Четвер, 19 вересня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

На базі Коровійської амбулаторії діє перший в області тренінговий центр для майбутніх сімейних лікарів (фото)

Відповідно до реформування системи охорони здоров’я, фельдшерсько-акушерський пункт села Коровія, що на Глибоччині, реорганізували в амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.

Таких змін вимагала кількість мешканців цього населеного пункту, яких в селі є понад три тисячі осіб.

До створення амбулаторії в Коровії функціонував ФАП, в якому працював тільки середній медперсонал. Однак кількість мешканців села передбачає наявність лікаря. Із реорганізацією медустанови у ній з’явилося троє сімейних лікарів, п’ятеро осіб середнього медичного персоналу та молодша медична сестра. Це суттєво допомогло поліпшити якість медичних послуг для мешканців Коровії. Крім того, в амбулаторії створили належну матеріально-технічну базу. Наразі вона оснащена всім необхідним обладнанням та санітарним автотранспортом.  

Особливістю цього сільського медичного закладу є те, що на його базі створено Навчально-практичний центр первинної медико-санітарної допомоги Буковинського державного медичного університету. Студенти та інтерни вишу знайомляться тут з роботою сімейного лікаря.

- Потребу в такому навчальному закладі відчула на власному досвіді, коли закінчувала ординатуру. Неможливо опанувати професію, отримавши тільки теоретичні знання. Адже те, що ми бачили в роботі вузькопрофільних фахівців, абсолютно відрізняється від функцій сімейного лікаря, – розповідає завідуюча Коровійською амбулаторією загальної практики – сімейної медицини Ірина Флюндра. – Тож під кервництвом завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ Семена Білецького та за сприяння Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА організували навчальну базу, де майбутні сімейні лікарі можуть набути необхідних практичних навичок. Досвід її створення запозичили у колег із Гусятинського району Тернопільської області.

За словами заступника начальника управління Департаменту ОЗ ЦЗН Чернівецької ОДА Любові Крикливець, Чернівецька область постійно утримує лідерські позиції в Україні з розвитку сімейної медицини, який триває у краї з 2001 року. Тоді ж при БДМУ було створено кафедру сімейної медицини для підготовки лікарів цього профілю.

- Для опанування студентами й інтернами практичних навичок сімейного лікаря при амбулаторії Коровії відкрили перший в області тренінговий центр. Він отримав високу оцінку комісії МОЗ з контролю баз стажування лікарів-інтернів, яка нещодавно інспектувала область. А все тому, що тренінгові центри створюємо там, де є не лише необхідна матеріальна база, а й кваліфіковані, небайдужі до змін у галузі кадри, які можуть бути тренерами для інших, - відзначає Л. Крикливець.

Фото

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення