П'ятниця, 10 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Петро Коваль реформує обласну прокуратуру і активізує протидію організованій злочинності

6-го липня 2012 р. у Чернівецькій обласній прокуратурі відбулася розширена колегія, на якій мова йшла про роботу цього правоохоронного органу у першому півріччі ц. р.

У роботі колегії взяли участь і виступили заступник Генерального прокурора України Анатолій ПРИШКО та голова обласної державної адміністрації Михайло ПАПІЄВ.
Як зазначив прокурор області Петро КОВАЛЬ, органами прокуратури Буковини проведено значний обсяг роботи, спрямованої на захист конституційних прав і свобод громадян, зміцнення законності на території нашого краю. Унаслідок вжитих організаційних заходів вдалося підвищити ефективність на більшості напрямів прокурорсько-слідчої діяльності. Наразі триває процес реформування органів прокуратури, спрямований на підвищення ефективності їх діяльності, визначення ролі та місця у системі органів влади.

З 19 листопада 2012 року набирає чинності ініційований Президентом України новий Кримінальний процесуальний кодекс, який позбавляє кримінальне судочинство зайвого формалізму, посилює змагальність процесу та гарантії прав його учасників. З урахуванням вимог КПК, Генеральною прокуратурою України підготовлено проект нової редакції Закону України «Про прокуратуру», який внесе кардинальні зміни в організацію діяльності всієї прокурорської системи. Для підвищення ефективності діяльності облапарату на виконання наказів Генпрокурора України проведено низку структурних змін.

У прокуратурі області утворено управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді. У структурі облапарату утворено відділ з питань статистики. Завдяки вжитим заходам в області відбулось зменшення рівня злочинності на 9,4 %. Водночас зросла кількість таких злочинів, як умисні вбивства, шахрайства, хуліганства, незаконне зберігання зброї, дорожньо-транспортні пригоди.

Активізовано протидію організованій злочинності. Правоохоронними органами області знешкоджено 6 організованих злочинних угрупувань, розслідувано 35 кримінальних справ про корупційні злочини, з яких 29 надіслано до суду, до відповідальності притягнуто 34 особи, з них 11 – за фактами одержання хабарів. До суду направлено 35 протоколів про корупційні правопорушення, до відповідальності притягнуто 29 осіб. Не допущено жодного випадку незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності.

Одним із пріоритетних напрямів роботи органів прокуратури є здійснення правозахисної діяльності у сфері оплати праці. Завдяки вжиттю своєчасних та дієвих заходів вдалося істотно вплинути на стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати, яка зменшилась до 185 тис. грн. і є найменшим боргом у державі. Водночас подальшої активізації потребує робота у сфері пенсійного забезпечення. Попри зменшення до 9,4 млн. грн. заборгованості із сплати внесків до Пенсійного фонду України, майже утричі виріс борг з єдиного соціального внеску – до 6,5 млн. грн.

Вимагає подальшої посиленої уваги захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері. Більш активної позиції потребує робота прокурорів щодо виявлення порушень в діяльності посадових осіб органів контролю, насамперед, у підрозділах Державної фінансової інспекції, місцевих фінансових органах та органах Державної казначейської служби.

Активізовано правозахисну діяльності щодо захисту прав і свобод дітей. Вживалися заходи, спрямовані на запобігання злочинності серед неповнолітніх, завдяки яким на кінець року вдалося досягти зниження підліткової злочинності більш, як на 30%.

Покращено роботу у сфері поводження з відходами та охороні атмосферного повітря. Однак залишається гострою проблема охорони лісів. Зокрема, це стосується тих районів, де знаходяться постійні лісокористувачі, а самовільні рубки лісу не виявлялися.

Органами прокуратури області вживалися організаційні і практичні заходи, спрямовані на удосконалення роботи з розгляду та вирішення звернень громадян. У поточному півріччі розглянуто понад 3 тисячі звернень. По суті вирішено понад 2,5 тисячі. З урахуванням сучасних вимог щодо форм і методів роботи зі зверненнями у відомства направлено кожне третє звернення.

- Восени цього року пройдуть чергові парламентські вибори в Україні, які відбуватимуться за новим виборчим законодавством, - насамкінець зазначив Петро Коваль.
– Початок виборчих перегонів припадає на 30 липня. У зв’язку з цим нагадую, що працівники органів прокуратури повинні завжди залишатися поза політикою і не допускати втягнення себе у політичну діяльність. Детальніше на недоліках та прорахунках, допущених упродовж цього періоду конкретними прокурорами, зупинилися у своїх доповідях перший заступник прокурора області Геннадій Мовчан та заступники Олександр Васильчук і Микола Савін.

Згодом слово взяв голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло ПАПІЄВ, який за проведену прокурорами Буковини роботу висловив вдячність.

- Проведене в області соціологічне опитування підтверджує мою думку, що завдяки органам прокуратури відсоток довіри буковинців до правоохоронних органів краю перевищує негативний,- наголосив Михайло Миколайович.
– І дуже велика заслуга прокурорів у тому, що нині ми маємо найнижчий показник в Україні щодо заборгованості з виплати зарплати нашим громадянам. Також щодо протидії корупції – ми теж маємо позитивні показники. Скажімо, у якій області на гарячому затримали такого рангу чиновників, як начальник обласного управління юстиції, начальник міжрайонної податкової інспекції, голова районної ради… Тому моє побажання – не зупинятися на досягнутому, а продовжувати сумлінно виконувати покладені на вас державою службові обов’язки.

Заступник Генерального прокурора України Анатолій ПРИШКО довів до відома присутніх ті вимоги, які нині поставлені Президентом України та керівництвом Генеральної прокуратури. Крім того, він зазначив, що і буковинським прокурорам ще є над чим працювати, аби підвищувати ефективність своєї роботи. Зокрема, потребують покращення координаційна діяльність, такий напрямок роботи, як здійснення нагляду за оперативно-розшуковою діяльністю тощо. За підсумками роботи колегії було прийняте рішення, спрямоване на підвищення прокурорсько-слідчої діяльності з усіх напрямків.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення