П'ятниця, 29 травня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Реконструкція фасаду будівлі на Героїв Майдану у Чернівцях викликала хвилю обурення (відео)

Реконструкція фасаду будівлі на Героїв Майдану у Чернівцях викликала хвилю обурення Реконструкція фасаду будівлі на Героїв Майдану у Чернівцях викликала хвилю обурення
Реконструкція фасаду будівлі на Героїв Майдану у Чернівцях викликала хвилю обурення.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на телеканал ТВА.

Ще на початку місяця соцмережі у Чернівцях вибухнули новиною - у середмісті трощать австрійський фасад. Та власники приміщення і проектанти запевняють - це на благо міста та заради архітектурної симетрії.

- Було розроблено проектну пропозицію, щоб зробити симетричним будинок, як основний акцент із лівого боку була арка - це проїзд у внутрішній двір. Щоб виконати вітрину, було вирішено: так само виконати каркас, облаштувати скляну вітрину і привести будинок до симетричності, - повідомила Любов Підвербна, проектантка.

І на усе це, каже, мають потрібні документи. Та активісти, архітектори і чиновники кажуть: трощити фасад ніхто не дозволяв. До того проект реконструкції не представили на містобудівній раді, аби професіонали зважили усі "за" та "проти". А замовник та проектант обурюються: вони й так пройшли "усі кола пекла", а про містобудівну раду у законі не написано.

- Усі такі проекти, які стосуються переобладнання, щось потрібно розширити, якусь арку, замість вікна зробити двері, обов’язково має обговорюватись на містобудівній раді, - наголосив Сергій Обшанський, начальник інспекції з благоустрою м. Чернівці.

Та чи замовникам забули про це сказати, чи вони вирішили цю вимогу проігнорувати - невідомо. Чиновники кажуть, коли представляли проект реконструкції, він усім припав до душі.

- Замовник обіцяв на раді: "Я вам відреставрую фасад, відреставрую вхідну браму, зроблю таку лялечку з цього фасаду, що всі будуть задоволені". І всі раді. Чому ні? Ми собі думали, що це буде так. Але в подальшому, скажімо, ні експертиза проектної документації, ні містобудівні умови, ні інспекція архібудконтролю всі ці питання не відстежували. І ми також не маємо того механізму і важелів впливу, на наступних етапах, де можна було б проконтролювати усі ці обіцянки, - зауважила Олена Пушкова, керівниця відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради.

Бо ж на ділі не усе так поетично, як було у планах, бо ж зараз замість дверей скляна конструкція, а аркою навіть не пахне. Та це, запевняють проектанти, тимчасово. Бо ж поки сніги, ніхто нічого робити не буде. А як тільки потеплішає, фасад облагородять. Та чиновники й архітектори все ж стоять на своєму - в архітектурний ансамбль середмістя арка не вписується.

- По-перше, колись там було вікно. Потім замість вікна з’явились двері, потім ті двері розширились. А зараз там цілий гаражний проріз. А якщо ця будівля впаде?, - наголосив Сергій Обшанський.

 Тож із цим, кажуть, треба щось робити. Поки зійшлися на одному - представити проект на містобудівній раді. А далі нехай вирішують експерти.

Відео телеканалу ТВА
{youtube}RUtHm8PSLp0{/youtube}
Відео телеканалу "Чернівці"
{youtube}vvd5SPPm5sk{/youtube}
Відео ІА АСС
{youtube}laEb878eLOw{/youtube}
Відео телеканалу "ЧП"
{youtube}joLt5aZmlAA{/youtube}
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Гость
Быдло есть быдло . Вот что бывает когда оно свои руки к цивилизации тянет. Идите обратно в сёла свои рагули !
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення