Четвер, 09 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У сімейних амбулаторіях Глибоччини збережені всі посади стоматологів та лаборантів

У сімейних амбулаторіях Глибоччини збережені всі посади стоматологів та лаборантів

У штатних розписах амбулаторій загальної практики – сімейної медицини не передбачені посади стоматологів і лаборантів.

Це – вже спеціалізований ІІ рівень надання медичної допомоги. Однак у сільській місцевості Буковини медичних фахівців цих напрямків вирішили залишити.

- В умовах реформування первинної ланки ми зберегли посади лікарів-стоматологів та лаборантів в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини. На селі медичні послуги цих фахівців вкрай необхідні. Для дітей, вагітних та літніх людей наявність стоматологічної допомоги на селі важлива складова профілактики захворювань цього профілю. Щодо лаборантів, то їхня функція також не менш важлива. Без цих фахівців неможливо здійснити повноцінне обстеження, а відповідно вчасно скерувати хворого на дообстеження до медичного закладу другого чи третього рівнів, – пояснює головний лікар Глибоцької центральної районної лікарні – головний лікар Глибоцькго району Іван Шкробанець.

– У штатах сімейних амбулаторій немає таких посад, тому при районній поліклініці ми створили стоматологічне відділення. Аналогічно «згуртували» й лаборантів. Всі вони входять до штату центральної районної лікарні, хоча також працюють у селах району. Вважаю це доцільним. Адже реформа покликана створити таку систему надання медичної допомоги на первинному рівні, яка, насамперед, забезпечить профілактику і раннє виявлення захворювань.

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення