Субота, 30 травня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Вернісажі в Чернівцях відкрилася виставка «Несемо в серці Україну» (фото)

У Вернісажі в Чернівцях відкрилася виставка «Несемо в серці Україну» (фото)
У Вернісажі в Чернівцях відкрилася виставка «Несемо в серці Україну».

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на краєзнавця Степана Карачко.

Виставка «Несемо в серці Україну», присвячена 100-річчю Буковинського віча, презентує артефакти з музейної фондової колекції Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту, це елементи народної культури, яка є джерелом самосвідомості, національної само - ідентифікації та духовності народу.

Тут представлено понад 600 експонатів з фондів Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту Буковинське віче — народні збори, організовані 3 листопада 1918 року в Чернівцях Українським крайовим комітетом (Омелян Попович, Осип Бурачинський та інші), утвореним там 25 жовтня 1918 року, як складова частина Української Національної Ради у Львові.

На зборах були присутні понад 10 000 осіб з усіх повітів Герцогства Буковина. Збори відбувались на центральній площі міста перед магістратом.

Віче проголосило возз'єднання Буковини Північної (загалом Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Кимполунзького повітів) із Західно-Українською Народною Республікою та злуку з «Великою Україною».

Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради, створеної 27 жовтня 1918 року у Чернівцях, оголосити всю Буковину «румунською землею».

Виставка триватиме до 28 жовтня.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення