Четвер, 09 квітня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Чернівцях управителя багатоквартирним будинком обиратимуть мешканці

Положення про управителя багатоквартирним будинком (будинками) у Чернівцях затверджено рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради 11 травня.

Реалізація цього рішення має на меті демонополізацію КЖРЕПів, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг, зокрема у сфері управління житловим фондом територіальної громади міста, а також покращення якості послуг з утримання житлових будинків і прибудинкових територій.

Положення про управителя багатоквартирним будинком передбачає організаційно-правові форми господарювання, які здійснюють управління багатоквартирними будинками. Управитель – фізична особа – підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, який за договором із співвласниками (або уповноваженою особою виконавчого органу міської ради) забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Діяльність з управління багатоквартирним будинком можуть провадити суб`єкти господарювання таких організаційно – правових форм: – фізичні особи – суб`єкти підприємницької діяльності, зареєстровані у встановленому законодавством порядку; – юридичні особи – підприємства всіх організаційно-правових форм, господарські товариства, кооперативи, об`єднання підприємств, перелік яких міститься в Класифікаторі організаційно-правових форм господарювання різних форм власності. У Положенні також прописані вимоги до Управителя, зокрема він зобов’язаний вести окремий облік доходів і витрат щодо кожного багатоквартирного будинку, який перебуває в його управлінні, та забезпечити співвласникам багатоквартирного будинку доступ до цієї інформації стосовно їхнього будинку.

При заподіянні шкоди спільному майну, правам та законним інтересам співвласників багатоквартирного будинку внаслідок невиконання або неналежного виконання управителем своїх обов’язків, він відшкодовує збитки згідно з чинним законодавством. У разі невиконання управителем відповідних вимог Положення співвласники багатоквартирного будинку або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку мають право вимагати дострокового припинення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Управитель згідно з умовами укладених договорів може надавати споживачам послуги з утримання багатоквартирних будинків і споруд та при будинкових територій, комунальні, з ремонту приміщень, будинків споруд.

Управитель здійснює нарахування оплати за житлово-комунальні послуги та контролює проведення розрахунків за їх надання. Серед вимог до управителя – обов’язковий звіт перед замовником про проведену роботу, стан виконання договорів управління та договорів із споживачами, виконавцями, виробниками житлово-комунальних послуг, перспективних та річного фінансово-господарського плану. Рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради також затверджено Типовий договір про надання послуг з управління багатоквартирними будинком (будинками) у м.Чернівцях.
Оцінити матеріал:
(3 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення