Субота, 19 жовтня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Чернівцях на кладовищі невідомі прострелили фотографію загиблого бійця АТО (відео)

Нещодавно тут були вінки і хрести, тепер - попелище.

Пожежа виникла через поминальну свічку. Вогонь розплавив її кришку і перекинувся на вінки. Як результат, замість вогника на спомин - небезпечне багаття.

- Ми що взяли - в першу чергу загасили ті, що були сусідні, щоб не зайнялося далі. І потім загасили це снігом, лопатами. Кидали сніг, віниками, - чим могли, тим гасили, - розповіли Масим Кіріяш, сторож.

Свічку поставив син похованого тут чоловіка. Вогонь знищив і сусідню могилу. Власники згорілих ділянок із журналістами спілкуватися не хочуть. Не на камеру розповідають, претензій один до одного не мають. Адже винуватці обіцяють відновити обидва поховання за власний кошт. Завідувач кладовища тим часом застерігає: щоб такі випадки не повторювались, треба обирати якісні свічки.

- Треба, щоб була металева. Ковпачки повинні бути металеві, бо вони не плавляться. А пластмаса, вона плавиться, - пояснив Юрій Анцибор, завідувач кладовищ Чернівців.

Сторож кладовища каже, поминальні вінки спалахують, наче сніп сіна. Подалі від біди, радить родичам загиблих лампадки гасити.

- Правило безпеки - дуже просте: поставив свічку, помолився, чи постояв, - перед тим, як іти, загаси свічку. Це найперше, що потрібно зробити, - наголосив Ю. Анцибор.

Пожежі на цвинтарі виникають через необережність, утім, тут трапляються і відверті випадки вандалізму. Нещодавно на кладовищі стався ще один інцидент - фотографію загиблого бійця АТО прострелили наскрізь.

- Ви бачите, прострелений портрет із пістолета. Це просто... Хочеш стріляти - бери, їдь в АТО, дадуть тобі автомат, стріляй там по москалях, як ти хочеш, - підкреслив він.

Дружина Люба теж приходить на могилу до чоловіка-бійця АТО. Вона не може вберегти поховання від стрілків-вандалів, проте, знає, як захистити сакральне місце від пожежі.

- Від цього ніхто не застрахований. Я сама лишаю і боюся. Це висока, здається, лампадка, а свічку поставила маленьку, щоб воно близько до верху не йшло. І так само цю, - зазначила Любов, дружина загиблого бійця АТО.

Цього року могили горять уперше. А в минулому таких випадків було з десяток. Обирати якісні лампадки, ставити їх подалі від вінків, а ще краще загасити, коли йдете геть. Це головне, що потрібно знати, аби запалити на спомин свічку, а не кладовище.

 

ТВА
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення