Вівторок, 14 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Чернівцях для Університетської лікарні придбали унікальне обладнання

Минув рік, як на базі Лікарні швидкої медичної допомоги було створено Університетську лікарню.

За словами головного лікаря ЛШМД Олександра Грушка, за цей час суттєво поліпшилося матеріально-технічне забезпечення закладу, оскільки завдяки співпраці з БДМУ лікарня одержала можливість залучати більше коштів із державного бюджету.

- Нам суттєво допомагає Буковинський державний медуніверситет, фінансуючи як проведення ремонтних робіт (розпочали їх у перехідних галереях і на поверхах), так і придбання обладнання, - каже О. Грушко. - Почасти – унікального, як ось відеоендоскопічний комплекс із боковою оптикою, який дасть можливість робити недоступні дотепер операції на жовчних шляхах, проводити лікувально-діагностичні процедури на 12-палій кишці тощо.

- Це високотехнологічне обладнання на сьогодні не має аналогів в області. Його придбали для підсилення новостворюваного центру ендоскопічної хірургії, - додає ректор ВДНЗ "Буковинський державний медичний університет", професор Тарас Бойчук. – Повна його вартість 5 млн. грн. Наразі проведено перший транш закупівель на суму 3,5 млн. грн., другий – для повного укомплектування комплексу, на суму 1,5 млн. грн., плануємо провести до кінця року.

Як зазначає Т. Бойчук, придбання обладнання є однією зі складових співпраці БДМУ та ЛШМД, оскільки при розробці стратегії розвитку Університетської лікарні було визначено перспективні напрямки спільної роботи. Вирішили зосередитися на тих, які недостатньо представлені у Чернівцях і регіоні. Відтак нещодавно у закладі почали працювати нові науково-практичні центри: гнійних ран і хірургічних ускладнень цукрового діабету, пластичної реконструктивної та естетичної хірургії та центр термічних уражень і дермопластики. Щодо їх можливостей, то, наприклад, у центрі гнійних ран і хірургічних ускладнень цукрового діабету фахівці проводять вологе загоєння ран, аналогічно до того, як це роблять у Європі (із застосуванням вакуумної та ультразвукової санації, вологої камери з використанням дермальних сіток та поверхневих сорбентів), виконують органозберігаючі операції на нижніх кінцівках. Тобто, при діабетичній стопі її не ампутують, а лікують і зберігають, впровадивши для цього передові європейські технології, які в Україні, крім Чернівців, використовують тільки у двох-трьох клініках. Аналогічні досягнення передової європейської медицини застосовують в інших центрах. А завдяки відеоендоскопічному комплексу з боковою оптикою в ЛШМД - Університетській клініці зможуть робити операції, для проведення яких дотепер хворі були змушені їхати до Києва.
Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Доктор
"Унікальність" цього обладнання тільки в тому, що замість 30 000 євро (810 000 грн), змогли за нього заплатити 5 000 000 грн!!! Жесть навіть за сучасними українськими "стандартами". А подібне обладнання вже давно і успішно працює в госпіталі. Не позортесь наступного разу. Смішно і прикро. Про крадіжку грошей у прямому ефірі...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення