Субота, 14 грудня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

Офтальмологи Буковини взяли участь у Всеукраїнському з’їзді представників спеціальності

ХІІІ Всеукраїнський з’їзд офтальмологів України відбувся в Одесі.

За повідомленням Чернівецької обласної клінічної лікарні, у ньому взяла участь делегація Чернівецької області у складі науковців БДМУ, міських та районних офтальмологів.

Учасники з’їзду підбили підсумки роботи вітчизняної офтальмології у 2013 році, обговорили питання організації та удосконалення надання офтальмологічної допомоги населенню, проблеми сучасних методів діагностики та лікування очної патології у дітей і дорослих, хірургії катаракти і глаукоми, інноваційні технології тощо. Зацікавленість викликала доповідь про перший досвід застосування в Україні найсучаснішого методу в хірургії катаракти і рогівки – фемтасекундного лазеру. Закордонні делегації та представники окремих регіонів України, які через суспільно-політичну ситуацію не змогли прибути на з’їзд, представили свої відео-виступи, які опісля довго обговорювали учасники.

Крім основних, на з’їзді розглянули також деякі організаційні питання Товариства офтальмологів України. Зокрема, учасники зібрання обрали керівництво Товариства, до складу якого як член Президії увійшов і головний позаштатний офтальмолог Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Валерій Шуленін.

На окремій нараді обласних офтальмологів обговорили ряд проблемних питань галузі. Найбільше уваги звернули на тенденцію скорочення ліжкового фонду офтальмологічних відділень, недостатню кількість дитячих офтальмологів та відсутність системи їхньої підготовки. Водночас було відмічено позитивні зрушення, одним із яких є зменшення хірургічних втручань з приводу глаукоми. Пов’язано це з потужним розвитком медикаментозного лікування і дедалі частішим застосуванням високоефективних медичних препаратів. Дискусійним було питання пересадки органів, яке на сьогодні на законодавчому рівні в Україні не врегульоване.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення