Неділя, 18 квітня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

На Буковині активно працює "гравійна мафія" з відомими посадовцями, зірковими родинами та героями України?

На редакційну пошту "Буковинської правди" надійшов відкритий лист міністру екології та природних ресурсів України Мохнику А.В. від голови Новоселицької громадської ради Істратія Олега Володимировича. Публікуємо його повністю без цензури.

Шановний Андрій Володимирович!

Звертаюсь до Вас, відповідно до завдань дорадчого органу в районній раді, від громади району та мешканців Чернівецької області зокрема. З метою захисту прав та інтересів населення, державних природоохоронних територій Буковини, де панує повна бездіяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища. Та більш того, відкрите сприяння посадовими особами грабунку нашого краю, видобутком гравійної суміші, знищенням лісових насаджень. Що вже привели до катострофічних наслідків, які прикривають та замовчують. Де саме відповідальні за такі дії особи, є підкотрольними вашому міністерству і вашому відомству, і Ви особисто, як новопризначений міністр екології не бачите тої екологічної проблеми, руйнування нашої природи, що має місце на території Чернівецької області.

Таке антиекологічне природне середовище було створено та розпочато колишнім губернатором Михайлом Папієвим та його надійними помічниками, вашими підлеглими колегами, які і надалі працюють та доповідають вам про стан екологічної ситуації на Буковині, що за їх баченням перебуває у нормі. Де в нормі знаходиться тільки матеріальний стан цих посадових осіб та безбідне життя на “горбу” та бідах громади. Саме ці високопосадовці захисту природи “контролюють” та надають дозволи на незаконні дії видобутку гравійної суміші та руйнуванню таким чином захисної смуги сіл Новоселицького району і не тільки.

Продовжуючи продавати та руйнувати наші землі, збагачуючись на мільйони, спотворюючи природне середовище та створюючи майбутню екологічну катастрофу, де після неї вже не хто нікому не пробачить, але попередити тяжкі наслідки потрібно саме зараз. Де тільки разом з Вами ми зможемо зупинити цю ганебну політику охорони навколишнього середовища саме з часів Віктора Януковича та його “буковинських друзів”. Що взагалі не відчули зміни влади в країні, та ваших промов захисту екології з парламентської трибуни. Не відчули, на жаль функцій міністра екології щодо захисту природи та людей та будь-яких змін в цьому відповідальному для Вас напрямку екологічної безпеки населення. Та сподіваюсь, Ваше законне втручання міністерства забезпечить в межах своїх повноважень здійснення заходів щодо запобіганню корупції в установах та організаціях, що належить до сфери вашого управління з головною метою зупинення тої вакханалії, де “квіточки” цих зловживань будуть відчутні на найближчих паводках в нашому регіоні з неминучими жертвами та руйнуваннями помешкань тисяч людей, що мають надію на владу та Ваше професійне ставлення до екологічних проблем громади. Де на основі фактичних інформаційних доведених даних, в заявах та скаргах тисяч людей Новоселицького району, в основі таких сіл як Маршинці, Тарасівці, Констичани, Драниця, інших населених пунктів, де руслогенеруючи роботи на річці Прут тривають з 2010 року. Наробивши збитків завданої шкоди природі тільки в селі Зелений Гай Новоселицького району - на 80000000 (вісімдесят мільйонів гривень), а по цілій області  - це мільярди збитків державі та сотні мільйонів в кишенях “недоторканих” осіб. Аргументуючи та прикриваючи це знищення природи, як “зменшення водного навантаження на берегові укріплення річки Прут”

Цей відкритий лист до Вас є інформацією реального стану охорони навколишнього природного середовища на Буковині. Прийшов час нової влади, саме для забезпечення ефективного втілення принципів народовладдя, законності та знищення проявів корупції вашого відомства, що має місце в роботі екологічних служб на Буковині. Де ці посадові злочини проти екологічної безпеки підтверджуються нище наведеними фактами та додатками до цього листа.

Після паводків 2008 року на Буковині, проблему підтоплень вивчали науковці кафедри гідроекології, водопостачання та водовідведення Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Так на основі висновків, були визначені дії усунення проблемних питань русла річки Прут, для запобігання в подальшому такого екологічного лиха. А саме - проблемними стали протипаводкові споруди, мостові переходи, амплітуди змін рівнів води, процеси затоплення небезпеки житловим спорудам, засмічення русел та заправ, де в захисну дію взагалі не входили руслорегулюючи роботи, а  саме - вивезенням гравійної суміші. Після проведення експедиційних досліджень, було встановлено, що антропогенний вплив на річках області досягнув критичної межі, де такі дані обговорювались на наукових конференціях по гідрології, гідрохімії, гідрогеології з визначеним завданням реагування та планом інтегрованого управління, що повинен був взятись до уваги Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області, Дністровсько-Прутським басейновим управлінням, органами Держводгоспу, Чернівецькою ОДА. Де саме головою науково-технічної ради при Басейновій раді Дністра, професором гідрології Юрієм Ющенко наголошувалось про помилкові дії вищезазначених служб управління щодо протипаводкових заходів, а саме руслорегулюючі роботи з вивозом гравійної суміші. Де Водна Рамкова Директива ЄС зазначила, що в найкращому екологічному стані, берег та русло річки може перебувати тільки в природному стані, де отримує найвищу оцінку якості цієї директиви. На жаль, протипаводкові заходи в басейні річки Прут та висновки науковців не були взяті до уваги з причини, яка вже багато років годує тих, хто повинен охороняти навколишнє середовище та відповідати за екологічну безпеку життєдіяльності краю. Насправді, ці люди що охороняють екологію, навпаки знищують мальовничу природу в багатьох кутках області, не звертаючи належної уваги на цілі громади,  які вже на протязі декількох років б'ють на сполох по всім владним кабінетам району та області. Де ніхто не чує та не бачить тих реалій, які існують насправді.

Під час своєї першої прес-конференції в 2010 році на посаді голови Чернівецької ОДА Михайло Папієв дав зрозуміти громаді Буковини, що наведе лад з незаконною вирубкою лісів в області та особливу увагу він надасть видобутку гравійної суміші, де він наведе порядок. Нові правила нового голови області дійсно почали наводити порядок-продаж. В порядок входило збільшення місць видобутку, де на той час надали 18 дозволів підрядним організаціям і деякі з них отримали по кілька нарядів на відбір гравійно-піщаної суміші. В порівняні з 2009 роком  - таких підрядних організацій було шість.

Для легалізації цього грабунку та знищенню природи, були підготовлені робочі проекти проектно-розвідувального інституту “Львівдніпроводгосп”, тимчасовий порядок, що пов'язаний з стихійним лихом 2008р, а також - рішення обласного штабу, що діяв в час ліквідації наслідків, іншими документами, що банально ”замилювали очі “ населенню, обгрунтовуючи руслорегенеруючі роботи на річці Прут вимушеними.

Наслідки від “Порятунку губернатора” першими прийняли на себе мешканці села Цурень та Радгоспівка Герцаївського району, де під воду в зміненому руслі пішло більше трьох гектарів землі сільськогосподарського призначення та 20 житлових будинків зникли під водою. З обласної адміністрації одразу були поширені чутки про підводні течії, не звертаючи уваги на цілодобовий вивіз гравійної суміші та багаточисленну техніку, що знищила природну захисну смугу населених пунктів.

10.08.2012 р. з колективним зверненням (додається), до мене звернулись мешканці села Зелений Гай Новоселицького району, які надали змістовні пояснення їх грабунку та знищенню природи конкретними посадовими особами району та області. Виїхавши на місце з ініциативною групою села, було встановлено, що 40 гектарів лісових насаджень, що відносяться до Зеленогайської сільської ради були знищенні, 180 гектарів землі перетворились в величезні ями, нагадуючи нещодавні бойові дії.

На підставі отриманого колективного звернення, я звернувся до народних депутатів, Сергія Соболева та Геннадія Москаля. де вже наступного дня на березі річки Прут знімався репортаж телеканалу Інтер, які наглядно показали по телебаченню реальну роботу тих, хто тільки на прес-конференціях наводить порядок, а в реалії - це просто слова, що надають можливість грабувати та ні за що не відповідати. Прикриваючись роботою природоохоронних служб та їх досягненнями в роботі природозахисту.

Також звітами про свої перемоги в захисті природоохоронної зони, “заспівав” начальник державної екологічної інспекції в Чернівецькій області Василь Дутчак. Розповідаючи всій Буковині про сумлінне виконання своїх службових обов'язків, прикриваючи таким чином тили корумпованого механізму справжньої “гравійної мафії”, що з 2010 по сьогоднішній день, вже навіть без їхнього колишнього президента, “бомбить” те, що було залишено нам нащадками та природою. Ліс, зелені галявини, місця для випасання худоби, пляжі відпочинку громади, тощо. Де вже давно створені кар'єрні заїзди з рухом вантажних авто по всьому берегу річки Прут до самої Румунії, що без перестану складають таким чином грошові надходження, які розподіляються між всіма учасниками цих злочинів. Які не помічені Василем Дутчаком, Яном Дзюбою та державним управлінням охорони природи. Що створюють показники своєї роботи на візках, саморобних тачанках селян, яким потрібна гравійна суміш для свого господарства. Сплачуючи штрафи за тих, хто працює потужною технікою під державним “дахом” вивозячи мільйони і це реальність.

В прикладі - це лист сільського голови села Зелений Гай Литвина О.Д. до начальника екологічної інспекції Дутчака В.С. та начальника Дністровсько-Прутського басейного управління водних ресурсів в Чернівецькій області Дзюби Я.В.) цитую :

Виконавчий комітет Зеленогайської сільської ради переконливо просить Вас направити комісію по визначенню ситуації та прийняття необхідних мір по попередженню затоплення села Зелений Гай та знищення лісонасаджень. Після останнього звернення виконкому сільської ради за №269 до голови ОДА та Новоселицького РДА, в сільській раді побували побували працівники обласних служб, але результатів ніяких це не дало. На даний період часу продовжується несанкційована вибірка гравію та піску, де найстрашніше, що у випадку повені - русло річки Прут спрямує весь свій удар на село Зелений Гай, що призведе до руйнації знесення від 35 до 58 житлових будинків з усіма господарськими спорудами. Переконливо просимо Вас, прийняти необхідні міри по попередженню цих наслідків.

Пройшло майже два роки, але ситуація з вивозом гравійної суміші, вирубкою дерев набрало таких обертів та масштабів, яких ще не бачила Буковина. Майже під кожне село біля річки Прут, Дністер, інших річок області, що мають будівельний природний матеріал стягнуто на даний час велику кількість техніки, а саме - екскаватори, вантажні автомобілі, що перейшли на цілодобовий режим роботи, не звертаючи жодної уваги на протести місцевих жителів, які свідомо розуміють наслідки так званих руслорегенеруючих робіт. Де один середній кар'єр на річці Прут приносить приблизно 180 000 — 200 000 (двісті тисяч гривень) на протязі однієї доби. Це є потужний бізнес, якому нова влада дала зелене світло, а саме - необхідні погодження видобутку, до яких додали свої владні повноваження саме своїми погодженнями. Представники нової влади, розпочинаючи від губернатора, першого ударівця Буковини Романа Ванзуряка та начальника Дністровсько-Прутського басейного управління водних ресурсів Яна Дзюби, який при кожній владі знає, як надати інтерес будь-якому губернатору для будь-яких погоджень, що мають свою високу ціну. Так, середня ціна за один маленький кар'єр на річці Прут складає 100 000 (сто тисяч доларів) за сезон роботи. Яка прикрита необхідними дозволами та погодженнями руслогенеручих робіт, що тривають в трьох десятках місцях по цілій області. Де не складно порахувати, скільки коштує природа та хто нині нею торгує, не особливо хвилюючись за наслідки екологічного лиха, що вони створюють.

Хто не хоче сплачувати та працювати в “легалі”, знаходяться інші методи впливу, залишаючи “крохи зі столу” іншим представникам природоохорони, яких інколи також приносять в “жертву”. Так 7 липня 2014 року, співробітники СБУ спільно з працівниками прокуратури Чернівецької області затримали посадових осіб екологічного захисту. Де правоохоронець та чиновник Вашого відомства вимагали неправомірну вигоду від приватного підприємця, пообіцявши не притягувати його до відповідальності за несанкційований видобуток гравійно-піщаної суміші, та в подальшому сприяти йому в незаконній діяльності. Незаконна це саме та, яка не пройшла через касу начальника Дністровсько-Прутського басейного управління водних ресурсів і не більше того, тільки гроші, природа зараз нікого не цікавить.

Також є інша “каста” бізнесменів, родичів поважних осіб, попів, що займаються видобутком гравійної суміші під відповідними дозволами, але в цьому бізнесі знищення природи на Буковині вони є “льготниками”, сплачуючи хабарі в менших обсягах, прикриваючись своєю поважністю та статусом, що “канає” при всіх владах.

Так село Маршинці Новоселицького району є рідною домівкою, з якої зробила перші кроки в своїй творчості народна артистка України та Росії, всім відома Софія Михайлівна Ротару. В рідному селі залишились два рідних брати - Анатолій та Женя Ротару. Це місцеві бізнесмени, на яких громада поклала надію будівництва будинку культури в селі Маршинці. Адже відома співачка, ще 15 років тому розпочала будівництво цього проекту, надавши повноваження своїм родичам. Будинок культури підняли, накрили та зупинились на 15 років. Але не зупинявся вивіз гравійної суміші, де брати Ротару під “льготами “ будівництва та авторитетом, грошима поважної родички, скупили необхідну техніку, вивозячи гравійну суміш, забувши про сільській клуб та сестру, що таким чином "віддячила" односельчанам - руйнуванням природи і не більше того. Де ми, жителі рідної України, навіть не почули позиції нашої землячки з приводу анексії Криму, де вона проживає, не думаючи про свій “мовчазний сепаратизм”, рідне село, обіцяний клуб та знищення природи на річці Прут, де бог їй за це суддя.

Також з богом, вірніше його представником, пов'язане знищення природи, відбирання ставків у громад в Новоселицькому та Герцаївському районі. Це герой України, ліпший духовний друг колишнього президента Віктора ЯнуковичаМихайло Жар. Ця “свята людина” відібрала все у всіх заради хворих діточок, якими опікується настоятель Бонченського монастиря в селі Банчени Герцаївського району. Саме через свою праву “духовну руку” Володимира Москалюка, відомого бізнесмена з кримінальними нахилами. Михайло Жар встановив свою техніку для видобутку гравійної суміші в селі Маршинці, працюючи цілодобово з перших днів господарювання зазначеного біглого президента, де нова влада перейняла цю ганебну “естафету”, надаючи всі необхідні дозволи та навіть більше.

20.06.2014 року до Новоселицької громадської ради звернулись мешканці села Маршинці та Тарасівці, що були вкрай обурені безконтрольним вивезенням гравійної суміші.  І вже 25 червня, я особисто, представники громадської ради в кількості 15 осіб, виїхали на місце видобутку, що було вказано заявниками. На місці нами було заблоковано 4 вантажівки та екскаватор. Приїхав представник Михайла Жара та Володимира Москалюка, та надав відповідні документи та дозволи, а саме:

1 Робочий проект № Б-2811-12 з назвою “ Руслорегулюючі роботи з частковим видаленням ГПС за межі русла р.Прут в с. Маршинці Новоселицького району. Що підписаний начальником Сторожинецького МУВГ Лосік С.І. Головним інженером Бабій І.М. Начальником проектної групи Шморгун С.А.

2 Погодження начальника Дністровсько-Прутського БУВР, Дзюбою Я.В. Від 2012 р.

3 Акт обстеження ділянки русла від 29 травня 2012 р.

4 Завдання проектування (Покращення умов проходження паводкових вод та зменшення динамічного навантаження водного потоку на ерозійний берег)

5 Договір № 61 від 06 травня 2014р. ( На проведення руслогенеруючих робіт) з підписами начальника БУВР Дзюба Я.В. та Нікітіна Георгія Петровича , мешканця села Строїнці Новоселицького району.

В ході розгляду документів, було з'ясовано, де був зазначений підприємець з села Строїнці Нікітін Г.П., який вже на протязі 2 років та 8 місяців не перебуває на території України, знаходячись на заробітках за кордоном. Представник не міг пояснити підпис підставної особи, його чіткий підпис зазначений на договорі між Дзюбою Я.В. від 06 травня цього року, що доводить без сумнів фіктивність даного договору та неможливість особистого підписання договору з представником БУВРУ. Також на місце кар'єру приїхали працівники правоохоронних органів, які посприяли вивезенню зазначеної техніки на штрафмайданчик Новоселицького РВ УМВС., але після телефонних дзвінків з ОДА, техніку відпустили і навпаки, в моєму транспортному засобі провели обшук, мотивуючи що в моєму авто є зброя, якої так і не було знайдено, роблячи все для того, щоб наша Новоселицька громадська рада не виїжджала на такі рейди в подальшому. Таким чином -  це приклад дій "гравійної мафії", яка має свій початок з владних кабінетів до попів та братів, де навіть працівникам міліції було соромно від того, що вони бачать незаконні дії, але не можуть нічого зробити. Я їх за це не звинувачую, адже вони отримують накази від тих, хто заробляє гроші та руйнує екологію на Буковині в катастрофічних масштабах, за які все ж таки потрібно буде відповідати, як і колишньому губернатору, так і новій владі, що йде по цій самій стежці хабарів та корупції в природоохоронному середовищі нашого краю.

Прошу Вас

1 Відсторонити від виконання своїх обов'язків начальника БУВР Дзюбу Я. та начальника інспекції Дутчака В. на час проведення спеціально створеної комісії з міністерсва екології щодо екологічної ситуації на Буковині.

2 Проводити дану перевірку об'єктів видобутку гравійної суміші в присутності представників громадських районних рад області.

На Вас покладається надія на наведення порядку та зупинення вищезазначеної ситуації. В іншому випадку, технічні засоби видобутку гравійної суміші будуть знищуватись громадами сіл по території всієї області, адже це буде останньою радикальною мірою в наведенні порядку та охороні своїх земель, до яких зазначеним посадовим особам немає ніякого діла, тільки бізнес.

З повагою, Істратій О.В

Оцінити матеріал:
(26 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! +4 моби
Вже давно пора навести порядок в видобудку гравію. До яких пір Буковина буде терпіте цю мафію та одних і тих же героїв ? Досить вже, напрацювали. Молодці, буде діло з такими відкритими листами, це точно.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 черновцы
Надежда только на общественность, только она и сможет остановить этот безпредел с гравером. Новоселицкая народная рада работает в правильном наравлении. Министр будет в шоке и не только министр.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +4 Новоселица
Банду на нары! Сколько можно прикрывать попа и ротару, хватит уже всех боться и не за что не отвечать. Дзюбу отстранить от должности, только тогда комиссия с Киева разбереться в этой кодле падонков. Посмотрим ответ министра.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +3 Путин ху..ло
Ротару думает что на горбу сеструхе всю жизнь будет гравер тянуть. Была бы нефть в Маршинцах, Ротару тоже был бы первым копателем. Идите все на хер , будут люди решать а не дзюбы с попами и ротарами. Посмотрим что будет дальше.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Иван
Молодец Олег, Международный союз Козачества полностью поддерживает и готов помочь в проведении акций по наведению порядка, вллоть до силовых методов !
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 димон
Москалюк-ху...л о мощное,народ у тебя все равно рынок заберет пойдеш с некоторыми судьями коров пасти.Вот увидишь скотина так оно и будет.Народ простите за маты к этой твари нормальных слов подобрать нельзя.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 димон
Олег,так держать по-другому с ними нельзя!!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Slonilo
Поп прикрывается сиротинцем, а сам, [цензура], этих же детей калечит, гнида, хуев герой, хуевой страны. Забирает паспорта у людей. Москалюк - его припарок, а еще раньще с Семенюком дружил, правда потом они все трое- Москалюк, Поп и Семенюк били друг-другу хари. Суки, есть этого всего свидетели, рано или поздно вы сядете на нары, а там таких сладких любят....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Slonilo
Истратий - молодец. Олег -так держать!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 Новоселица
Истратий всегда писал правду про этих хабарников .Все люди в Новоселице знаю как Москалюк издевается над людми на базаре, как заслуженный судья Дутка работает,мэр города Никорич честно работает....... .. Романюк П .И.(прокурор) пока люди ВАМ доверяют , у вас достаточно улик против этих людей , покажите Москалюку, Никорич , Дутке,и остальным где ихнее место.Правду про этих людей знает каждый второй в Новоселице.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення