П'ятниця, 07 серпня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.

Автор: Тельпов Віталій Понеділок (28.05.2012p.) 17876 9
     Нещодавно у Верховній Раді України розглядався проекту закону України  « Про засади державної мовної політики»  під авторством  Ківалова С.В. та Колесніченка  В.В.

     Всім відомо що за рахунок цього законопроекту, народні  депутати бажають вести другою державною мовою російську.  Але гарно подавши його під соусом регіональної мови, вони самі того не розуміють, який роблять конфуз на території України.
 
   Якщо взяти статтю 7 п. 3 з цього славнозвісного закону,  а саме «Право ініціювання питання щодо застосування заходів, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин належить також мешканцям території на якій поширена ця мова.
 
     У разі збору підписів понад 10 відсотків осіб, які мешкають на певній території місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення протягом 30 днів з моменту надходження підписних листів. Дії, або бездіяльність місцевої ради може бути оскаржена до суду в порядку адміністративного судочинства.»  

     То з цього випливає, що якщо на певній території села, селища, міста проживає більше 10% певного етносу, то вони можуть вимагати ввести їхню національну мову як регіональну мови. Представте собі: в одному районному центрі проживають 50% українців, 15 % росіян, 15 % румун, 10% угорців,   10%  болгар. Чи не здасться вам казусом  що  в цьому районі  державною мовою буде українська, а регіональних буде аж чотири: російська, румунська, угорська та болгарська.  Якщо дана ситуація повториться в кожному регіоні — то що буде з українською мовою?

     А зараз давайте проаналізуємо мовне питання на теренах Чернівецької області. Відповідно до перепису населення  2001 року, та статистики на теренах Чернівецької області проживає:

1)    Українці — 75 %.
2)    Румуни — 12,5 %,
3)    Молдавани — 7,3 %,
4)    Росіяни -  4,1 %.
 
   Виходить, що по всій території Чернівецької області потрібно вводити регіональною мовою румунську. Але румуни і так кричать, що Буковина, Чернівці — це маленька Румунія, то зараз руками народних обранців ми зробимо Румунії подарунок у вигляді регіональної мови.     \

    Якщо взяти до уваги районні центри Чернівецької  області та їхній етнічний склад, то виходить, що українці масово проживають в більшості районних центрах області окрім Герцаївського району (там перевага за румунами  91,5 %) та Новоселицький район ( де масово проживають молдавани 57,5 %).  Окрім цього регіональною румунську мову зможуть ввести в таких районних центрах як    Герцаївський, Глибоцький, Сторожинецькький район, молдавська мова буде регіональною в Новоселицькому районі, а російська в м.  Новодністровськ та м. Чернівці, де більше 10 % населення назвало себе росіянами.
                                     
     Одже маючи суперечки зараз з Румунією за територіальним питанням, то після прийняття  цього закону будемо мати ще одну — мовну.  

  Ось такий подарунок готує влада своїм виборцям та всій Україні. І такі проблеми по всій Україні, мало того, що весь Схід та Південь буде мати регіональною російську мову, а Крим ще на додачу кримськотатарську, Одеська область  болгарську,  місцями — гагаузьку та молдавську, Закарпаття — угорську, русинська та місцями румунську.

     Так  ось що чекає нашу Україну: замість однієї мови буде багатомовність.    
   
    На кінець хочу звернутись до народних депутатів України прислів'ям «Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається». Шановні депутати, якщо Вам соромно розмовляти українською мовою, то складіть з себе повноваження народних обранців, бо ви не гідні  ними бути.
Віталій Тельпов


Опубліковано в розділі:
Проставте свій рейтинг цього запису блогу

Коментарі


Оцінити коментар! +21 Анатолій Григорович
З такими безхребетними політиками, Румунія скоро взагалі нашу територію собі відтяпає... :sad:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +21 Українець
Геть москалів з України і антиукраїнських чиновників
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -17 Не схожий на Аурела
Герци і Новоселицю пропоную взагалі румунам продати. Менше проблем буде
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +16 космополіт
Шевченко казав і чужого научайтесь і свого не цурайтесь... не треба бути зацикленими мовофілами!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +15 Націоналіст
Про що ви шановні сперечаєтеся? Ми маємо в Румунії іншу частину Буковини собі "забрати", а не торгувати нашою ненькою Україною...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +14 космополіт
Хто торгує Україною, що за нісенітниці? Замість того щоб проблеми в країні вирішувати , ви їх створюєте і ненавидите людей за те що вони на іншій мові розмовляють. Планета наш спільний дім, коли ж люди це усвідомлять!!! Не дивно, що Нас нікуди в світі не хочуть пускати, ми ж самі тикаємо пальцями на іноземців - це погана риса українців, вважати що інші люди чимось гірші бо в них інший колір шкіри чи мова.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +15 Foros
Я гадаю, це призведе до конфліктів в багатьох регіонах, що звичайно ослабить центральну владу в Україні. А саме це потрібно нашим "друзям" росіянам на чолі з Путіним. Ще один крок до втрати незалежності... :sad:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +16 Не депутат
Подобається остання пропозиція автора. Кому не подобається наша рідна мова - складай повноваження і їдь собі в іншу країну...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Елена Николаевна
Украинский язык на 80% состоит из слов, заимствованных в польском языке.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення

Для вас в нашей фирме фармакологический аборт для всех со скидками.