Неділя, 05 квітня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чернівецька міськрада вирішила повернути газову мережу громаді міста

Чернівецька міськрада вирішила повернути газову мережу громаді міста Чернівецька міськрада вирішила повернути газову мережу громаді міста
Чернівецька міськрада підтримала рішення про повернення газової мережі територіальній громаді Чернівців.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua

Відповідне рішення сьогодні на черговій сесії міськради підтримали 27-ма голосами депутатів.

У тексті відповідного рішення йдеться, зокрема: "Повернути територіальній громаді міста Чернівців та передати на баланс департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради майно газової мережі, а саме: газопровід протяжністю 3493,4 пог. метра, безоплатно передане на баланс ПАТ "Чернівцігаз" за рішенням 16-ї сесії VІ скликання Чернівецької міської ради від 08.12.2011 р. № 356". "Приймання майна газової мережі від ПАТ "Чернівцігаз" та постановки його на баланс в департаменті житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради здійснити комісійно, склад комісії затвердити розпорядженням міського голови", - йдеться у рішенні.

"Надати дозвіл департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради провести комплекс підготовчих організаційних робіт для проведення експертної оцінки газової мережі та надання її в оренду на конкурентних засадах", - повідомляється у тексті.

"Пункт 1 рішення 16-ї сесії VІ скликання міської ради від 08.12.2011 р. № 356 "Про передачу завершеного будівництвом об’єкта "Будівництво газопроводу-відводу високого тиску від ГРС с.Топорівці Новоселицького району до м. Чернівців (завершення будівництва)"" вважати таким, що втратив чинність", - йдеться у прийнятому рішенні.

Також у процесі обговорення, рішення було доповнене ще двома пунктами.

Зокрема, депутат Ростислав Білик запропонував доповнити рішення пунктом про скасування пункту 341 рішення виконавчого комітету Чернівецької міськради від 10.06.2008 року під номером 43811, яким звільнено ТОВ "Інвест-Альянс" від сплати пайової участі у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Чернівців.

"Цим самим, у разі виконання даного рішення, ми матимемо і фінансові ресурси для створення комунального підприємства для передачі мереж на баланс комунального майна міста Чернівці. Це йде мова про 400 мільйонів", - заявив обранець. Його пропозицію підтримали більшістю голосів депутатів.

Водночас депутат від "Самопомочі" Богдан Ковалюк запропонував додати до рішення пункт: "Приймання майна газової мережі ПАТ "Чернівцігаз" здійснити у двомісячний термін". Його пропозицію також підтримали більшість обранців міськради.

Водночас керівник юридичного управління міськради Олександр Шиба під час обговорення цього проекту рішення заявив, що він вперше побачив його "півгодини тому".

"Я більше нічого не можу сказати. Воно не відповідає регламенту, не відповідає нормам Закону "Про доступ до публічної інформації", - сказав Шиба.

Міський голова Олексій Каспрук також висловив сумніви у запропонованому варіанті проекту рішення. Так, під час обговорення цього питання, посадовець зазначив: "Я бачу, що за результатами голосування, трубу хочуть забрати всі. Бо всі за це дружно проголосували. Інше питання – що потім з нею робити? Вчора я підписав доручення про створення робочої групи, в яку ввійдуть фахівці департаменту житлово-комунального господарства та керівники фракцій для вивчення питання по передачі назад територіальній громаді всіх газорозподільчих мереж, які були надані ПАТ "Чернівцігаз" у господарське відання. Механізм відпрацювання – що з ним робити далі? Чи створювати комунальне підприємство, яке їх обслуговуватиме, чи оголошувати конкурс на користування".

Ухвалене сьогодні Чернівецькою міськрадою рішення про повернення газової мережі громаді міста Чернівців "незрозуміле для виконання". Ухвалене рішення "унеможливлює взагалі його виконання і дає величезні підстави ПАТ "Чернівцігаз" у судовому порядку це рішення оскаржувати".

"Депутати самі визнають, що в рішення вказані не ті об’єми, не та довжина мереж, не та вартість мереж. Незрозуміло, все ж таки, що ми з ними будемо робити. Газове господарство - надзвичайно складне. Ми повинні створити комунальне підприємство. Або ми повинні потім надзвичайно чітко розуміти механізм передачі на конкурс. Хто має обслуговувати?", - сказав Каспрук.

"Прийняли рішення передати на баланс департаменту ЖКГ. У департаменті працюють чиновники. І в жодної людини немає газової освіти, умовно кажучи, транспортування і обслуговування газових мереж. Прийняли, а далі будемо розбиратися", - сказав міський голова.

"Вчора я створив робочу групу, яка мала би, в принципі, фахово це питання вивчити, і підготувати правильний проект рішення, щоб ми чітко розуміли, куди ми рухаємося і що ми з цього маємо. Попри ухвалене рішення, робоча група, безперечно, буде працювати. Повторюся - це рішення поки незрозуміло, як має виконуватися", - додав мер.

Також мер заявив, що депутати, які долучили поправки до цього рішення, "змішали грішне з праведним".

"Рішення як називається? "Про передачу газорозподільчих мереж", так? Але включили туди питання по "Інвест-Альянсу", яке вже в судовому порядку вирішується", - сказав Каспрук.

Окрім того, він заявив, що згідно з цим рішенням, газові мережі ще нікуди не передали.

"Ще ніхто нічого не забрав. Ще ніхто не знає, скільки коштів треба для їх обслуговування. Більше того - всі ці речі регулюються державою. І навіть якщо підприємство буде комунальне, то воно буде нести видатки на обслуговування цих мереж. А ці видатки, все одно, в кінцевому рішенні ляжуть на споживача", - повідомив мер.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення