Субота, 06 червня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чернівецька Ратуша потребує термінового ремонту? (фото)

"Буковинська правда" продовжує рубрику "Місто без цензури". В цій рубриці ми будемо показувати всі ті недоліки і порушення, що ми зможемо зафіксувати. 

Нещодавно прогулюючись містом, ми звернули увагу на стан нашої рідної Ратуші.
 А він зовсім не бездоганний. Будинок Ратуші практично всюди покритий мілкими тріщинами, які виглядають як справжня "павутинка". А в деяких місцях потрібно втручання будівельників, особливо в деяких місцях біля даху.

На деяких ділянках фасаду стіни відсиріли і фасад виглядає досить недбало. Хоча здалеку на перший погляд - недоліків практично не видно, а от зблизька, звернувши увагу...

Пропонуємо дати оцінку стану фасаду Ратуші міської ради і  окремо, наскільки він небезпечний для пересічних жителів та гостей нашого міста.

Сподіваємось на ці недоліки керівництво міста зверне увагу і виправить хоча б найбільш жахливі і небезпечні ділянки фасаду.

Довідка "БП"

Історія будинку Ратуші в Чернівцях.

Ще в 20-х роках ХІХ сторіччя вирішено було звести у Чернівцях гарну споруду для магістрату.
Планували будівництво, щоправда, в зовсім іншому районі міста, на окраїні, над високим урвищем над Прутом. Та інженер Адольф Марін, німець з Калуша, розумів: місто буде розвиватися в протилежному, південному напрямку. Він 18 років доводив правоту своєї думки - і таки добився свого. Рішення про будівництво прийняли в 1830 році. Та мусило пройти ще 11 років, перш ніж 14 березня 1841р. Чернівецький магістрат підтвердив контракт, складений між доктором Христофом фон Петровичем і магістратом стосовно земельної ділянки N 298; що належала братам Христофу, Якобу і Петру фон Петровичам.

Декретом від 24 квітня 1841 року за номером 7872 вона була куплена магістратом за 8000 флоринів для будівництва ратуші. 19 квітня 1843 року було закладено перший камінь у фундамент майбутнього магістрату. За старою традицією туди вклали кілька золотих монет і пергаментну грамоту з посланням до нащадків. І хоча зводили ратушу за типовим проектом, розробленим у Відні, та місце для будинку було вибрано ідеально.

За 4 роки в центрі бурхливо розвиваючихся Чернівців виросла ошатна споруда в стилі пізнього класицизму з високою баштою та внутрішнім подвір'ям. Спочатку магістрат мав бути двоповерховим, рішення про третій поверх з'явилося вже під час будівництва, у 1847-му році.

І з того часу споруда завжди використовувалась за своїм прямим призначенням: бачила чернівецька ратуша і австрійських урядників, і румунських окупантів, і російських чиновників. Зараз над нею майорить український синьо-жовтий прапор, а фасад прикрашає герб міста.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Я чернівчанин
Чому так румунів не любите? написали: "бачила чернівецька ратуша і австрійських урядників, і румунських окупантів, і російських чиновників"... Чи російськи чиновнини - не окупанти?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Чернівчанин
як то говорять, який господар така і хата, нічому тут дивуватися, Михайлішен всьому голова і його все влаштовує. Ну що тут скажеш, придурок є продурок :o
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення