Середа, 07 грудня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Оксфорд Медікал варикоз

Вийшла збірка Йосифа Бурга «Пісня над піснями»

У чернівецькому видавництві «Книги-ХХІ» за сприяння Чернівецької міської ради спільно з давніми партнерами, Земельним урядом Федеральної землі Карінтія (Австрія) та Товариством Георга Дроздовського вийшла друком збірка вибраної прози Йосифа Бурга «Пісня над піснями».

Видання нової книги українською мовою стане найкращим вшануванням пам’яті нашого всесвітньовідомого земляка, Почесного громадянина міста Чернівці до 100-річчя з дня його народження. Переклав, упорядкував та написав передмову до книги ще один всесвітньовідомий чернівчанин, літератор, науковець та перекладач Петро Рихло. Офіційно презентована збірка буде на Вечорі пам’яті Йосипа Бурга, який відбудеться 30 травня – у день вшанування ювілею письменника.

Всі чернівецькі школи та публічні бібліотеки отримають по кілька примірників цього видання в подарунок – щоб і нові покоління чернівчан мали змогу вивчати творчість свого всесвітньовідомого земляка та пишатися нею.  

Довідка:

Буковинець за походженням і за духом, «буковинець з голови до п’ят» за своїм власним зізнанням Йосиф Кунович Бург (1912-2009) відомий у всьому світі як автор чудових, філігранно написаних оповідань, новел, документальних нарисів та есе на їдиш. «Останнім лицарем їдишу» називають його численні шанувальники на багатьох континентах світу, а його твори неодноразово перекладалися різними мовами світу та виходили в багатьох країнах окремими виданнями.

За свою літературну творчість письменник був удостоєний премій Герша Сегала (Ізраїль) та Теодора Крамера (Австрія). «Одним з найвіртуозніших майстрів їдишу нашого часу» називав Йосипа Бурга австрійський критик Армін А.Валлас. «В текстах його літературних творів відбилися страждання і сила духу єврейського народу, спомини про пережиті страхіття… Йосип Бург повернувся в Чернівці, щоб відродити тут цю знищену культуру», – писав він.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення