Середа, 19 січня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Мама померлого немовляти розповіла, як народжувала в перинатальному центрі Чернівців

Мама померлого немовляти розповіла, як народжувала в перинатальному центрі Чернівців
Мама померлого немовляти розповіла, як народжувала в перинатальному центрі Чернівців.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на маму померлого хлопчика Даніелу Смерчинську, яка розповіла подробиці molbuk.ua.

Днями в Чернівецькому обласному перинатальному центрі помер маленький хлопчик, якому 15 жовтня мав виповнитися один місяць. Батьки дитини досі не можуть повірити в те, що їхнього сина нема.

– Моя вагітність перебігала дуже добре. Аналізи, скринінги були в нормі. Всю вагітність я була під наглядом лікарів. Коли дійшло до пологів, знайомі порекомендували хорошого лікаря з перинатального центру – Ростислава Кормуша. Він мене оглянув. До речі, перед тим мені сказали, що пологи у цього лікаря коштують 12 тисяч гривень. Я його хотіла запитати про це. Та він, випередивши моє запитання, одразу сказав: "Ціна питання?" Я відповіла: "Так". Він сказав, що пологи вартують 12 тисяч гривень. Зараз я не маю доказів цього, але мені немає сенсу брехати. Мами, які народжували, зрозуміють мене, – ділиться Даніела.

– У мене відійшли води 14 вересня о 07:30. Одразу зателефонувала лікарю, і ми з чоловіком приїхали у пологовий будинок. Мене оформили та відправили в палату. Чоловік весь час був біля мене. До нас прийшла лікарка Віра Липка. Вона мене теж оглянула. Сказала, що все добре. Я тоді зауважила, що в мене відійшли води, та уточнила, чи все нормально. Лікарка мене запевнила, що все прекрасно. Ми з чоловіком із нетерпінням чекали на народження малюка. Мене підключили до кардіомоніторингу та слухали сердечко дитинки. Час від часу заходив лікар. Під час моїх пологів Ростислав Кормуш був черговим лікарем. Протягом дня мене запевняли, що все гаразд, – згадує жінка.

– Мене сильно насторожило те, що води відійшли о 07:30, а переймів нема, дитина без води. Я вже була згодна на кесарів розтин. Проте медики твердили: "Все добре, так буває". Мій лікар мені сказав: якщо до 20:00 не буде родової діяльності, то вони вколють мені антибіотик. О восьмій годині вечора у мене почалися перейми. Вони не були сильні, але більш-менш стабільні. Жодних медичних препаратів мені так і не кололи. Я знову запитала лікаря, чи не забагато часу дитина перебуває без навколоплідних вод. Пан Ростислав тоді мені знову сказав, що все нормально. Після восьмої вечора ми Кормуша не бачили. Приходила лише лікарка Віра Липка, – каже Даніела Смерчинська.

– Ближче до опівночі в мене почалися сильніші перейми, десь о 00:00 мене перевели в пологовий зал. Я подумала: "Ну, нарешті!" Там мене знову підключили до кардіомоніторингу. Сказали, що переймів сильних немає, бо моніторинг не показує. Уже потім я зрозуміла, що на той момент це ще не були сильні перейми. Далі послухали дитину. Лікарка Віра постійно носила результати кардіомоніторингу Ростиславу Кормушу в ординаторську. Мені цікаво, чи дивився він ті результати?! О другій годині ночі до мене знову прийшла пані Віра, подивилася і сказала, що немає відкриття. Ми з чоловіком почали хвилюватися, бо дитина була без води. Віра Липка сказала, що "покладе" мені систему. Я не погодилася, бо боялася, що це може зашкодити малюку. О четвертій ранку мій чоловік пішов до ординаторської і покликав лікаря Кормуша. Я до нього: "Давайте щось робити, дитина без води!" Він відповідає: "А що, ти хочеш народжувати і не відчувати болю? Наркоту тобі вколоти, чи що?" І пішов. До дев’ятої ранку я неймовірно мучилася від болю, – розповідає жінка.

– Далі почався справжній жах! Болі ставали дедалі сильнішими. Прийшла акушерка і поставила мені систему з окситоцином. Я запитала, для чого. Акушерка заспокоїла і сказала, що я скоро буду народжувати. Після цього мені вкололи знеболювальне, щоб я поспала. Близько 12:00 мене будять. Чоловік помічає на кардіомоніторингу, що пульс дитини різко піднімається до 180, а потім різко падає. Лікар не звернув на це увагу, лише сказав, що малюк реагує на температуру мами. Коли виміряли мені температуру, вона була нормальна. Далі мені знову вкололи окситоцин. Навіть акушерка подивилася на лікаря великими очима та запитала: "Як?" Він відповів: "Роби, що кажу!" Десь о 13:00 було вже видно головку малюка, але протягом всього цього часу лікаря не було біля мене, коли у дитини то падав, то піднімався пульс. Головка мого сина, то показувалася, то ховалася. Тоді лікар сказав: "Щось йому заважає, може, пуповина". Я далі продовжувала тужиться. А він нічого не робив…, – пригнічено розповідає жінка.

– О 13:45 у мого сина зупинилося серце. Лікар у це не вірив, доки моя дитина повільно помирала. Ростислав продовжував збільшувати дозу окситоцину, з того вже всі дивувалися. Врешті лікар зрозумів, що у дитини пульсу нема. Він мені зробив розріз. Далі правим ліктем натиснув мені на живіт. Було дуже боляче. Мій син в прямому значенні вилетів із мене, його зловила акушерка і закричала: "Дитина мертва!" Вони почали немовля реанімувати. Через кілька хвилин забігла ще одна лікарка, вона також реанімувала сина. Врешті сказала: "Він мертвий…" Потім прийшов завідувач реанімаційного відділення, який не слухав нікого і продовжував реанімувати. Я кричала, плакала, як раптом від нього почула: "Серце б’ється, працюємо далі". Тоді мені здалося, що я воскресла. Після цього малюка закутали та забрали до реанімації. Далі – 27 страшних днів там, після чого моя дитина таки померла, – зі слізьми розповідає Даніела. – Через те, що лікар натиснув на живіт, мій син народився із зламаними ключицями. В історії розвитку пологів вони написали: "дистрес плоду в другій половині пологів" Я не лікар, я не знаю, чому це сталось! Але на кардіомоніторингу і до 12:00 був пульс більше 170 і нижче 110. Чоловік запитував про це акушерку, але та нас заспокоїла. Можливо, тоді ще був маленький шанс врятувати мою дитину, але лікар, напевно, подумав, що нічого страшного. Ну, і за дві години, при "дистресі плоду", він теж нічого не зробив! Як каже Гошовський (заступник директора перинатального центру, - авт.), "невчасно відреагував на клінічність ситуації". Клінічна ситуація тривала щонайменше дві години! А екстрене розродження він провів після зупинки серця малюка. Зараз ми написали заяву до поліції та прокуратури, а лікарі перинатального центру збирають підписи на підтримку лікаря Ростислава Кормуша, – додає пані Даніела.

Випадок зі смертю немовляти розглянула медична рада в перинатальному центрі. Вона встановила, що лікар невчасно зреагував на клінічність ситуації. За її висновками, лікарю, який приймав пологи, рекомендували пройти навчання.

Раніше на нього не скаржились, розповідав заступник директора центру Владислав Гошовський.

– Ми не можемо говорити про помилку, бо лікар має право прийняти якесь рішення залежно від клінічної ситуації. Тому немає підстав звільняти чи усувати його, – сказав В. Гошовський.

За словами завідувача дитячого реанімаційного відділення перинатального центру Дениса Колюбакина, дитина була у дуже важкому стані.

– Ми рятували хлопчика, як могли. Проте він був дуже слабкий, За клінічним висновком, дитина померла внаслідок важкої асфіксії – задихання при народженні, – розповів пан Денис.

Тим часом медики перинатального центру зібрали підписи на підтримку цього лікаря, якого батьки звинувачують у смерті немовляти.

У зверненні лікарі вказали, що щиро співчувають молодій сім’ї, яка втратила дитину, але водночас закликали утриматися від передчасних звинувачень.

"Ми щиро співчуваємо молодій сім’ї, що постраждала у складній ситуації. Можна тільки уявити, яке горе, відчай і біль відчувають батьки. Водночас закликаємо громадськість утриматися від передчасних та безпідставних звинувачень. Усі висновки слід робити за результатами адміністративного та медичного аудиту випадку", – йдеться у зверненні.
Оцінити матеріал:
(4 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення