П'ятниця, 07 серпня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині лікарі попереджають про небезпеку стрімкого зростання кількості хворих на кір

На Буковині лікарі попереджають про небезпеку стрімкого зростання кількості хворих на кір На Буковині лікарі попереджають про небезпеку стрімкого зростання кількості хворих на кір
У зв’язку зі спалахом кору в сусідній з Буковиною Румунії вчора, 2 лютого, в області зорганізували оперативну нараду, де під головуванням директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, доктора медичних наук, професора Оксани Андрієць обговорили стан захворюваності буковинців на кір, а також шляхи і методи протидії хворобі.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на Чернівецьку ОДА.

Водночас фахівці зважили можливий ризик для мешканців області та зосередили увагу на координації дій всіх рівнів надання медичної допомоги у разі стрімкого зростання кількості хворих на кір.

Насамперед учасники наради ознайомились з показниками інтенсивності епідемічного процесу щодо кору в Румунії. Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Падурару відзначив, що наразі в сусідній державі вживають усіх можливих заходів задля недопущення розповсюдження інфекційного захворювання та стабілізації епідемічного процесу.

В Україні значних підйомів показників захворюваності на кір поки що не спостерігається. Безпосередньо на Буковині наразі ситуація щодо захворюваності на кір є стабільною та контрольованою. Заступник начальника управління – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерів Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Любов Крикливець повідомила, що впродовж останніх років у Чернівецькій області не реєструють високих показників захворюваності на кір. У 2016 році було три випадки кору, два з них – серед дорослих та один – у дитини. Також Л. Крикливець зупинилась на стані вакцинації проти кору дитячого населення. За інформацією фахівця зараз в області від кору щеплено 51% дітей до року та 20-40% дітей старшого віку. Наразі область має в наявності майже 30 тисяч доз вакцини для профілактики кору. Відтак проведення планових щеплень триває у звичному режимі.

Водночас, зважаючи на територіальну наближеність Румунії та інтенсивний міграційний процес, медики та науковці зважили всі можливі ризики погіршення епідситуації щодо кору в області та зосередили увагу на координації зусиль на такий випадок. Зокрема представники ОКЛ та ОДКЛ поінформували, що в медзакладах є необхідний резерв ліжок для госпіталізації інфекційних хворих і триденний запас базових медикаментів.

Зі слушним зауваженням виступив заступник директора Департаменту ОЗ ЧОДА Юрій Лесюк, закцентувавши увагу на ролі первинної ланки надання медичної допомоги у виявлені та лікуванні кору. Адже більшість таких хворих проходять лікування на амбулаторному етапі. Відтак задля посилення настороженості сімейних лікарів та керівництва лікувально-профілактичних закладів районів щодо своєчасної діагностики кору, найближчим часом для них запланували тематичний семінар. Також заплановано посилити санітарно-освітню роботу серед населення щодо профілактики та особливостей перебігу захворювання на кір.

Ситуація знаходиться під постійним контролем Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та працівників ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України».
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення