Субота, 28 травня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Пологовий будинок Чернівців отримав сучасний ШВЛ для новонароджених (відео)

Пологовий будинок Чернівців отримав сучасний ШВЛ для новонароджених (відео)
Пологовий будинок Чернівців отримав сучасний ШВЛ для новонароджених.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на телеканал ТВА.

Високочастотний апарат штучної вентиляції легень для новонароджених за 1,5 млн гривень.

У міському пологовому будинку на Рівненській у Чернівцях відтепер працюватиме єдине в області обладнання для медичної допомоги у складних неонатальних випадках.

Чернівецький міський пологовий будинок №2 отримав нове сучасне обладнання для медичної допомоги новонародженим у складних випадках.

Високочастотний апарат ШВЛ виготовили в Америці. На поставку обладнання очікували близько 9 місяців через те, що пандемія коронавірусу збільшила попит на прилади штучної вентиляції легень у світі. Оснащення вартістю 1,5 млн грн. придбали за бюджетні кошти.

"Даний апарат – це необхідне обладнання за вимогами Пакету медичних гарантій 2022, так як ми контрактовані по пакету “Медична допомога новонароджених у складних неонатальних випадках”.

На сьогоднішній день по пакету медичних гарантій ми забезпечені повністю", – повідомила Світлана Ткачик, медична директорка КНП “Міський клінічний пологовий будинок № 2”.

За словами завідувача відділення інтенсивної терапії новонароджених, апарат використовується у тих випадках, коли традиційна штучна вентиляція легень є неефективною. Хоча спектр застосування приладу вузький, проте він може врятувати життя новонародженого у складних випадках.

"Цей тип апарату для високочастотної осциліторної вентиляції легень. Як правило це може бути пневмоторакс або синдром витіку повітря, напруги грудної клітини. Тобто він дозволяє врятувати життя, дочекатись пункції, приїзду хірурга. Якщо сказати простіше, він не дає розірваній легені спастися", – каже Павло Марандюк, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених.

Анастасія Бабінцева нещодавно проходила стажування у відділенні інтенсивної терапії новонароджених однієї з французьких лікарень та отримала стипендію від французького інституту, який підтримує діяльність жінок у науці. Відділення, у якому вона стажувалась, було обладнане високочастотним апаратом ШВЛ, тому вже має практику роботи з таким обладнанням.

"Це можуть бути дітки, передчасно народжені, екстремально маленькі дітки… забезпечити адекватну вентиляцію", – повідомила Анастасія Бабінцева, лікарка-неонатологиня відділення інтенсивної терапії новонароджених.

За словами Анастасії Бабінцевої, відмінності у медичній системі Франції та України, безумовно, є, проте за рівнем знань наші лікарі не поступаються закордонним.

"Зрозуміло, що є відмінності, але, знову ж таки, за цей період я зрозуміла, що Україні є чим пишатися. В першу чергу неонатології є чим пишатися. Є куди розвиватися, але наші люди, наші лікарі, наші медсестри володіють таким високим рівнем знань, що ми можемо розвиватися. І зрозуміло, що ми потребуємо дуже, дуже великої фінансової підтримки", – додала вона

Відео

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення