Понеділок, 17 лютого 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

У чернівецькій лікарні запрацював інсультний центр

У чернівецькій лікарні запрацював інсультний центр У чернівецькій лікарні запрацював інсультний центр
Якщо завдяки новітнім технологіям (ургентне стентування, коронарографія тощо) інвалідність та смертність від інфаркту поступово зменшуються, то від інсульту вони, навпаки, ростуть.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua

Скрізь у світі мозкові катастрофи дедалі частішають, у тому числі – у Чернівцях.

– Лише через неврологічне відділення міської лікарні №3, де дотепер лікували таких хворих, щороку проходить до 1100 пацієнтів. Зважаючи на гостроту проблеми, для поліпшення допомоги хворим на інсульт на базі лікарні було вирішено створити міський ісультний центр, – каже головний лікар міської лікарні №3 Віктор Проц.

Для цього у лікарні провели реорганізацію. Громіздке неврологічне відділення, в складі якого були місця для інсультників, розділили на власне неврологію на 30 ліжок та окремий інсультний центр на 40. Для них цілком звільнили весь новий корпус.

– Не секрет, що умови у лікарні були не найкращі. Мали палати і на 8, і навіть на 10 ліжок, що, звісно, дуже зле. Особливо – для прикутих до ліжка інсультників, біля яких зазвичай ще й постійно є хтось із родичів. Тепер же для них змогли створити палати максимум на 2-3 ліжка. Адже такі пацієнти можуть перебувати у лікарні впродовж місяця, бо протягом цього часу у них зберігається найвища вірогідність повторного інсульту, а реабілітація є найбільш ефективною», – розповідає головний лікар.

Інсультний центр розмістили на 3-4 поверхах корпусу, а на нижчих – неврологічне відділення. Коли стан постінсультного пацієнта буде кращати, його переведуть у неврологію, де продовжать лікування.

– В ідеалі, – каже В. Проц, – плануємо 50-60% інсультних хворих виводити зі стін лікарні соціально адаптованими, щоб повернувшись додому, ці люди змогли самі себе обслуговувати.

Для цього у штаті центру є реабілітолог-кінезотерапевт, логопед, медичний психолог та ерготерапевт. Вони розпочинають працювати із хворим, щойно він прийшов до свідомості. Крім цього, у центрі мають розгорнути дві додаткові палати інтенсивної терапії, планують встановити нові душові кабіни, на кшталт тих, які є у всьому світі для цієї категорії хворих. У коридорах центру мають з’явитися куртренажери з поручнями, а біля кожного ліжка хворого – безпровідна кнопка виклику чергової медсестри тощо.

– Зараз розпочали заміну меблів у відділеннях. Старі ліжка ледь не розсипалися під хворими: це вже буквально дрова. Отримали можливість замінити їх новими функціональними. На черзі – ремонти, яких не проводили роками, – розповідає керівник.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення