Понеділок, 03 жовтня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

«Сірі кардинали» Олексія Каспрука, або хто стоїть за міським головою

Автор: Ігор Соломон Неділя (28.05.2017p.) 2466 0
Міський голова будь-якого міста в Україні є поважна і надзвичайно відповідальна посада. Не можливо уявити чиновника такого високого рангу без радників. Зазвичай радників обирають самі мери, але іноді їх «нав’язують» різні політичні та бізнесові угрупування, які мають певні стосунки і впливи на мера. Не є виключенням і чернівецький міський голова Олексій Каспрук, який теж має своїх радників.
У відповіді на наш запит, який ми отримали 11.05.17 року, у міського голови Олексія Каспрука за весь час його керівництва було 19 радників, з них – 14 радників поза штатом, на громадських засадах. Але вже 19 травня 2017 року в міській раді відбулась блискавична кадрова ротація, в результаті якої повернули з небуття досвідченого кадрового бійця з «регіональним» минулим. Статистику радників вимушені підкорегувати, враховуючі нещодавні події.
З посади штатного радника звільнили Степана Руденка, натомість в штат радників «фіктивно» взяли Ярослава Кушнірика, якого згодом «протягнули» на директора Департаменту ЖКГ. І всю цю «аферу» провернули за декілька днів і вже 23 травня 2017 року без конкурсу офіційно представили новим керівником важливого комунального закладу міста. Інформації щодо долі Степана Руденка поки що немає, але наразі в штат радників його не повернули і не факт що повернуть.
Отже, офіційно, за весь період головування Олексія Каспрука на 28.05.2017 року було 20 радників, з них - діючих залишилось 14 радників. Спочатку розглянемо колишніх радників, які вже не зможуть активно впливати своїми діями і порадами на політику мерії, принаймні з позицій радників. Всього звільнених радників - шестеро і їх можна умовно розділити на три різні групи впливу - «фронтовики», екс-регіонали та група близького оточення мера.

«Фронтовики»  
Серед позаштатних радників найдовше радив Каспруку «захисник тварин» Василь Виноградов, який був радником міського голови з екологічних питань майже один рік і сім місяців - з 01 жовтня 2014 по 28 квітня 2016 року.
Василь Виноградов за фахом архітектор будівель і споруд. Орієнтовно з 2010 року був членом партії «Фронт Змін». Будучи студентом ЧНУ, балотувавався в 2010 році на депутата Першторавневої районної ради від ПП «Фронт Змін» на 18 окрузі і не зміг виграти округ, переміг тоді підприємець з «Батьківщини» Ігор Дземан.
В 2012 року активно зайнявся політикою і був серед очільників Чернівецького молодіжного крила політичної партії "Фронт змін" та координатором напрямку змін "Молоді українці" в Чернівецькій області. Серед відомих його колег, які тоді допомагали розвивати молодіжне крило політичної партії "Фронт Змін" була активістка Оксана Білек, яка наразі працює очільником прес-служби ОДА і є діючим депутатом Чернівецької обласної ради від БПП.
З 2013 року Виноградов активно зайнявся зоозахисною та волонтерською діяльністю, після чого в жовтні 2014 року мер Каспрук призначив його своїм радником з екологічних питань.
28 квітня 2016 року Олексій Каспрук припинив повноваження свого радника Василя Виноградова.
А вже 29 квітня 2016 року Василя Виноградова призначили директором комунального підприємства «Притулок для тварин».
У своїй власності Виноградов має квартиру, площею 73,9 кв.м та дві земельні ділянки по 5 соток. У власності Василя Виноградова є автомобіль «Volkswagen Transporter» 2007 року та бортовий причіп «Старконь» 2010 року. За 2016 році заробітна плата склала майже 33 тисячі гривень (в середньому - 2 725 на місяць). Того ж року, Виноградов ще будучи підприємцем, задекларував отриманий від Ірини Скіданюк 1800 гривень доходу.


Штатним радником міського голови майже 1 рік і 3 місяці був Микола Вишневський, який радив Каспруку з 2 листопада 2015 року до 31 січня 2017 року. Вважається креатурою Максима Бурбака.
До посади штатного радника, Микола Вишневський працював в міськраді у відділі з питань державних закупівель старшим інспектором, ще раніше - викладачем ЧНУ.
З грудня 2012 року по березень 2014 року Микола Вишневський був помічником на громадських засадах народного депутата Максима Бурбака. Учасник Майдану, учасник АТО на Донеччині з 2014-2015рр, відзначений ювілейною медаллю «25 років незалежності України».
Будучи в АТО добровльцем, Микола Вишневський разом з 9-ма добровольцями з Чернівців, які несли службу в Державній спеціальній службі транспорту біля Слов'янська на Донеччині, розробили для однієї із шкіл Слов'янська шкільний щоденник. В АТО мав позивний - «Борода».
Микола Вишневський входить до легендарної команди «Фронту змін». Він балотувався на виборах 2010 року до обласної ради і програв кандидату від «Партії регонів», генеральному директору корпорації «Дністер» Михайлу Бабію, який нині є депутатом обласної ради від «Аграрної патії» і вважається людиною впливового бессарарба Василя Козака.
На виборах 2015 року кандидат до обласної ради Микола Вишневський був у списку партії «Сила людей» разом першим номером партії, колишнім «фронтовиком» та екс-мером Новодністровська Русланом Панчишиним. Він не став депутатом, бо його політична сила не потрапила до облради.
В 2008 році дружина Світлана Вишневська зареєструвала чернівецький обласний осередок Всеукраїнської громадської організації онкоінвалідів «Спілка онкоінвалідів».
Світлана Вишневська є співзасновником чернівецького обласного благодійного фонду «Народний фонд», який зареєстрували в грудні 2016 року. Інший засновник – дічий радник Каспрука Аліна Круглецька. Діяльність фонду – надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання. Керівник фонду – Тетяна Бурбак, дружина діючого нардепа від «Народного фронту» Максима Бурбака, на яку записаний весь бізнес нардепа.
В 2015 році Микола Вишневський отримав дохід на понад 110 тисяч гривень, з них – майже 92 тисячі гривень - зарплата, 5 тисяч гривень - авторська винагорода та 200 гривень - подарунок. У власності Вишневського - ВАЗ 2107, 2008 року випуску. Микола Вишневський проживає з сім’єю у житловому будинку в селі Коровія, Глибоцького району.

Екс-регіонали
8,5 місяців "протримався" радником «гуру» житлово-комунальної сфери міста і області, уродженець Боян, екс-”регіонал” Георгій Леонтій. Він був радником міського голови з питань ЖКГ з 15 квітня 2016 до 31 грудня 2016 року включно.
Після того, як депутати міськради в квітні 2016 року не підтримали кандидатуру Георгія Леонтія на посаду заступника Чернівецького міського голови, Каспрук призначив його своїм радником на громадських засадах, пізніше – консультантом міського голови. Незважаючи на спільне бажання мера і Леонтія працювати разом, Каспрук був вимушений, принаймні офіційно, «позбутися» екс-регіонала Леонтія одразу після закінчення перевірки радника Мін’юстом, яка відбулась згідно реалізації Закону України «Про очищення влади».
Досвід управління в державних структурах Георгія Леонтія величезний і дійсно вражає:
- завідуючий відділом житлового господарства при виконкомі Ленінської районної ради м.Чернівці (1990 – 1992);
- заступник голови Ленінської (Шевченківської) районної ради народних депутатів м.Чернівці (1992 – 2003);
- начальник управління ЖКГ Чернівецької ОДА ( 2003 – 2004);
- заступник директора по охороні праці підприємства"Чернівціоблтепломережа" (2004 – 2005);
- начальник управління ЖКГ, заступник директора Департаменту – начальник управління ЖКГ, заступник директора Департаменту інфраструктури, містобудування, архітектури та ЖКГ Чернівецької ОДА ( 2005 – 2014);
- заступник Чернівецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів (з березня 2014 по квітень 2016 року).
У 2003-2004 рр. був членом Партії регіонів.
Георгій Леонтій напрацював за свою кар’єру чиновником одразу дві квартири - 143,3 кв.м та 74,2 кв.м. Першу квартиру він отримав в 1992 році, другу – в травні 2014 році.
Так в 2013 році, будучи заступником міського голови, Георгій Леонтій отримав доходів майже 260 тисяч гивень, а члени його родини — ще 209 тисяч гривень. Більша частина цих коштів — від продажу майна.
В 2014 році Леонтій отримав майже 150 тисяч гривень доходів. В тому числі - зарплата - 128 тисяч гривень, матеріальна допомога - 19 тисяч гривень та дохід від викладацької діяльності – 886 грн. Члени родини отримали майже 15 тисяч гривень.
У 2015 році – отримав доходів майже на 160 тисяч гривень. З них - зарплата - більше 140 тисяч гривень, матеріальна допомога - понад 19 тисяч гривень, дохід від викладацької діяльності в ЧТЕІ КНТЕУ - 698 гривень. Водночас сім’я посадовця, котра складається з дружини і тітки заробили в 2015 році пнад 15 тисяч гривень.
В 2016 році - отримав доходу у вигляді майже 160 тисяч гривень (що в середньому за місяць складає 13 290 грн). В тому числі зарплата – понад 118 тисяч гривень, пенсія - понад 26 тисяч гривень, допомога по безробіттю - 13 тисяч гривень, подарунок у не грошовій формі – 1,4 тисячі гривень. Окрім того, в 2016 році рідна тітка Флорія Загара отримала понад 17 тисяч гривень.
Георгій Леонтій у всіх деклараціях вказав, що не володіє жодними земельними ділянками чи транспортними засобами, а також не зберігає жодних коштів на банківських рахунках.

Найкоротший термін серед радників у Каспрука пробув самий «свіжий» радник і одночасно не зовсім «свіжий», але досвідчений політик, уродженець Старих Бросківців Сторожинецького району екс-регіонал Ярослав Кушнірик.
Для Кушнірика посада штатного радника потрібна була лише для того, щоб без конкурсу очолити Департамент ЖКГ.
За фахом він інженер-фізик, закінчив ЧНУ. Працював інженером-конструктором на ВО "Легмаші", помічником заступника голови Чернівецької ОДА, заступником начальника управління з питань молодіжної політики Чернівецького обласного управління у справах молодіжної політики, фізичної культури та спорту, директором обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді Чернівецької ОДА, заступником директора, начальником управління комунального господарства департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради, проектним менеджером Буковинського центру реконструкції і розвитку, секретарем Чернівецької міської ради.
В 90-х був комерційним директором і співвласником МСП "Студент-сервіс" (кафе на Стасюка,2) Співвласниками даного підприємства окрім Ярослава Кушнірика (частка 5,71%) були такі відоми особи, як Ігор Шкробанець (колишній член Партії регіонів, екс-депутат облради, екс-очільник охорони здоров’я області) (5,71%), Ірина Карімова (яка нині є діючим радником міського голови) - 2,86%, а також – нардеп від «Партії регіонів» 5 скликання (2007 рік) Ігор Шкіра. Саме Ігор Шкіра очолював після Кушнірика МСП "Студент-сервіс", яке в 2014 році було ліквідовано. Відомо, що ще в 2010 році, рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду за позовом ДПІ у м. Чернівцях МСП "Студент-сервіс припинило діяльність юридичної особи за неподання протягом трьох років податкових декларацій та документів фінансової звітності.
Ярослав Кушнірик саме у народного депутата 5 скликання з травня до листопада 2007 року від « Партії регонів» Ігоря Шкіри був помічником на громадських засадах.
Був депутатом Чернівецької міської ради ІІІ, V, VI скликань.
Під час V скликання (2006-2010 рік) помічниками депутата Чернівецької міської ради Ярослава Кушнірика були Надія Кеніг, Ігор Спінов і Андрій Ходоровський.
Надія Кеніг - засновник і керівник Чернівецької молодіжної організаці німецької молоді в Україні "Буковинський фенікс". Ігор Спінов - екс-регіонал, наразі - член політичної партії «Опозиційний блок», брав участь на місцевих виборах 2015 року від «Опозиційного блоку», був помічником депутата облради Василя Бічера.
Андрій Ходоровський - онук екс-голови фракції "Партії регіонів" у міській раді професора Георгія Ходоровського, був депутат Першотравневої районної ради від "Партії регіонів, .екс-завідувач сектором міжнародних зв'язків відділу інвестицій та міжнародних зв'язків Чернівецької міськради. Працював у Центрі економічного розвитку міста при міській раді. Його дружина - Ходоровська Олена наразі працює головним спеціалістом відділу з питань соціально-трудових відносин та зайнятості населення Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міськради.
Будучи депутатом VI скликання (2011-2015 рік) Ярослав Кушнірик мав лише одного помічника - Дмитра Бабюка .
Дмитро Бабюк - член політичної партії «Опозиційний блок», директор ПП "Альфа еліт груп", на місцевих виборах 2015 року брав участь від «Опозиційного блоку». Є одним із засновників громадської організації "МОЛОДІЖНИЙ РУХ "ЧАС ЗМІН", іншим засновником - є Віталій Смандич. Рідна сестра Оксана Бабюк працює інспектором в патрульній поліції Чернівців.
Ярослав Кушнірик був одним із засновників Чернівецького міського осередку «Партії регіонів», який згодом довгий час очолював. Декілька разів очолював міський штаб Віктора Януковича на виборах Президента України та «Партії регіонів» під час парламентських виборів.
Вийшов з Партії регіонів після розгону студентського Майдану у Києві 30 листопада 2013 року.
Балотувавася в 2015 році на посаду міського голови, будучи безпартійним.
23 травня не зовсім прозоро призначений директором департаменту ЖКГ Чернівецької міськради.
Ярослав Кушнірик має у власності недобудований житловий будинок, площею 280 кв.м. Ще в 1992 році став власником третини земельної ділянки, площею 1200 кв.м. В 2002 році став власником BMW 324, 1986 року. В 2008 році придбав Honda Civic 1997 року випуску, яку оформив по дорученню (власник Оксана Хмара).
В 2014 року сукупний дохід Ярослава Кушнірика становив понад 141 тисячу гривень (в середньому - 11,5 тисяч гривень на місяць). З них – майже 110 тисяч – зарплата, майже 13 тисяч - проценти, майже 19 тисяч гривень - матеріальна допомога. На депозитах в банках в 2014 році мав понад 47 тисяч гривень.
В 2016 році Кушнірик отримав допомогу по безробіттю у розмірі понад 60 тисяч гривень (в середньому - 5046 грн в місяць). Має внески в кредитній спілці "Наші люди" - майже 65 тисяч гривень та 13 800 грн депозиту в Ощадному банку. Отримав в 2016 році понад 13 тисяч гривень процентами. Ярослав Кушнірик тримає вдома готівкою - 17 000 грн , 8 500 доларів США та 1750 Євро.

Близьке оточення мера 
Серед цьогорічних «відставників» неочікувано для багатьох виявився голова Чернівецької міської організації політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" Віктор Гищук.
Гищук є експертом з питань енегоефективності, член комісії по розвитку велоінфрастркутури при міській раді, координатор хакатону Hack4energy у місті Чернівці, діючий член партії "Об'єднання "Самопоміч".
Віктор Гищук був радником міського голови з питань інновацій та енергозбереження на громадських засадах майже 8 місяців - з 21 липня 2016 року до 10 березня 2017 року.
Наразі Гищук є діючий помічник народного депутата від «Самопомочі» Олега Березюка на громадських засадах. Віктор Гищук закінчив радіотехнічне відділення Чернівецького політехнічного технікуму та фізичний факультет ЧНУ. Працював в Інституті термоелектрики на посаді техніка ІІІ категорії та молодшого наукового співробітника. Має 5 наукових праць та 3 патенти. Був учасником багатьох наукових та науково-практичних конференцій та симпозіумів.
Віктор Гищук є головою громадської організації «Альтернатива -Є», яка заснована в 2015 році. Засновниками є сам Віктор Гищук, а також - Олександр Каштелян та Тетяна Ляшенко. Серед засновників – більш відомий є фізик Олександр Каштелян, який запатентував з іншими авторами комплексну систему підігріву редуктора-випарника та двигуна внутрішнього згорання на газовому паливі.
З травня 2016 року Віктор Гищук є співвласником ТОВ "Е-МОУШН", де керівником є Олексій Попович. І Гищук і Попович мають у власності по 50% частки ТОВ. Основний вид діяльності - торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами (салон на Пилипа Орлика)
Олексій Попович раніше очолював ТОВ «Автоплаза», який сьогодні очолує Констянтин Жук. Саме з Констянтином Жуком Попович має спільний бізнес - ТОВ "Бест - груп", яка надає в оренду і експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Раніше Попович до 2016 року був директором оператора зовнішньої реклами ТОВ «Ті, що виграють», яке сьогодні очолює і є власником Ліна Ільніцька (колишня власниця закритого ТОВ «Тайм шоу»)
Балотувався в 2015 році Віктор Гищук на місцевих виборах від "Об'єднання "Самопоміч" до Чернівецької міської ради, але не зміг стати депутатом. Його напарниик по бізнесу - Олексій Попович теж брав участь у виборах до Чернівецької міської ради від "Об'єднання "Самопоміч" з аналогічним результатом.
Наразі Віктор Гищук безуспішно намагається виконати рішення центрального офісу "Об'єднання "Самопоміч" щодо діючих депутатів Чернівецької міської ради від «Самопомочі», яким рекомендували добровільно скласти повноваження. У разі успішного виконання даного рішення, Гищук міг би стати депутатом Чернівецької міськради разом зі своїм колегою по бізнесу Олексієм Поповичем.

Штатний радник міського голови Степан Руденко став жертвою кулуарних домовленостей і нещодавно втратив посаду радника. Саме він став розмінною монетою для «протягування» в міську раду без конкурсу екс-регіонала Ярослава Кушнірика.
Степан Руденко, не будучи в жодній партії, радив меру майже три роки - з 8 липня 2014 року до 19 травня 2017 року.
Він є доцентом, кандидатом географічних наук, захистив кандидатську дисертацію у КНТУ з питань природно-ресурсного потенціалу України, автор та співавтор наукових праць в українських та зарубіжних наукових виданнях. Працює викладачем ЧНУ, має практичний досвід роботи в сфері туристичного та ресторанного бізнесу.
Раніше був підприємцем, основним видом була дільність ресторанів, в 2015 році знявся з реєстрації. Мав власний ресторан на площі Філармонії.
У Степан Руденка – надзвичайно відомі батьки і дідусь.
Батько з 2000 року - багаторічний та легендарний декан географічного факультету ЧНУ Валерій Руденко, який з 1992 року є доктором географічних наук, а з 1993 року – професором. Він ще з 1990 року був завідувачем кафедри економічної географії та екологічного менеджменту.
Мати Світлана Руденко (дівоче прізвище Костишин) - завідувач кафедри екології та біомоніторингу в ЧНУ, професор, доктор біологічних наук.
Дідусь - легендарний багаторічний ректор ЧНУ Костишин Степан Степанович, а нині - радник діючого ректора Степана Мельничука, професор кафедри екології та біомоніторингу, доктор біологічних наук.
Степан Руденко є співвласником квартири у Чернівцях, площею 76,4 кв.м (має частку 25%, інші співвласники – батько, мати та сестра Оксана Руденко. Квартира стала власністю сім’ї Руденків в лютому 1999 році.
Сестра Оксана Руденко з 2002 року є власницею квартири в Київській області (м. Переяслав-Хмельницький), площею 52,25 кв.м.
Батько Валерій Руденко володіє з 2001 року квартирою у Чернівцях (37.8 кв.м), з 2004 року - земельною ділянкою у Чернівцях (953 кв.м), з 2005 року – будинком у Чернівцях (85,5 кв.м). Окрім того, батько на правах користування з 1998 року користується земельною ділянкою 637 кв.м, яка є власністю Віктора Прокопця. Окремо Валерій Руденко будує новий будинок, площею 240 кв.м.
Зареєстрованих автомобілів, у сім’ї Руденко два. З 2016 року батько Валерій Руденко став власником Шкода Октавія 2008 . Окремо батько на ЧМФ ім.проф.Синявського зареєстрував ВАЗ 21070 2005 року.
В 2015 році Степан Руденко не заробив трішки менше 80 тисяч в місяць (в середньому - 6631 грн в місяць), з них - зарплата трішки більше 56 тисяч гривень, трішки більше 15 тисяч гривень за викладацьку роботу в ЧНУ і майже 8 тисяч матеріальної допомоги. Члени сім’ї за 2015 рік отримали доходів 522 тисячі гривень ( з них – 347 тисяч - зарплата та наукова робота, майже 175 тисяч гривень – проценти) Члени сім’ї тримали в 2015 році на рахунках в банках трохи більше одного мільйона 760 тисяч гривень.
Зарплата штатного радника Степана Руденка в 2016 році становила 85 тисяч гривень (в середньому - 7 083 грн на місяць), окремо - матеріальна допомога на оздоровлення - 4 964 грн та матеріальна допомога на соціально-побутові питання - 4 552грн. Окрім того, Степан Руденко отримав зарплату за сумісництвом в ЧНУ – понад 20 тисяч гривень, де він викладав доцентом на кафедрі географії та менеджменту туризму ЧНУ. Зарплата декана географічного факультету Валерія Руденка за 2016 рік склала понад 206 тисяч гривень (21 687 грн на місяць). Валерій Руденко отримав також понад 14 тисяч гривень пенсії та зарплату за трудовою угодою в «Буковинській малій академії наук учнівської молоді» - понад 3 тисячі гривень. Окрім того, на рахунках Валерія Руденка в різних банках та кредитних спілках (Укрсоцбанк, Приват Банк, Укрексімбанк, ІдеяБанк, ДіамантБанк, Укргазбанк, Наші люди) - понад 980 тисяч гривень, за які в 2016 році отримав дивідентів - 187 тисяч гривень. Зарплата у Світлани Руденко – понад 157 тисяч гривень в 2016 році (в середньому - 13 091 грн на місяць). На рахунках у банках в матері Степана Руденка (Укрсоцбанк, Кредобанк) - понад 479 тисяч гривень, за які вона отримала дивідентів майже 2,4 тисячі гривень. Сестра Оксана Руденко, яка праює в ЧНУ в 2016 році отримала понад 86 тисяч гривень.
Лише двоє серед колишніх радників - Василь Виноградов і Ярослав Кушнірик влаштувались директорами комунальних установ і зможуть впливати на певні рішення і політику міськради в своїй сфері. Два позаштатних радники Віктор Гищук і Георгій Леонтій більше не будуть радниками на громадських засадах. А два штатні радники Микола Вишневський і Степан Руденко більше не працюють штатними радниками. Інших 14 діючих радників розглянемо згодом...
Опубліковано в розділі:
Проставте свій рейтинг цього запису блогу

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення