Вівторок, 02 червня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Ратуші відмовились забороняти поліетиленові пакети у Чернівцях через відсутність повноважень

У Ратуші відмовились забороняти поліетиленові пакети у Чернівцях через відсутність повноважень
У Ратуші відмовились забороняти поліетиленові пакети у Чернівцях через відсутність повноважень.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на відповідь Чернівецької міськради за підписом заступника міського голови Володимира Середюка на електронну петицію щодо заборони використання одноразових поліетиленових пакетів у роздрібній торгівлі та сфері обслуговування Чернівецька міська рада не наділена повноваженнями встановлювати заборону на поліетиленові одноразові пакети у магазинах та інших закладах міста.

Так, у документі йдеться, що у 2016 році аналогічна петиція була розглянута на сесії Чернівецької міськради.

"За результатами громадського обговорення було відмічено, що надмірна кількість поліетиленової тари у побуті та відсутність досконалих методів її вилучення із сміттєвої маси і утилізації призводить до забруднення навколишнього середовища. Адже завжди існує альтернатива використанню одноразових поліетиленових пакетів - біо-пластикові чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо. В ряді торговельних закладів вже є досвід пропозиції паперових пакетів (гіпермаркет "Ашан", мережа ТД "Ваніль", мережа продовольчих товарів "Світлана") або біо-пластикової тари (ТЦ "МЕТРО Кеш енд Кері Україна"). Проте, найчастіше споживачі роблять вибір на користь поліетиленових пакувальних матеріалів", - йдеться у документі.

Також в листі за підписом Середюка йдеться, що міська рада та її виконавчі органи не наділені повноваженнями встановлювати заборону на обіг товарів, а також визначати відповідальність суб'єктів підприємництва за порушення таких приписів.

"Одноразові поліетиленові пакети - це є різновид пакувальних матеріалів, які офіційно дозволені для використання, тому їх заборона можлива лише шляхом прийняття відповідного закону Верховною Радою України", - зазначається у листі.

Окрім того, у відповіді на петицію йдеться, що раніше Чернівецька міськрада звернулась до суб’єктів господарювання сфери торгівлі й пропонувала їм застосувати альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів на біопластикові чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

"Також, виконавчими органами міської ради було вивчено досвід інших міст України, а саме Києва та Львова, в яких було прийнято аналогічні Чернівцям рішення щодо надання рекомендацій суб'єктам господарювання. Крім того, інформація щодо використання одноразових поліетиленових пакетів в роздрібній торгівлі та сфері обслуговування повторно доведена до відома суб'єктів господарювання через офіційний веб-портал Чернівецької міської ради та інші засоби масової інформації", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Чернівцях електронна петиція про заборону використання поліетиленових пакетів у закладах торгівлі набрала необхідні голоси.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення