Понеділок, 19 серпня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

Осіння краса чернівецького ботанічного саду (фото)

Сьогодні вдалось побувати у чернівецькому ботанічному саду саме у цю гарну осінню пору можна побачити тут чудові квіти та багатолітні дерева яким уже не одна сотня літ.

Нині ботанічний сад є науковим підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Коли мова заходить про чернівецькі парки, то в першу чергу вам назвуть ботанічний сад університету. Адже все найкраще, що може рости на буковинській землі, зібрано саме тут.

В його структурі є 4 відділи: дендрології, тропічних і субтропічних рослин, паркознавства, трав’янистих рослин, а також насіннєва лабораторія і гербарій. Основа Саду – дендрарій, колекції якого налічують 768 видів і 385 декоративних форм, різновидностей і сортів. Листяні породи представлені 755 таксонами, хвойні – 437. Особливу цінність складають вікові екзоти, які збереглись з дня заснування Саду (кипарис болотний, ялиця Нордмана, сосна Веймутова, тюльпанове дерево, дуб великоплідний) і рідкісні унікальні види (секвоядендрон велетенський, акебія п’ятірна, декенея Фаргеза) та багато інших.

Трохи історії саду.

Ботанічний сад був закладений в 1877 році, за часів Австро-Угорщини.

Ідею створення ботанічного саду утілив в життя магістрат міста Чернівці. Сад створювався на протязі 11 років. Австрійський професор Едуард Тангль, який очолював ботсад, власноручно висадив в нім білу тополю, яка росте там і нині.

Усі саджанці дерев і кущів, якими рябіє парк, завозилися сюди з Австрії. Але в 1918 з приходом в Чернівці румунської влади в парку стали культивувати рослини, характерні для Буковини. З приходом влади СРСР в 1940, сад був переданий Чернівецькому державному університету.

Квіти – не єдине, чим тішать рослини ботанічного саду своїх доглядальників. У листопаді-грудні тут достигають лимони, буває, що у цю пору збирають урожай бананів. Якщо час достигання бананів не є сталим (всупереч усталеній думці, буцім банани ростуть на пальмах, насправді це – трава, родом із тропіків, де сезонності як такої немає), то лимони плодоносять наприкінці осені.

Співробітники саду не тільки вирощують нові рослини з отриманого насіння. Вони збагачують колекції експедиційними зборами, знаходячи серед багатої флори Карпат все нові й нові перспективні види й форми. Щороку ботанічний сад випускає каталог насіння, зібраного в колекціях саду, для обміну з іншими ботанічними установами. У цих каталогах сотні видів рослин, які акліматизувались в умовах Буковини.

Степан Карачко

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення