Субота, 20 липня 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чернівецькі рятувальники гасили пожежу на залізничній станції (фото+відео)

9 квітня у Чернівцях Управління ДСНС України у Чернівецькій області провело тактико-спеціальні навчання на залізничній станції у Чернівцях.

Дані навчання проводилися з метою відпрацювання дій пожежно-рятувальних підрозділів та інших служб під час ліквідації наслідків аварії на залізничному транспорті, тренування начальницького складу пожежно-рятувальних підрозділів щодо керівництва особовим складом.

Згідно задуму навчань, внаслідок необережного поводження з опалювальним обладнанням в пасажирському вагоні виникла пожежа. Пожежа швидко розповсюдилась по вагону та перекинулась на сусідній вагон. Площа пожежі склала 75 кв.м.. Створилася реальна загроза розповсюдження пожежі по всьому поїзду. У вагонах, що охоплені полум’ям, знаходяться люди, які не мають змоги самостійно вибратися. Також в результаті пожежі створилась загроза займання двох залізничних цистерн з паливно-мастильними матеріалами, що знаходились на сусідній колії.

Черговий персонал станції повідомив про подію до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС у Чернівецькій області та розпочав дії відповідно до своїх інструкцій.

Чергова зміна оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернівецькій області відразу, при прийнятті повідомлення, направила на місце події підрозділи обласного центру та повідомила інші служби цивільного захисту. На місце події прибули всі пожежно-рятувальні підрозділи міста. Рятувальники оцінили обстановку та здійснили пожежну розвідку, використовуючи для цього апарати захисту органів дихання.

За допомогою пожежних драбин вогнеборці потрапили всередину вагонів та вивели людей з вагонів на вулицю, після чого передали їх працівникам швидкої медичної допомоги. З потерпілими працювали працівники психологічної групи Управління, які у відповідності до покладених на Державну службу України з надзвичайних ситуацій завдань, здійснюють психологічну підтримку постраждалих. Одночасно з цим, бійці ДСНС організували проведення робіт по локалізації пожежі у вагонах та охолодження палаючих залізничних цистерн. Також для недопущення розливу паливо-мастильних матеріалів, вогнеборці провели пінну атаку цистерн.

Після гасіння пожежі у поїзді, евакуації людей та ліквідації пожежі залізничної цистерни з паливно-мастильними матеріалами, рятувальники перейшли до третього етапу навчань - запобігання аварії пов’язаної з витіканням хімічної речовини з залізничної цистерни. За задумом навчань, внаслідок розгерметизації стався витік хімічної речовини (метанолу), яка розтеклася навколо цистерни. Створилася загроза розповсюдження легкозаймистих парів речовини в навколишнє середовище, а також загроза займання парів та їх вибуху. На місце події додатково направлено відділення радіаційного та хімічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Чернівецькій області та важку інженерну техніку для ліквідації наслідків витоку хімічної речовини.

Рятувальники провели розрахунок можливої зони забруднення, наклали на цистерну у місці витоку гумову подушку та бандаж, а також за допомогою важкої інженерної техніки, з метою припинення розповсюдження розлитої речовини на велику площу, створили навколо цистерни обвалування. З метою обмеження розповсюдження парів метанолу та їх осадження було створено водяну завісу.

Всього до навчань було залучено 17 одиниць техніки та 76 особового складу. Чітка взаємодія пожежно-рятувальних підрозділів та інших служб дозволила у встановлені терміни впоратися із всіма поставленими під час навчань завданнями. Незважаючи на складність змодельованих ситуації, рятувальники продемонстрували свою готовність до протидії великомасштабним аваріям, підтвердивши це діями під час навчань пов’язаних з аварією на залізничній станції.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення