Субота, 06 березня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

Художник з Буковини одержав визнання в усьому світі

Народився на Буковині, визнання одержав в усьому світі.

Темістокль Вірста, художник, архітектор та громадський діяч, вже цієї осені святкуватиме своє 90то річчя. З цієї нагоди в Чернівецькому літературному кафе поціновувачі таланту митця провели творчий вечір під час якого згадували моменти його життя та творчі здобутки земляка. Саме українськими мотивами розпочався творчий вечір присвячений нашому земляку, генію пензля - Темістоклю Вірста.

Митець народився 15 жовтня 1923 року в селі Іспас. В 17 річному віці, після закінчення гімназії Вірста тікає від сталінського терору й опиняється в Румунії, потім у Югославії, Італії, звідки потрапляє до Франції і з 1951 року живе в Парижі. Саме тому, припускають організатори творчого вечора, його ім’я на батьківщині не настільки відоме як за кордоном, повідомляє телеканал "Чернівці".  

Христина Венгринюк, письменниця: «багато людей не знають хто такий Вірсте і ми дуже би хотіли щоб він був дуже таким масштабним ім’ям не тільки в українському мистецтві, а й в світовому. В Європі його знають дуже, а Україна його трішечки забула. Ми хочемо, щоб Чернівці пишалося цим ім’ям».

За роки роботи Вірста виробив свій власний стиль і все це завдяки безмежній любові до праці, стверджує Валентина Діаковська , яка особисто знайома з митцем з 1996 рокую.

Валентина Діаковська, голова Правління Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури: «він поспішає передати свій досвід, а основа його досвіду є безмежна любов до мистецтва і безкінечна любов до праці він просто працює, працює, працює, працює і в тому має велику наснагу».

Цього вечора було представлено 2 роботи Темістокля, проте вже на початку жовтня цього року в Чернівцях буде представлена виставка робіт митця, також буковинці переглянуть фільм про видатного художника та зможуть поспілкуватись з його дружиною, на жаль сам Темістокль не зможе приїхати на батьківщину, оскільки зважаючи на свій поважний вік, а 15 жовтня йому виповниться 90 років, митцю складно подорожувати.

Оцінити матеріал:
(6 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення