Неділя, 27 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Міський голова Чернівців наклав вето на два рішення сесії

Олексій Каспрук Олексій Каспрук
www.bukpravda.cv.ua
Міський голова Чернівців наклав вето на два рішення сесії.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на прес-службу міськради.

Чернівецький міський голова Олексій Каспрук скористався правом вето і зупинив дію двох рішень міської ради, які прийняті з порушеннями вимог Конституції України, Земельного кодексу та законів «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

Підтвердити своє рішення або залишити вето міського голови в силі депутати мають змогу на позачерговій 48-ій сесії Чернівецької міської ради VIІ скликання, яка скликається 1 лютого 2018 року о 10:00.

Розпорядженням міського голови зупинено пункт 3 рішення №1127 «Про розгляд звернень юридичних осіб щодо надання дозволів на складання проектів відведення по зміні цільового призначення земельних ділянок та внесення змін до окремих пунктів рішень». Громадській організації «Захист та реабілітація інвалідів «Мед.Ін»» було надано дозвіл на складання проекту відведення по зміні цільового призначення земельної ділянки площею 0,1403 га (кадастровий номер 7310136600:03:001:0011) в постійне користування для будівництва медичного центру на вул. Головній, 135. Однак частиною 7 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об’єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню. Міський голова звертає увагу, що ця земельна ділянка знаходиться в центральній частині Чернівців, є вільною від об’єктів нерухомого майна та привабливою для забудови. Надходження від реалізації права оренди на неї на земельних торгах в рази будуть перевищувати надходження від земельного податку. Зокрема, стартова ціна продажу права оренди вказаної земельної ділянки на земельних торгах може скласти 181 958,00 грн. у рік. Натомість сума земельного податку за вказаний період складе лише 16 989,00 грн. Крім того, ГО «Захист та реабілітація інвалідів «Мед.Ін» в силу статті 282 Податкового кодексу України може бути звільнена від плати за землю. Тож є очевидним неврахований при прийнятті рішення економічний інтерес територіальної громади міста в подальшій реалізації права оренди земельної ділянки. З метою забезпечення права на землю громадської організації «Захист та реабілітація інвалідів «Мед.Ін» необхідно запропонувати їй іншу земельну ділянку для будівництва медичного центру.

Також міський голова зупинив дію пункту 2 рішення міської ради VII скликання від 25.01.2018р. №1127 «Про розгляд звернень юридичних осіб щодо надання дозволів на складання проектів відведення по зміні цільового призначення земельних ділянок та внесення змін до окремих пунктів рішень» щодо надання дозволу на складання проекту відведення по зміні цільового призначення земельної ділянки, яка орендована КП «Буковина сервіс-центр». Йдеться про земельну ділянку площею 3,1673 га (кадастровий номер 7310136600:38:0025:0018) для обслуговування будівель за адресою провулок Миколаївський, 1-А. Відповідно до схеми зонування територій, земельна ділянка на пров. Миколаївському, 1-А розташована в зоні Ж-2 – зона малоповерхової квартирної житлової забудови. Тож надаючи дозвіл на складання проекту відведення по зміні цільового призначення на «для обслуговування транспорту (код 12.08)» міська рада діяла всупереч затвердженій містобудівній документації (Генеральному плану міста Чернівці). Тому дія пункту 2 рішення сесії щодо надання дозволу на складання проекту відведення по зміні цільового призначення земельної ділянки, яка орендована КП «Буковина сервіс-центр», підлягає зупиненню.
Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення