Понеділок, 14 червня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

Дитячий садок у Садгорі отримуватиме тепло з повітря і сонця (фото)

Відтепер дитячий садок №23, що у Садгорі, отримуватиме гарячу воду завдяки енергії сонця і повітря.

Це стало можливим після реконструкції системи опалення та гарячого водопостачання. Тут встановлено шість пласких сонячних колекторів auroTHERM 135 VD та тепловий насос «повітря-вода» aroTHERM VWL 115/2A потужністю 11 кВт виробництва фірми Vaillant (Німеччина). Вода нагрівається у проточному режимі. Обладнання не вимагає постійної присутності обслуговуючого персоналу і працює в автоматичному режимі. Система має енергетичне оптимізоване управління, що дозволяє подавати в систему нагріву максимально можливу кількість енергії навколишнього повітря.

Термін експлуатації обладнання 20 років, його вартість – 520 тис. грн. Загальна вартість реконструкції системи опалення та водопостачання – 810 тис.грн. Термін окупності обладнання згідно техніко-економічного обґрунтування – 5,5 років. «Значна перевага запровадження інноваційних технологій у тому, що ми більше не використовуємо газ та вугілля: тепер ми все отримуємо від природи, – зазначив міський голова Олексій Каспрук. – Орієнтовно за п’ять років цей проект має окупитися, тож гроші повернуться громаді. Обладнання від провідного європейського виробника Vaillant гарантовано має прослужити двадцять років.

Тобто протягом 15-ти років ми заощаджуватимемо чималі кошти. Цей проект реалізовано за кошти міського бюджету. Депутатський корпус погодив отримання кредиту від скандинавських країн на проект з енергоефективності у закладах бюджетної сфери. 36 таких будівель буде повністю тепломодернізовано. Йдеться про утеплення фасадів, підвалів, горищ, заміну систем теплопостачання і вентиляції. До слова, система вентиляції не у всіх закладах відповідає навіть радянським стандартам, не кажучи вже про сучасні. Завдяки таким проектам місто зможе економити близько 12 мільйонів гривень на рік.

А за ці кошти щороку можна будувати по одному дитячому садочку». «Це один із яскравих прикладів втілення екологічних енергозберігаючих технологій, – каже комерційний директор «Вайллант Групп Україна» Світлана Демчук. – Чернівці є одним з перших міст, яке використало кошти міського бюджету для такого проекту. Ми сповідуємо цінності енергозбереження, збереження екологічно чистого середовища, зберігаючи природу для наших дітей. Наш екологічний внесок полягає в тому, що ми гріємо воду завдяки енергії повітря і сонця. Навіть за сильних морозів наш насос дозволяє забезпечити оселю теплом.

Сподіваюся, ці дітки, побачивши таке інноваційне обладнання, у майбутньому теж створять щось інноваційне». «Від колективу і батьківської громадськості дякуємо міській раді за те, що ми починаємо впроваджувати у місті екологічно чисті джерела тепла, які використовуються на благо людям, – каже завідувач ДНЗ №23 Леся Шипітко. – Дуже радіємо, що наші дітки протягом цілого року будуть забезпечуватися гарячою водою». «Використання інноваційних технологій, збереження природних ресурсів. Ми пішли на цей крок у тому числі і з метою популяризації цих технологій серед населення міста, а також підприємств і установ», – зазначає Олексій Каспрук.
Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення