Субота, 11 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

До кінця року таки буде перинатальний центр

На засіданні 24 сесії міськради, яке продовжилося сьогодні після перерви, депутати Чернівецької міської ради розглядали лише одне питання порядку денного – про передачу будівель по вул.Головній, 129 та Буковинській, 1-А у власність територіальних громад області для створення на їхній базі Чернівецького обласного перинатального центру.

Про сучасний стан медичного обслуговування вагітних жінок, породіль та новонароджених у нашій області та потребу у створенні такого сучасного центру європейського зразка в нашій області депутатам повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я, депутат обласної ради Ігор Шкробанець. Зокрема, за його словами, з близько 11 тисяч пологів, що їх приймають пологові будинки та лікарні області протягом року, близько 20% є ускладненими, а це понад 2 тисячі на рік випадків, що супроводжуються ризиком для життя матері та дитини. На щастя, більшості цих ризиків завдяки високій кваліфікації лікарів наразі вдається запобігати, втім потреба у створенні сучасного перинатального центру на Буковині є беззаперечною, наголосив він. «Дуже символічно, що це рішення ми приймаємо саме сьогодні, у День захисту дітей, – зауважив Ігор Шкробанець. – Я прошу вас усіх забути про політику, а подумати про здоров’я наших жінок і дітей. Якщо ми сьогодні дамо старт цьому проекту, то ця справа – одна з тих, за яку нам потім дякуватимуть, яка служитиме людям і після нас».

Депутатів цікавило чимало питань стосовно створення Перинатального центру у Чернівцях. Це були, зокрема, збереження і робочих місць медичного персоналу, і кількості ліжок для проведення неускладнених пологів, і клінічної бази БДМУ, яка нині діє на базі Чернівецького пологового будинку №1. Вони переконалися, що усі ці питання передбачені проектом рішення, і жоден із зазначених аспектів діяльності медичної сфери міста не постраждає. Крім того, прийнятим вчора рішенням Чернівецької обласної ради вже передбачено виділення з обласного бюджету суми у 900 тис.грн. на створення проектно-кошторисної документації майбутнього Центру, а загальна сума, запланована на ці цілі в держбюджеті на 2012 рік, складає 41 млн.грн. Це дозволить вже до кінця року запустити в дію нову сучасну лікарню європейського рівня, яка буде обслуговувати жінок та малюків з усієї області.

Розглянувши усі питання, зауваження та пропозиції, депутати врешті-решт перейшли до голосування за проект рішення в цілому. За пропозицією депутата А.Чесанова, враховуючи високу суспільну важливість цього голосування, його було вирішено провести в поіменному режимі. В результаті «за» висловилися 34 депутати з 43 зареєстрованих у залі (14 від фракції «Партії регіонів», 12 – «Батьківщини», 4 – «Наша Україна», 2 позафракційних та по одному від «Свободи» та «Фронту змін»), «проти» не проголосував жодний з обранців міської громади, проте 8 з 9 присутніх у залі депутатів фракції «Фронт змін» (Валерій Бурштейн, Юрій Ватаманюк, Мирослав Заячук, Ігор Кардащук, Олексій Каспрук, Ігор Колосюк, Михайло Прозоровський, Олег Стецевич) проголосували «утриматися», а позафракційна депутат Наталія Козлова не проголосувала взагалі.

Відтак, і чернівчани, і мешканці області сьогодні мають всі підстави порадіти за те, що завдяки прийнятому депутатами рішенню вже до кінця року вони зможуть отримати можливість значно кращого, по-справжньому сучасного медичного обслуговування вагітних, породіль та новонароджених у Чернівецькому обласному перинатальному центрі.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення