Вівторок, 07 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Голова облради Гайничеру взяв участь у міжрегіональній веб-конференції

Голова обласної ради Михайло Гайничеру взяв участь у міжрегіональній веб-конференції, на якій обговорювались питання реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, її європейські засади та українські реалії. Учасниками веб-конференції стали голови Вінницької, Миколаївської та Чернігівської обласних рад.

Зі сторони Чернівецької обласної ради в обговоренні взяв участь також депутат обласної ради Ярослав Курко.

Михайло Гайничеру наголосив на тому, що питання реформування місцевого самоврядування є надзвичайно важливим, адже ті події, які сьогодні мають місце в Україні, обумовлені також і недосконалою формою управління, в тому числі на рівні областей і районів. Він зауважив, що навіть за наявності певних недоліків у проекті запропонованих змін не слід відкладати їх реалізацію, адже досвід сусідніх країн, де функціонує ефективна система місцевого самоврядування, показує, що її формування проходило впродовж тривалого часу. Тому те, що буде зроблено на першому етапі вже в цьому році, можна буде відкоригувати відповідно до потреб та вимог часу.

Голова Чернівецької обласної ради також підкреслив, що перенесення центру ваги від місцевих державних адміністрацій до виконавчих комітетів рад не вирішить проблему самодостатності регіонів. Звертаючись до досвіду європейських країн, він зазначив, що інфраструктурні проекти практично не фінансуються з місцевих бюджетів, адже розбудова інфраструктури вимагає значних капіталовкладень. Навіть у розвинених європейських країнах будівництво місцевих доріг, шкіл, лікарень та інших соціально важливих об’єктів здійснюється за гранти Європейського Союзу або за кредитні кошти, а місцеві бюджети є джерелом відшкодування відсотків за кредитами. Тому, на думку голови обласної ради, органи місцевого самоврядування повинні мати доступ до кредитних ресурсів, як вітчизняних, так і закордонних.

Окремо Михайло Гайничеру зупинився на питанні організації представництва органів центральної влади. Відповідно до пропозицій Міністерства регіонального розвитку в областях їх репрезентує представник Президента. На думку голови Чернівецької обласної ради, це закладає певні елементи для суперечностей, яких можна було б уникнути, якби в областях працював представник Уряду, який діє в межах визначених законодавством повноважень та співпрацює зі структурними підрозділами центральних органів виконавчої влади на місцях. Голова Чернівецької обласної ради висловив сподівання, що цей момент буде врахований на наступних етапах реформи. Загалом же він підкреслив, що нам слід уважніше ставитись до досвіду Європи у питаннях розвитку місцевого самоврядування та враховувати ту практику, яка підтвердила свою дієздатність і успішно функціонує в демократичних країнах протягом десятиліть.

Михайло Гайничеру висловив вдячність організаторам веб-конференції за можливість надану представникам різних регіонів висловити свою позицію та бути почутими колегами.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення