Неділя, 02 жовтня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Вибори по-буковинськи... На Буковині голосують і "проти" влади і "за" одночасно?

Автор: Ігор Соломон П'ятниця (02.11.2012p.) 15361 6Результати виборів в Чернівецькій області залишили достатньо різні та неоднозначні відчуття.


З одного боку вибори пройшли успішно і всі наші політичні партії визнали їх проведення і погодились з результатами в нашому регіоні.

Брудна компанія деяких політичних сил повернула своїх прихильників до їхніх опонентів, і всі чорні піарники зробили більше шкоди своєму штабові, аніж опонентам.  Але це не основна дивина виборів по-буковинськи. Основне було на виборах. 

Багато дивних речей відбувалося, на які можна звернути увагу і спробувати їх проаналізувати.  Так наприклад - перемога представника Партії регіонів в 204 окрузі Артема Семенюка з феноменальним відривом від найближчого конкурента Богдана Баласиновича у понад  46 662 голоса. Зрозуміло, що перемогу святкував Артем Семенюк з результатом 57,54% проти найближчого «конкурента» Богдана Баласиновича  - 14,43%. В той же час об’єднана опозиція «Батьківщина» фактично сенсаційно малоочікувано розбила в окрузі «регіоналів» вщент, набравши майже 38% проти 24% в Партії регіонів.  А якщо звернути увагу на УДАР, в якого більше 17% і ВО«Свободу» - практично 6%, то картина вимальовується чітка – понад 60% проголосувало за опозиційні партії. А виграє мажоритарні вибори представник Партії регіонів з колосальним відривом. Містика, що тут можна сказати. Дивно, що лідери опозиційних сил просто мовчать і їх не дивує такий м’яко кажучи дивний результат і такі полярні вподобання жителів, які голосували за опозиційні партії і в тож же час голосували за провладного кандидата. Фактично вони голосували і проти влади і за одночасно.

Хоча ще задовго до виборів опозиція фактично віддала два мажоритарні округи владі – 203 і 204, кинувши всі сили на округи, де вона традиційно сильна – це 201 і 202 округи. Хоча за результатами виборів опозиційні сили мали дуже високі шанси перемогти і в 204 окрузі, але ймовірно провладний ресурс і бездіяльність опозиції не дали їм жодного шансу, адже в перемозі був зацікавлений особисто очільник будинку з левами.

По 201 та 202 округу опозиційні сили роками перемагали і навіть провівши досить мляву передвиборчу компанію, як Микола Федорук, так і Олександр Фищук впевнено перемогли своїх опонентів. І якщо Федорук був і залишається улюбленцем чернівчан вже багато років і навіть величезні кошти його головного опонента «регіонала» Михайлішина та дуже цікава і досить грамотна кампанія не допомогли виграти провладному кандидату. А Фищук переміг не стільки завдяки проробленій роботі, а стільки завдяки потужному протестному настрої в населення, яке голосувало проти висуванця від Партії регіонів Михайла Бауера. І якби об’єднана опозиція вибрала єдиного кандидата скажімо – Манчуленка чи Кобевка, то однозначно вони б і виграли вибори в цьому окрузі.

Звичайно в 203 окрузі виграти в опозиції шансів практично не було, адже це регіон, де традиційно перемагають висуванці Партії регіонів. І те що переміг «регіонал» Геннадій Федоряк зовсім нікого не здивувало. На його місці могли бути й інші відомі в даному регіоні «регіонали» - Іван Семенюк чи Іван Попеску. І гадаю будь-хто з них отримав би впевнену перемогу, адже провладний ресурс в цьому регіоні надзвичайно сильний і впливовий.
 

Отже вибори серед партій в Чернівецькій області впевнено виграла об’єднана опозиція ВО «Батьківщина» з результатом  39,61% (161 134), друге місце зайняла Партія регіонів20,76%(84 458), трете – «УДАР Віталія Кличка» - 19,14% (77 837), четверте – ВО «Свобода» - 8,72% (35 467)  і п’яте місце – Комуністична партія України5,47% (22 251).

Серед партій, що перемогли на парламентських виборах слід виділити ВО«Свободу», яка практично використовуючи мінімальний бюджет на виборчу компанію зуміла потрапити у Верховну Раду. Найбільше підтримали «Свободу» в Чернівцях – 14 840, а найменше – в 203 окрузі (4 829).

Переможця серед партій – ВО «Батьківщину» найбільше підтримали в 202 окрузі – 48 171 виборець, а найменше – в «румуномовному» 203 окрузі – 31 637 виборців. Хоча приємним для опозиційних сил є  той факт, що ВО «Батьківщина» перемогла на всіх чотирьох округах нашої області. Навіть в 203, де в об’єднаної опозиції найнижчий результат, вона випереджає Партію регіонів на 2 642 голоси виборців. Це досить неочікуваний результат.
 

Сенсацією всіх виборів став «УДАР Віталія Кличка», який впевнено пройшов в парламент, а в нашій області зайняв третє місце, трішки поступившись «регіоналам» . Від другого місця «УДАР» відділили 6621 голос. Це справді великий успіх для молодої партії, яка себе бачить в співпраці з іншими опозиційними силами. Найбільше партію підтримали в 203 окрузі – 20 593 людини підтримали «ударівців». В цілому підтримка партії по області була досить рівна. Трішки менше підтримали в Чернівцях – 19 441, в 202 окрузі – 18 978 і в 204 – 18 825 людей віддали свої голоси.
 

Партія регіонів в нашій області на виборах провалилась, програвши всі чотири округи. Партія влади виграла два мажоритарні округи, але про це окремо.

Отже «регіони» з великими труднощами взяли друге місце. Основні голоси провладна партія набирала на традиційно «своєму» 203 окрузі – 28 995 та 204 окрузі – 26 197 голосів. Саме ці два округи відчувають особливий вплив влади і саме на цих округах перемогли провладні мажоритарними з дивними результатами. Особливо цікавий результат вийшов на 204 окрузі.

На інших округах «регіонали» натягнули в Чернівцях – 16 225 голосів, а на 202 окрузі  - лише 13 041 голос.
 

Коротко про Комуністичну партію, що зуміла таки взяти п’яте місце в області. Найбільше її підтримали в 204 окрузі – 8 036 та в Чернівцях – 6 556, а найменше – в 203 окрузі (4 502) та в 202 окрузі (3 157).

Колись потужні партія «Наша Україна» набрала всього 1,6% (6 499). Відверто ця партія спробувала відібрати голоси в опозиційних, її реклама на телебаченні була потужною, а результат очікуваний. Мало хто здивувався такому підсумку. І це при тому, що в навіть в 204 окрузі партія набрала тільки 2,07%. Нагадуємо, що керівником обласного осередку партії є Володимир Куліш, який працює керівником надпотужного підприємства в Новодністровську. Тому ця партія очікувала особливо добре виступити саме в цьому окрузі.  Найменшу підтримку «кулішівці» серед округів отримали в обласному центрі.

Молода партія Наталі Королевської «Україна-Вперед» взагалі провалилась не тільки в нашій області, а й по Україні. В нас в області вона набрала своїх симпатиків лише 1,13% (4 590). Рекламний бюджет цієї партії на виборах був чи не найбільший. Телебачення і біг-борди заполонила реклама цієї політичної сили, але очікуваного результату це не дало і партія не пройшла в парламент. Найменше цю партію підтримали в 202 окрузі – тільки 804 голоси, а найбільше – в 204 окрузі – 1542 голоси.

Досить несподівано восьме місце отримала маловідома партія з гучною назвою - Партія пенсіонерів України0,61%(2 492). Про цю партію на виборах практично не було чути. Такому результату партія може завдячувати своїй назві і за яку ймовірно голосували в основному пенсіонери.  Найбільше – 861 людина проголосувала за Партію пенсіонерів на 204 окрузі, а найменше – 460 в Чернівцях.

 В десятку потрапили також "Радикальна партія" Олега Ляшка та Соціалістична партія України. Якщо партія одіозного лідера Олега Ляшка провела дуже активну та агресивну компанію, то «соціалісти» виїхали на старих прихильниках.  Радикальна партія набрала 0,57% (2 300), а Соціалістична партія 0,45% (1 844). Радикальних жителів в області найбільше на 204 окрузі, а «соціалістів» - в 203. Обидві партії найменше підтримали в Чернівцях.

Досить цікавим на цих виборах була велике представництво «екологічних» партій – їх було аж три.Всі разом вони набрали трішки більше 2,5 тисяч прихильників на всю область.Умовним лідером серед них є партія «Зелена планета», яка набрала 1110 голосів, найбільше – в 204, найменше – в 203. Партія зелених набрала 913 голосів, найбільше – в Чернівцях, найменше – в 202 окрузі. І умовним аутсайдером  серед «екологічних» партій – є Зелені537 голосів. З них – найбільше в 204, найменше в 202 окрузі.

Незвичним на цих виборах є те, що за крайню ліву партію «Руський блок» на Буковині проголосувало більше ніж за крайню праву партію – УНА (Українську Національну Асамблею). Проросійську партію підтримали 775 виборців, а крайню націоналістичну – лише 598 виборців. «Руський блок» більше всього підтримали в 203 окрузі, найменше в 202 та 201 округах. А УНА – більше підтримали в 204 окрузі, а найменше – в Чернівцях.

Серед «карликових» партій можна виділити лише УКРАЇНУ МАЙБУТНЬОГО, яка набрала 1049 голосів виборців, що становить лише 0,26%.

Інші партії разом не набрали і трьох тисяч голосів виборців.  Рідна Вітчизна816, НОВА ПОЛІТИКА617, Народно-трудовий союз України541, Ліберальна партія України507 і Громада479 голосів виборців.

Отже вибори на Буковині відбулись з місцевим колоритом та традиційними особливостями.

Опубліковано в розділі:
Проставте свій рейтинг цього запису блогу

Коментарі


Оцінити коментар! +18 Galia Tuxoliz
В нашому селі Веренчанка в день виборів агітували за регіонала Семенюка. Брехали, що він від Свободи, а люди вірили і голосували за Семенюка, бо думали, що він від Свободи
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +19 Мария Коломоец- Тива
Какой всё таки народ в наше время не грамотный,как овцы идут за козлом?Никак не научились верить только себе больше никому?А сейчас будут бить палкой и козёл будет прав,потому что шли за ним?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +17 Ірина Довженко
Значить було проведено мало роботи депутатами. Люди мало цікавляться політикою, нажаль. Знаю точно, що в моєму рідному селі, людей купували гречкою, тушонками, ще чимось, можливо і залякували. І, роблячи з усого цього висновки, я і подумати не могла, що проголосують за "Батьківщину"! Але ж тепер є інтернет,про любого кандидата можна знайти любу інформацію і розказати своїм сусідам і родичам, а вони розкажуть далі. Ці вибори були показником того, що свідомість все-таки росте.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +17 Противник регіонів
Регіонали сфальшували повністю Новоселицький, Глибоцький та Герцаївський райони. В Герцаївському районі зокрема людей заставляли голосувати за Федоряка голова сільради.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +14 Ірина Довженко
Експерт рекомендує Європі перевірити закордонний бізнес Януковича та Клюєва В даний час США приймає тверду лінію, але більшість фінансових зловживань з боку української еліти відбуваються в ЄС і, зокрема, на Британських Віргінських островах", - заявив Вілсон.

"Наприклад, компанія Activ Solar, заснована у Відні, нібито виступає в якості основної для урядових кіл, які викачують бюджетні гроші і циркулюють їх назад без оподаткування. У цьому сенсі, відсутність західного інтересу була би згубною для України", - уточнив він. www.pravda.com.ua/.../6976791

ДУЖЕ ВЧАСНА ІНФОРМАЦІЯ!!! КОПІЮЙТЕ, РОЗПОВСЮДЖУЙТЕ ПО ВСІМ ФОРУМАМ!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +4 Alex
Ukraina eto ne Evropa. Uvazgenija drug k drugu netu, a svorovanye denjgi konechno budut zarubezgom. Zgyznj dolzgna bytj uütnoj, a ne na pokaz.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення