Четвер, 09 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Міський голова Чернівців наклав вето на рішення щодо оренди землі на вулиці Руській

Олексій Каспрук Олексій Каспрук
www.bukpravda.cv.ua
Мер Чернівців наклав вето на рішення щодо оренди землі на вулиці Руській.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на прес-службу Чернівецької міської ради.

Міський голова Олексій Каспрук припинив дію рішення Чернівецької міськради про надання в оренду земельної ділянки на вулиці Руській,229-А без проведення земельних торгів.

Дію рішення міської ради, яким ПП "БК Центр-2000" надано в оренду земельну ділянку на вул. Руська,229-А площею 0,0164 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі зупинено розпорядженням міського голови Олексія Каспрука. Міський голова зазначає, що це рішення міська рада прийняла з порушенням Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельного кодексу України.

Зокрема, відповідно до статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, колиє договір купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Оскільки приватне підприємство "БК Центр-2000" не надало документів, які б підтверджували набуття ним права оренди земельної ділянки, визначених частинами 2, 3 статті 134 Земельного кодексу України, міська рада не мала правових підстав для прийняття рішення про надання в оренду земельної ділянки цьому підприємству.

Увагу депутатів звернуто на те, що наявний договір купівлі-продажу тимчасової споруди від 25 квітня 2011 р. та акт прийому передачі цієї споруди не є документами, які підтверджують право власності на нерухоме майно, а відтак в силу частини 2 статті 134 Земельного кодексу України зумовлюють виникнення права на набуття в оренду земельної ділянки не на підставі результатів земельних торгів. В розумінні статті 181 Цивільного кодексу України тимчасова споруда не є нерухомим майном і речове право на неї не зареєстровано відповідно до вимог статті 182 цього кодексу та Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Таким чином , зазначене рішення міської ради є протиправним і підлягає зупиненню. Підтвердити свою позицію у питанні надання приватному підприємству в оренду земельної ділянки на вул. Руська,229-А для будівництва та обслуговування будівель торгівлі без проведення земельних торгів депутати міської ради мають змогу на позачерговій 42 сесії міської ради, яка скликається 20 листопада 2017 року о 11.00 годині в сесійній залі міської ради (площа Центральна, 1).
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення