Субота, 28 травня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Професор, якого не допустили до участі у виборах ректора, заявив про неправомірність дій МОЗ

Віктор Бачинський Віктор Бачинський
Професор, якого не допустили до участі у виборах ректора, заявив про неправомірність дій МОЗ.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на професора Віктора Бачинського, який надав коментар molbuk.ua.

Міністерство охорони здоров’я України не допустило до участі у виборах ректора Буковинського державного медичного університету трьох осіб, які подавали відповідні документи.

Водночас МОЗ допустило до участі у виборах чотирьох кандидатів: професорів Оксану Андрієць, Анатолія Гоженка, Віталія Максим’юка та Віктора Польового.

Керівник Науково-дослідного центру здоров’я населення та навколишнього середовища України Геннадій Маркевич, трьох інших претендентів на крісло ректора університету – Віктора Бачинського, Ігоря Геруша та Олександра Іващука – не допустили до участі у виборах у зв’язку з тим, що вони не надали конкурсній комісії сертифікати вільного володіння українською мовою.

Професор Віктор Бачинський обурений таким рішенням МОЗ та вважає його неправомірним.

"Ми, всі три претенденти, яких відсторонили від виборчого процесу, вважаємо, що це упереджене ставлення міністерства охорони здоров’я, і це все було чітко сплановано. Це зроблено для того, щоб основних претендентів на ректорське крісло відсторонити від виборів. Це "бюрократична машина", яка спрацювала. Однак вона є незаконною, тому що у переліку документів, які нам було необхідно підготувати, балотуючись на посаду ректора, не було вказано про сертифікат вільного володіння українською мовою. Ми з юристами опрацювали це питання ще перед тим, як ми подавали документи. Там не було вказано, що потрібен "сертифікат", в положенні написано, що потрібне "посвідчення".

Юристи пояснили, що це є документ про середню освіту. В атестаті у мене зазначено, що я вивчив українську мову на оцінку "5". Однак МОЗ вирішило зробити дещо по-іншому, і зігнати нас з дистанції, зробивши такий хитрий маневр – мовляв, потрібен сертифікат. Хоча ми писали запити, в яких запитували точний перелік документів. Нам прийшло роз’яснення, але жодної згадки про сертифікат вільного володіння українською мовою там не було. Я хочу домогтися не посади ректора, а чинності проведення виборів, адже ректора має обирати не міністерство, а колектив БДМУ", - розповідає Віктор Бачинський.

Він додав, що комісія з питань проведення виборів ректора не повідомила про неточності у документації кандидатів.

"З 1 листопада по 24 грудня був оголошений конкурс на посаду ректора. Усі кандидати подавали свої документи. У комісії було 10 днів на їх опрацювання, після чого вони мали повідомити про неточності. З їхнього боку це не було зроблено. Мені і моїм колегам 12 січня прийшла відмова. Хіба це прозорість?" - дивується Бачинський.

Ще однією причиною того, що Віктора Бачинського відсторонили від виборів на посаду ректора БДМУ, на думку МОЗ, стало те, що у нього недостатньо педагогічного стажу.

"Для мене це взагалі нонсенс! Я би рекомендував заступниці міністра охорони здоров’я Ірині Микичак, яка підписала даний документ, отримати сертифікат з арифметики. Адже вона порахувала, що у мене немає десяти років педагогічного стажу. Але насправді у мене 38 років педагогічного стажу. Я у вузі з 1979 року, але це була аспірантура. А вже з 1983 – я став асистентом. З 1989 – я став доцентом. З 2007 року я став професором. У відомостях записано, що я завідувач кафедри "Судової медицини та медичного правознавства" більше десяти років. То тепер скажіть мені, як у мене немає десяти років педагогічного стажу?!", – обурився Віктор Бачинський.

Троє претендентів на посаду ректора БДМУ – Віктор Бачинський, Ігор Геруш та Олександр Іващук – написали заяву на ім’я міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, у якій повідомили про неправомірні дії з боку МОЗ та запропонували переглянути повторно заяви.

"Ми вважаємо, що таке рішення комісії міністерства підлягає негайному перегляду із наступних міркувань. Працівники МОЗ України належним чином не відреагували на поточні зміни в законодавстві, не внесли правок в розміщене оголошення про проведення конкурсу. З цього приводу голова організаційного комітету з проведення виборів ректора БДМУ Володимир Ходоровський звертався з листом МОЗ, однак зазначений лист було повністю проігноровано. Фактично, відповідальні співробітники міністерства спочатку розмістили оголошення про конкурс з вимогою про надання такого неіснуючого документа, як посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, у подальшому усунулися від надання адекватного роз'яснення щодо того, яким чином діяти претендентам з поданням такого документа. І вкінці відхилили ряд претендентів від участі в конкурсі з мотивів відсутності у них сертифікату про рівень володіння державною мовою", - зауважив Бачинський.

Професор додав, якщо з боку міністра охорони здоров’я не будуть вжиті належні заходи і ця справа не буде переглянута, то кандидати, яких відсторонили від виборів на посаду ректора, подадуть позов до суду. Віктор Бачинський - завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ, начальник Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, начальник управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА з 2003 по 2005 рік. З 1983 року по 1989 рік працює за сумісництвом асистентом кафедри судової медицини ЧДМІ, з 1989 року по 2007 рік – доцентом кафедри патоморфології та судової медицини Буковинської державної медичної академії. З 2009 по 2011 рік він – професор кафедри патоморфології та судової медицини Буковинського державного медичного університету БДМУ, а з вересня 2011 року – завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства БДМУ. Пройшов такий науковий шлях: кандидат медичних наук (1988 р.), доцент (1991 р.), доктор медичних наук, професор (2009 р.). Автор більше 400 наукових праць, співавтор 16 монографій, співавтор п’яти навчальних посібників, 1 підручника, 18 деклараційних патентів на винаходи та 10-х посвідчень на раціоналізаторські пропозиції. Підготував 7 кандидатів медичних наук та одного доктора медичних наук.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення