Вівторок, 26 січня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

За зухвалий розбійний напад на чернівчанку заїжджих гастролерів адекватно покарано

Днями колегія суддів Садгірського районного суду м. Чернівці у залі засідання за матеріалами кримінального провадження визнала двох 39-40-річних представників Одеської області (один із них останнім часом мешкав на Снятинщині Івано-Франквщини, а в «активі» іншого – чотирнадцять (!) років «відсидки» за навмисне вбивство та розбійний напад) визнала винними у цинічному заволодінні значною сумою коштів та прикрас із золота у жительки обласного центру Буковини і їх протиправним діям служителі Феміди дали досить принципову оцінку…

Судовий процес був надзвичайно скрадним та психологічно напруженим, оскільки обвинувачені обрали тактику категоричного заперечення навіть очевидних фактів, що мали пряме чи опосередковане відношення до даних кримінальних ситуацій. І все ж у ході численних допитів сторін (у т.ч. у режимі відеоконференціїї), за результатами численних обшуків, судових криміналістичних, трасологічних, молекулярно-генетичної та молекулярно-генетичної експертиз, на підставі аналізу відеозаписів окремих слідчих дій та роздруківок телефонних дзвінків було достовірно встановлено, що фігуранти, обличчя яких надійно прикривали чорні маски, у рукавичках на руках та медичних бахілах на взутті близько 20.00 години 9 грудня 2014 року шляхом безцеремонного пошкодження вхідних металопластикових дверей зухвало проникли до приватного особняка, що на вул. Смотрицького обласного центру.

Про це "Буковинську правду" ексклюзивно проінформував Володимир Драюк, ТУ ДСА України в області.

Надалі, за узгодженим злочинним планом, несподівано напали та наперед заготовленими полімерними затискачами (хомутами) зв’язали руки та ноги господині помешкання. І тривалими погрозами та демонструванням наявними предметами, схожими на зброю невстановленого зразка, зажадали вказати на місце домашніх сховків із сімейними цінностями. Зрештою, беззахисна невільниця, позбавлена будь-якої можливості чинити опір, усвідомлюючи протиправність дій нападників, сприймаючи їх погрози зброєю реальними та побоюючись за своє життя, була вимушена виконати вимогу грабіжників. Тож «непрошені гості» безцеремонно «вигребли» з імпровізованих тайників наявні у будинку кошти - 40 тис. гривень, 2 тис. доларів США та 300 євро, а також п’ятнадцять жіночих та чоловічих ювелірних прикрас із золота та срібла майже на 100 тис. гривень (згодом експерти засвідчать, що даним розбійним нападом потерпілій було спричинено лише матеріальних збитків на суму 176 тис. 880 гривень).

Для розкриття даного зухвалого злочину у тодішньому міліцейському відомстві краю було сформовано спеціалізовану оперативно-слідчу групу, у склад якої було задіяно кращих із кращих працівників одразу кількох структурних підрозділів. І наполеглива та цілеспрямована пошукова робота завершилась очікуваним успіхом – руки обох співучасників даного посягання 8 квітня, а згодом і 23 квітня 2015 року «прикрасили» металеві «браслетки».

Ретельно проаналізувавши доказову базу, служителі Феміди провину фігурантів у безпосередній причетності до кримінального правопорушення (розбійного нападу, передбаченого ч.3 ст.187 КК України) визнали у повному обсязі і за скоєне одного із них «відрядили» у місця суворої ізоляції від суспільства на три, а іншого – на п’ять літ і зим. За цим же вердиктом в обох гастролерів буде конфісковано все належне їм на правах власності майно, окрім житла. Окрім цього, із засуджених за принципом солідарності на користь жертви злочину для відшкодування спричинених матеріальних збитків буде стягнуто 96 тис. 883 гривень, а також 22 тис. 595 гривень - за проведення на етапі досудового розслідування численних експертиз.

Для об’єктивності інформації варто зупинитись ще на двох аспектах даної резонансної ситуації. За матеріалами кримінального провадження фігуранти підозрювались в організації вбивства одного із громадських активістів Снятинщини Івано-Франківської області, а також у незаконному зберіганні вогнепальної зброї. Однак, у судовому засіданні реальних доказів про їх готування до умисного противоправного заподіяння смерті ймовірній жертві, а також у незаконному обігу «стволів» судді не встановили. І тому обох співучасників у причетності до злочинів, передбачених п.11,12,13 ч.2 ст.115, а також ч.1 ст.263 КК України служителі закону виправдали. Зрештою, як засвідчує чинне законодавство України, підставою кримінальної відповідальності є лише вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад певного злочину. Тобто, невідворотність покарання можливе тільки за причетність до реальних протиправних дій.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення