Четвер, 11 серпня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Буковинські лікарі вчились лікувати варикоз ніг за допомогою малоінвазивних технологій (фото)

У відділенні судинної хірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні відбувся науково-практичний семінар щодо лікування варикозної хвороби ніг за допомогою малоінвазивних технологій.

Поділитись досвідом з буковинськими судинними хірургами в область приїхали провідні фахівці Харківського інституту невідкладної хірургії Національної академії медичних наук України, де в лікуванні варикозної хвороби малоінвазивна методика була запроваджена вперше. Як розповідає старший науковий співробітник Інституту Оксана Рябінська, у Харкові цю технологію використовують впродовж шести років. У світі вона відома вже близько двадцятиліття.

- У країнах Європи та Америки рутинних операцій щодо лікування варикозної хвороби ніг вже давно не проводять. Там лікування починається одразу з малоінвазивного втручання, що вважається нормою, - каже вона.

- На території України малоінвазивні технології в лікуванні варикозної хвороби ніг застосовують тільки у Харкові, Києві та Вінниці. Їх перевага в тому, що суттєво скорочується термін госпіталізації. Пацієнти майже не перебувають у стаціонарі, одужують легко та швидко. Проводити таке лікування можна майже усім хворим на варикозну хворобу ніг. Це близько 60% від загальної кількості наших пацієнтів, - пояснює головний позаштатний ангіохірург Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, завідуючий відділення хірургії судин Чернівецької обласної клінічної лікарні Дмитро Домбровський.

Семінар полягав у проведенні майстер-класу для лікарів відділення щодо здійснення УЗД-дослідження на фантомі, який імітує вени ніг, та малоінвазивних оперативних втручань.

- Незабаром і в Чернівецькій області здійснюватимуть малоінвазивні втручання при варикозній хворобі, адже буковинські колеги швидко вчаться. Ми ж залюби ділимось досвідом. Медики повинні співпрацювати в плані опанування сучасних методів лікування, аби поступово покращувати якість надання медичної допомоги в Україні, - додає співробітник Харківського інституту невідкладної хірургії НАМН Рустем Османов.

Фото

Оцінити матеріал:
(5 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення