П'ятниця, 03 квітня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Літні майданчики у Чернівцях без пандусів і більші, ніж мали б бути (відео)

Інспектування літніх майданчиків у Чернівцях Інспектування літніх майданчиків у Чернівцях
Літні майданчики у Чернівцях без пандусів і більші, ніж мали б бути.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на телеканал ТВА.

Літні майданчики посеред вулиці - давня проблема. І не лише через те, що вони займають доволі багато місця. Ці конструкції часто недоступні для маломобільних людей. Тож чиновники разом з інспекторами з благоустрою та громадськими активістами перевірили, чи не порушують закон власники літніх майданчиків на вулиці Ольги Кобилянської.

- Сьогодні працює робоча група з перевірки літніх майданчиків на відповідність до тих паспортів, які вони отримали. Бо зазвичай буває так, що паспорт отримали, мають відповідні дозвільні документи, але простір, який є на вулиці Кобилянської, займають замість шести метрів сім, замість десяти метрів дванадцять, - пояснив Сергій Обшанський, начальник Інспекції з благоустрою Чернівецької міської ради.

Інспектори вимірювали довжину та ширину майданчиків, аби визначити, чи не дозволили собі власники закладів прихопити шматочок вулиці, на який дозволів у них немає. А також чи відповідає кількість столів, стільців та інших деталей інтер’єру паспортам-прив’язки. Окрім того, комісія перевіряла доступність таких закладів для людей з особливими потребами.

- Минулого року у жовтні ми виходили виїзною нарадою на вулицю Кобилянської і попереджали керівників закладів, що літні майданчики мають бути доступними. Але і цьогоріч вони недоступні, - нарікає Любов Свіріденко, голова Чернівецького товариства інвалідів-візочників "Мрія".

Бо пандусів практично немає. Тому насолодитися кавою на літньому майданчику маломобільним людям складно.

- До маломобільних верств населення належать люди літнього віку, люди, які пересуваються з паличками, вагітні, мами з візочками. Вулиця Кобилянської є вулицею відпочинку, і дуже хотілося б, щоб такі заклади були доступними для всіх маломобільних верств населення, - наголосила Любов Свіріденко.

Щоправда, деякі майданчики обладнали кнопками виклику. Але цього недостатньо, каже Любов Свіріденко. Бо ж у таких випадках людей з обмеженими можливостями або занесуть до закладу на руках, або ж винесуть пандус. Така проблема чи не у кожного закладу на Панській.

- У більшості літніх майданчиків, які ми проінспектували, побачили проблеми з доступністю і невідповідністю до паспортів-прив’язки. Зазвичай це або розміри майданчика, або недоступність для людей з особливими потребами, - сказав Артем Жук, громадський активіст.

До того ж майже в усіх чи то столиків більше, аніж мало б бути, чи то місця на тротуарі зайняли забагато.

- Моя особиста думка і пропозиція: наступного року не видавати паспортів-прив’язки саме на такі габаритні конструкції, а зробити за європейським досвідом столики зі стільцями відкритими. Тоді, відповідно, і літні майданчики будуть доступними для людей з особливими потребами, - вважає Артем Жук.

{youtube}DoxGr16etEA{/youtube} 

{youtube}7SvTk1oZuTM{/youtube} 
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення