Неділя, 18 квітня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

У співпраці з Німеччиною Чернівці активно залучають енергію сонця (фото)

У співпраці з Німеччиною Чернівці активно залучають енергію сонця (фото)
www.bukpravda.cv.ua
18 травня 2016 року в Чернівцях відбулася презентація результатів впровадження пілотного демонстраційного проекту «Реконструкція системи гарячого водопостачання ДНЗ №41 (вул. Ф. Полєтаєва, 19, м. Чернівці) шляхом встановлення вакуумних сонячних колекторів».

Проект реалізувала Чернівецька міська рада за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини у співпраці з проектом «Енергоефективність у громадах», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. У презентації взяли участь міський голова та представники виконавчих органів міської ради Чернівців, керівництво проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ, українські й міжнародні експерти, представники ЗМІ та громадськості. Захід розпочався талановитими творчими виступами юних вихованців, які привітали присутніх зворушливими піснями і танцями, після чого відбулася презентація закладу.

Під час екскурсії дитячим садочком всі учасники, гості та представники ЗМІ мали нагоду пересвідчитись, як застосовуються інноваційні оздоровчо-виховні технології в дії. Вітаючи присутніх, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук зазначив, що вартість проекту з реконструкції системи гарячого водопостачання дитячого садочка, яку було завершено півроку тому, становить 700 тисяч гривень, з яких 450 виділила міська рада, а решта – допомога Уряду Німеччини в рамках проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується GIZ. «Вже можна оцінити перші результати реалізації проекту.

Зокрема, всі приміщення в садочку тепер мають гаряче водопостачання, а басейн працюватиме цілий рік і ним можуть користуватись не лише вихованці закладу, але й інші чернівецькі діти. Очікувана економія коштів становить понад 150 тисяч гривень щорічно», – наголосив керівник міста. «Сонячна енергія – це вигідно й екологічно чисто, а тому, – висловив упевненість Олексій Каспрук, – подібні проекти з підвищення енергоефективності в Чернівцях за підтримки міжнародних партнерів будуть впроваджуватись і надалі».

ДНЗ №41 «Центр розвитку дитини» в Чернівцях став першим дитячим навчальним закладом міста, де використовуються альтернативні джерела енергії, та єдиним закладом області, в якому для вихованців функціонує критий басейн. До реконструкції басейн працював лише в опалювальний період, оскільки в закладі відсутнє централізоване гаряче водопостачання і відбір гарячої води здійснювався через теплообмінники.

Завдячуючи проекту, на сьогодні діти отримали можливість займатись плаванням протягом усього року, адже встановлена система сонячних вакуумних колекторів підігріває воду в басейні також і в неопалювальний період. Разом з тим в опалювальний період сонячні вакуумні колектори забезпечують заклад гарячою водою для побутових потреб. Завідувач ДНЗ № 41 Лариса Колесник висловила подяку німецьким партнерам за допомогу в реалізації проекту та підвищення енергоефективності закладу, зазначивши, що відтепер майже 400 вихованців і 42 працівники дитячого садочка працюватимуть, навчатимуться і зростатимуть в значно комфортніших і безпечних умовах.

Очікується, що реконструкція системи гарячого водопостачання суттєво вплине на зниження енергоспоживання для потреб садочка, а це своєю чергою стимулюватиме впровадження подібних проектів у багатьох інших закладах міста й області. Під час брифінгу заступник проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Іма Хренова-Шимкіна зазначила, що метою проекту є, зокрема, надання допомоги у формуванні загальної енергетичної візії та стратегії Чернівців. У цьому напрямку, за її словами, міська влада активно співпрацює з місцевими та міжнародними експертами, адже «нові знання та обмін досвідом виступають важливими факторами забезпечення синергії задля досягнення більшої економії енергоресурсів.»

Пані Хренова-Шимкіна підкреслила, що реалізація подібних проектів не тільки сприятиме підвищенню енергоефективності міста, але матиме суттєвий позитивний вплив на забезпечення комфорту і здоров’я дітей, адже «енергія сонця служитиме юним чернівчанам. Тому необхідно боротися за кожен відсоток, а це можливо тільки спільними зусиллями!»
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 RevaA
Чудова історія успіху! www.youtube.com/.../ Так само може зробити кожна громада, якщо скористається безкоштовною покроковою інструкцією як впровадити такий проект за моделлю DESPRO за посиланням udl.despro.org. ua (Ресурс "Сільське питне водопостачання" ).

#Сільське_Питне _Водопостачання #DESPRO
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення