Неділя, 26 травня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

Понад 37 тисяч лічильників у Чернівецькій області потребують планової повірки.

Понад 37 тисяч лічильників у Чернівецькій області потребують планової повірки.
Понад 37 тисяч лічильників у Чернівецькій області потребують планової повірки.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на прес-службу «Чернівцігазу».

Впродовж кількох років «Чернівцігаз» не може в повному обсязі здійснити планову повірку лічильників. Адже в тарифі компанії на це передбачено в сім раз менше коштів.

В тарифі «Чернівцігазу», який державний регулятор не переглядав вже близько 2 років, на повірку, заміну та ремонт лічильників, передбачено тільки 750 тисяч гривень на рік, в той час, як за фактичними розрахунками, потреба у фінансуванні становить близько 5,4 млн гривень.

Загалом, в Чернівецькій області потреба у плановій повірці лічильників становить 37,3 тис. приладів обліку, з яких 20,5 тис. - в м. Чернівці. Щоденно на спеціальному обладнанні повіряється 120 лічильників газу, в рік підприємство може повірити 28 800 приладів обліку.

За сім місяців 2018 року, спільно з представниками державного підприємства «Буковинастандартметрологія», газорозподільна компанія провела планову повірку 15,6 тис. лічильників газу.

Нею виявлено, що 17% лічильників непридатні для подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або похибку вимірювання, що значно перевищує допустимі норми. Такі лічильники визнаються непридатними для подальшої експлуатації та потребують заміни, на яку також немає фінансування.

Також, метрологи зафіксували 114 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку. «На справність роботи лічильника можуть впливати різні фактори. Наприклад, термін експлуатації, за який зношуються механізми приладу, сторонні втручання в його роботу, а також не належні умови експлуатації. Тому, для достовірності ведення обліку природного газу, лічильники необхідно перевіряти кожні 5-8 років», - каже головний метролог ПАТ «Чернівцігаз» Володимир Аронець.

Варто зауважити, що в разі недопуску співробітників компанії до зняття лічильника на планову чи то позапланову повірку, згідно Кодексу ГРМ, складається акт про відмову, а розрахунки за спожитий газ проводяться за граничними нормами споживання.

ДОВІДКА
Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8 788 тис. км газопроводів. У 2017 році підприємство протранспортувало близько 377,4 млн м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більш як 3 тисяч підприємств, установ і організацій. ПАТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення