Неділя, 12 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині неповнолітній разом із трьома раніше судимими особами вчинили близько дев'яти крадіжок

Злочинність неповнолітніх завжди була і залишається актуальною правовою та суспільною проблемою.

Неповнолітні – одна з найбільш кримінально-уражених верств населення, а тому запобігання підлітковій злочинності має бути пріоритетним для правоохоронної системи. На сьогодні проблема злочинності серед неповнолітніх стає дедалі актуальнішою.

Найбільша кількість злочинів, які вчиняються саме неповнолітніми – це крадіжки, грабежі та хуліганство. Почастішали випадки викрадення автомобілів, нанесення тілесних ушкоджень, а також злочинів пов’язаних з наркотиками.

Більшість із неповнолітніх злочинців – це діти без батьківського піклування або діти, батьки яких виїхали на заробітки за кордон, залишивши їх без належного догляду.

В основному неповнолітні вчиняють злочини у групі з іншими неповнолітніми, а також у групі із дорослими злочинцями.

Нещодавно, апеляційним судом було розглянуто кримінальне провадження, де неповнолітній разом із трьома іншими особами (двоє раніше судимі, а один притягувався вперше) вчинили близько 9 крадіжок, 3 з яких – неповнолітній вчинив самостійно. Більшість злочинів були вчинені групою осіб та навіть поєднані із проникненням до чужих будинків та магазинів.

Крім цього, також було розглянуто кримінальне провадження щодо неповнолітньої, яка вчинила дві крадіжки за аналогічних обставин. Така дівчина вже неодноразово притягувалася до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжок, зокрема у 2012, 2013, 2014 роках.

Практика свідчить, що навіть застосування до неповнолітніх відповідних заходів соціального впливу, а також покарання у виді позбавлення волі не в повній мірі допомагає позитивно вплинути на їх повернення до нормального життя в суспільстві.

Тривожним є і те, що серед неповнолітніх є навіть рецидивісти.

Що це: форма протесту чи бажання так реалізувати себе та самоствердитися? Що спонукає до такого?

Зайнятість батьків чи їхня відсутність через перебування на заробітках за кордоном, фільми та комп’ютерні ігри, що пропагують насилля, жорстокість та агресію, мода на «крутість» у очах інших однолітків, яка спонукає отримати бажане незалежно якими способами?

Апеляційний суд стурбований такою ситуацією, а тому наголошує на необхідності покрашення профілактичної роботи правоохоронних органів, освітян та відповідних служб, а саме: служби у справах дітей та уповноваженого підрозділу органів Національної поліції.

Попереджувальні заходи реагування щодо родичів та знайомих дітей, які на них можуть негативно впливати чи підбурювати їх до вчинення протиправних дій повинні бути застосовані завчасно. Якщо Ви помітили, що дитина стала замкнутою, водить сумнівні компанії, приносить підозрілі речі, тощо – краще відразу вчинити певних заходів аніж чекати гіршого.

Навіть при належній роботі правоохоронних органів, зразкову поведінку дітей можуть забезпечити лише їхні батьки, а батькам слід пам’ятати, що доля дітей у їхніх руках.

Прес-служба Апеляційного суду Чернівецької області
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення