Неділя, 23 вересня 2018p.
МОРЕ ГРОШЕЙ UA
Loading...
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині сироту, яку ледь не посадили за грати, суд визнав невинною

Апеляційний суд Чернівецької області Апеляційний суд Чернівецької області
www.bukpravda.cv.ua
Апеляційний суд Чернівецької області у відкритому судовому засіданні розглянув кримінальне провадження відносно 18-річної уродженки села Розношенське, Ульяновського району, Кіровоградської області, обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, пов’язане з незаконним заволодінням чужим майном).

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на прес-службу Апеляційного суду Чернівецької області.

Апеляційним судом встановлено, що неповнолітня дівчина-сирота обвинувачена органом досудового слідства та засуджена районним судом за те, що вона у квітні 2016 року діючи умисно, переслідуючи корисливу мету, направлену на особисте збагачення, перебуваючи на Турецькій площі міста Чернівці, із наперед вигаданою історією про те, що нібито у неї виникли проблеми і їй терміново потрібні кошти, заволоділа золотою каблучкою та ноутбуком неповнолітньої подруги. А викрадені речі, за її проханням, було здано в однин із ломбардів міста її ж двома товаришами, які за свідченнями самої потерпілої не знали про справжні злочинні наміри дівчини. Завдавши таким чином потерпілій, матеріальної шкоди на суму близько 9 тисяч гривень.

В ході апеляційного розгляду справи зазначене обвинувачення не було доведене доказами по справі. Натомість встановлено, що обвинувачена, на момент викрадення та здачі каблучки в ломбард, взагалі перебувала у м. Снятин Івано-Франківської області у подруги. Більше того, доведено, що потерпіла сама, добровільно, віддала майно не обвинуваченій, а свідкам по справі (її ж хлопцю та його товаришу), які і розпоряджалися, отриманими за речі, коштами.

Апеляційний суд Чернівецької області, оцінивши в сукупності покази цих свідків, прийшов до переконливого висновку, що останні є неточними та суперечать матеріалам кримінальної справи. У своїх показаннях хлопці вигороджують відсутність власної вини, але при цьому не заперечують їхніх активних дій по заволодінню майном потерпілої, здачі його до ломбарду, викуп його з ломбарду, розпоряджання грошима та розрахунок з потерпілою.

Також судом встановлено і порушення вимог кримінального-процесуального права при проведенні досудового розслідування. Так, згідно вимог ч. 2 ст. 484 КПК України, кримінальне провадження щодо неповнолітньої особи здійснюється слідчим, який спеціально уповноважений керівником органу на здійснення розслідування. Слідчий по дані справі не був наділений такими повноваженнями.

З наведених обставин, колегія суддів апеляційного суду Чернівецької дійшла висновку про те, що в діях обвинуваченої відсутній склад кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, пов’язане з незаконним заволодінням чужим майном). А тому, ухвалою судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Чернівецької області від 5 жовтня 2017 року, вирок районного суду, щодо неповнолітньої скасовано, а провадження у справі – закрито.

Одночасно повідомлено прокуратуру Чернівецької області про наявність ознак кримінального правопорушення в діях осіб, які в даному провадженні брали участь в якості свідків.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення