Середа, 22 січня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Журналісти завітали до відреставрованої синагоги "Корншил" (фото + відео)

Вчора, на вул. Садовського 11, чернівецькі журналісти відвідали приміщення відновленої синагоги «Корншил» («Korn Shil»), яка була побудована в кінці 19 ст. на честь сім’ї Мордко і Таубі Корн. Починаючи з років Другої світової війни, ця невелика та витончена будівля в нео-романському стилі постійно перебудовувалася та використовувалася під різні приміщення впродовж до 1995 року, поки Іудейська релігійна громада Буковини не подала прохання на оренду даного приміщення.
У 2008 році, після збору та подання усіх необхідних документів та при підтримці місцевої ради дана будівля була тимчасово передана єврейській громаді, але під час косметичного ремонту виявилось, що будівля перебувала в аварійному стані, тому її довелося майже повністю розібрати.
Завдяки фінансовій допомозі сім'ї Рор із США, бізнесмену Арону Майбергу та інших меценатів, ця будівля була відбудована та відреставрована за останнім словом техніки. В першу чергу, були доведені до кінця чоловічий та жіночий молитовні зали. Усі меблі та двері були виготовлені майстрами з Кам’янець-Подільського, яких залучали до реставраційних робіт у Софійському Соборі. Сидіння виготовлені та доставлені з Дніпропетровська. Зараз, на черзі, йде відбудова мікви - приміщення для ритуальних омовінь та третього поверху, де знаходитимуться класи для вивчення Тори. Незабаром, свої двері для усіх охочих відкриє кошерний ресторан та магазин з кошерними продуктами та предметами іудаїки, які знаходитимуться поверхом нижче. Продукти та вино, переважно постачатимуться з Донецька та Дніпропетровська. Інші продукти, привозитимуть з Ізраїлю та інших країн. Загалом, у цю будівлю вже вкладено близько 1 млн. доларів, але роботи ще не закінчені.
Пізніше, головний рабин Буковини Менахем Мендель Гліцнштейн - посланець Любавічеського Ребе в Чернівцях для відродження культури єврейського народу показав сувії Тори, які були подаровані синагозі Ефраімом Майбергом та Феліксом Вулисом, дитинство якого пройшло на вулиці Садовського.
За словами голови іудейської релігійної громади Ісаака Яковича Безноса, дана синагога є другою у Чернівцях, але буде своєрідним центром, де основну увагу приділятимуть роботі з дітьми. Це: функціонування дитячого садка «Хая-Мушка»; молодіжного, жіночого та чоловічого клубів з вивчення та осягнення Тори у різних цікавих формах; проведення релігійних свят, обрядів, ритуалів; збереження та підтримка єврейських релігійних традицій. До того ж, кожен бажаючий зможе вільно завітати до синагоги та за бажанням, взяти участь у богослужінні.

Відео

Оцінити матеріал:
(4 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення