Четвер, 22 квітня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

Виробники олії недоливають у пляшки. Ви теж могли стати жертвою обману! (фото)

Сьогодні вже нікого не здивуєш розповідями про обман споживачів.

Ми вже звикли, що нас вводять в оману та змушують купувати абсолютно непотрібні речі, використовуючи психологічні трюки у рекламі тих чи інших товарів. Кожен супермаркет – це просто якась химерна лабораторія, де щоразу винаходять новий метод змусити споживача купити втричі більше, ніж він того хотів. Йдеш за хлібом, а приходиш з цілою торбою речей, які навіть не планував купувати. Цілі науки, та маркетингові стратегії розробляють, щоб швидкість споживання росла якомога стрімкіше. Виробникам і власникам магазинів все одно хто ви, ким ви працюєте, який у вас статус. Вони не задумуються несете ви до магазину останні гроші, чи ви мільйонер. Їм байдуже потрібно вам те, що ви придбали, чи ні. І все ж, інколи, в погоні за наживою виробники заходять надто далеко, йдучи вже не на маніпуляцію, а на справжній обман! Ми можемо стерпіти, коли упаковка від чіпсів в чотири рази більша від самого продукту – це візуальний обман? Так! Та принаймні на упаковці чітко вказано, що там 120г продукту, а не стільки, скільки виглядає. Та коли на упаковці написано 5л, а всередині 4,5 – це вже, вибачте, має каратися законом. І хоча наступна розповідь розкаже, як важко змусити нашу бюрократичну схему покарати винних і захистити нас – простих споживачів – це не означає, що ми маємо закривати на все очі.

Якщо хто не знає, то не так давно Кабінет Міністрів України увів у дію мораторій на перевірку суб’єктів господарської діяльності. Їм, як нікому відомо, як незручно, коли хтось контролює якість виготовленого фірмою продукту. Це ж жахливі умови, що зовсім не дають змоги обдурювати споживача! Тож депутати порадилися і вирішили, що хай роблять собі на фабриках, що хто хоче, тим більше «слуги народу» часто виступають і в тій і в іншій іпостасі. Народ України лояльний – витерпить все. І звісно, як тільки мораторій набув чинності, виробники стали користуватися своєю свободою з неабиякою завзятістю.

Хто з нас востаннє прийшовши з магазину переважував, скажімо там, борошно, чи перевіряв кількість олії в пляшці? Ми щиро впевнені, що це вже зробили до нас. Ба ,ні – мораторій!

«До вас мене змусила звернутися наступна ситуація:,- говорить пані Анна, яка на власному гіркому досвіді дізналася про обман з боку виробника олії (ім’я змінене за проханням обманутої споживачки, оскільки це може вплинути на хід справи), - у грудні 2014 року я придбала олію соняшникову рафіновану торгової марки «Рідне поле» ємністю 2 л. в магазині «Супер Економ». Згідно інформації, яка зазначена на етикетці, виробником даної продукції є ПП «Оліяр», а продукція розфасована ТОВ «СП Продсервіс», що знаходиться за адресою: Тернопільська область, м. Бережани, вул. Львівська, 100. На етикетці було зазначено, що пляшка має об’єм 2 л. з масою нетто 1840 г, а насправді існувала розбіжність у 142,4 г. тобто з масою нетто 1697,6».

Обурена споживачка, виявивши таке неподобство не стала мовчати. Та як відомо, відстояти справедливість в нашій країні справа не легка. Спершу п. Анна звернулася в інспекцію з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області, ті сказали, що це не їх компетенція – звертайтеся, мовляв до інспекції у Тернопільській області. Та в тернопільській теж сказали, що це не до них. Тоді залучили Антимонопольний комітет України, знов ж таки спершу по місцю, потім у Тернополі. Та й там нічого не вдіяли. Зрештою, наполеглива панянка звернулася навіть до Верховної Ради України, та ви, мабуть, здогадалися, як сильно занепокоїла ця прикрість наших чиновників.

Писала пані Анна і власникам підприємства і в Антимонопольний міста Києва. І так триває більш ніж два роки. Що й казати, наша система працює так, щоб всі ваші скарги загубилися у горах паперу і стали неактуальними за плином часу. Єдиний хто від цього виграє це, певно, Укрпошта – їм точно без роботи не сидіти, адже в Україні тисячі незадоволених споживачів, яких треба повідомити, що вирішення їх питань не в компетенцію жодного з існуючих комітетів, департаментів, рад, тощо. Думаю, ви здогадуєтесь, що мало хто з обурених переживуть цю бюрократичну тяганину.

А тим часом вище згаданий об’єкт господарювання продовжує недоливати у пляшки своєї продукції , обманюючи довірливих громадян і нагромаджуючи статки. За той час, що обурена споживачка зверталась у різні інстанції, вони успішно продавали свою продукцію під такими назвами як: «Рідне поле», «Жар птиця», стабільно недоливаючи по 320 г у 5-ти літрові пляшки і 140 г у 2-х літрові. Щоб довести факт недобросовісності виробника п. Анна зробила за власний рахунок експертизу в Чернівецькому виробничому центрі стандартизації, метрології та сертифікації. Протокол випробувань ясно підтверджує, що згаданий продукт не відповідає ДСТУ за показником «маса нетто». Розбіжність в 2-х літровій тарі складає 142,4 г, тоді як по закону відхилення має складати не більше 20г.

Результатом праці невтомної шукачки правди наразі стало відкриття справи стосовно виробника ПП «Оліяр», Львівської обл. фасувальник: ТОВ «СП Продсервіс», м. Бережани Тернопільська обл.. Втім до позитивного завершення ще далеко, адже як повідомила п. Анна, даний виробник знов замаскувався під новою назвою, яку за бажання можна змінювати мало не щодня і звісно може деякий час, поки триває розгляд справи, виробник стане чесно фасувати свою продукцію, адже за два роки він мав час підготуватися до «неочікуваної перевірки». Яка ж мораль усього вище наведеного, чи варто було пані Анні витратити два роки свого життя на війну, яку навряд чи вдасться виграти? Думаю варто. Адже по-перше, це не дасть таким шахраям змогу розслабитися і безсоромно насміхатися над простим людом. По-друге, наші чиновники теж мають знати, що хоч ми й схожі на їх думку на «плебеїв» від нас їм клопоту все одно дістанеться. Муха може й маленька, однак може довести до сказу навіть буйвола – це факт.

Тож шановні мешканці міста, і не тільки, будьте уважні. Не полініться подивитися і лишній раз перевірити те, що ви купуєте у наших магазинах, особливо з такими багатообіцяючими назвами, як «СУПЕР ЕКОНОМ»! Адже, вочевидь вони економлять не в нашу користь. І. хай жодна гривня з вашої кишені не потрапить до таких недобросовісних виробників, як ТОВ «СП Продсервіс».

Тетяна РУДА

Фото

Оцінити матеріал:
(4 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Ельза
Тетяно Руда! Ви хоч перевіряєте інформацію, яку подаєте як факт?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Автор
Інформація надано безпосередньо людиною, яка постраждала, вона надала всі необхідні докази правдивості цієї справи, якщо ви маєте бажання, залиште контакти і ви на власні очі можете в цьому пересвідчитися!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення