Вівторок, 07 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У центрі Чернівців будувати можна, лише правильно (відео)

Перше засідання громадської консультативної ради з питань охорони культурної спадщини відбулося у Чернівцях і було приурочене до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць.

До складу ради увійшли 27 відомих чернівчан – науковців, архітекторів, будівельників, художників, дизайнерів, мистецтвознавців, музейних працівників, представників національно-культурних товариств, громадських активістів.

З початком роботи консультативно-дорадчий орган привітав секретар міської ради Ярослав Кушнірик. Він представив голову ради Олексія Черновського – юриста, науковця, який багато років очолював обласний Апеляційний суд. Секретар міської ради запевнив, що усі рішення, які впливатимуть на розвиток історичного центру Чернівців, об’єкти історико-культурної спадщини прийматимуться після проходження експертизи членами громадської консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

«Ми представляємо громаду Чернівців, тому повинні мати свою думку щодо проблем міста і впливати на їх вирішення, – сказав Олексій Черновський. – Тут зібралися люди, яким не байдужа доля Чернівців. Сподіваюся, що кожен член ради буде активним. Наше місто унікальне, тому маємо його зберегти». Він звернув увагу, що Чернівці було першим містом в Україні, де понад 10 років тому вперше створили громадську раду з охорони культурної спадщини і за ці роки у місті напрацьовано досвід залучення громадськості до пам’ятко охоронної діяльності. Було висловлено подяку попереднім керівникам цієї громадської структури – Олександру Масану та Сергію Осадчуку. Запропоновано до нового складу громадської консультативної ради з питань охорони культурної спадщини запросити науковця Олександра Масана, який має ґрунтовні дослідження з історії міста і значний доробок з популяризації культурної спадщини Чернівців.

Вирішено більш активно проводити просвітницьку роботу серед чернівчан щодо важливості збереження культурного спадку міста, шанобливого до нього ставлення, зокрема шляхом проведення відкритих уроків у школах, запровадження циклів просвітницьких програм, рубрик з цієї тематики в місцевих ЗМІ. Громадська консультативна рада з питань охорони культурної спадщини з метою оперативного реагування на звернення та пропозиції чернівчан матиме свою сторінку на офіційному сайті міста, де вестиметься постійний діалог з громадськістю. Для вироблення плану просвітницьких заходів серед молоді заплановано провести спільне засідання ради з міським управлінням освіти та відділом у справах сім’ї та молоді, органами студентського та учнівського самоврядування.

Професор Анатолій Круглашов запропонував раді долучитися до розробки концепції збереження і розвитку історичної частини Чернівців, звернути увагу на пам’ятки паркового мистецтва,які нині втрачають своє функціональне призначення.

Йшлося й про важливість більш ефективного використання об’єктів культурної спадщини, у першу чергу пам’ятки ЮНЕСКО – резиденції митрополитів Буковини і Далмації для підвищення туристичної привабливості міста. Вирішено клопотати перед міською владою про необхідність першочергового ремонту під’їзних шляхів до резиденції, впорядкування усієї дорожньої та інженерної інфраструктури в буферній зоні цього об’єкту.

Запропоновано проводити спільні засідання з архітектурно-містобудівною радою та топонімічною комісією, що дозволить громадськості упереджувати прийняття рішень, які матимуть негативний вплив на містобудівне середовище.

На наступні засідання ради для обговорення будуть винесені результати проведеної дослідницької роботи щодо присвоєння кладовищам на вулиці Зеленій статусу державного заповідника та встановлення режимів використання буферної зони об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Резиденції митрополитів Буковини і Далмації .

Відео телеканалу "Чернівецький промінь"

Оцінити матеріал:
(3 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Василько
Громадська рада совещательный орган и по законодательств у не имеет право проводить экспертизы каких либо объектов.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення