яку вони мають законне право.  
 

Опубліковано в розділі:
Проставте свій рейтинг цього запису блогу

Коментарі


Оцінити коментар! -5 Той самий
Най вона здохне
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +3 Паша
Цей бандюк ще з в 90 роках себе показав
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 lnna
Який жах, що коїться на Україні :cry:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Ніна Сивицька
саме те що жіночки не знають як себе захистити та отримати своє вихід є і я вже багато думала над цим питанням як правозахисник мій номер +380952264713;Д уже прошу редакцію надати мій номер контактний .
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення