Четвер, 26 листопада 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

В Розтоках на Путильщині руйнується будівля, а ремонтувати її нікому

Філія Путильської музичної школи в Розтоках Філія Путильської музичної школи в Розтоках
Марина Юрченко
Будівля руйнується, а ремонтувати її нікому.    

Мова йде про аварійну будівлю у Розтоках, де розміщені філія Путильської музичної школи та клас художньої школи. Нині у приміщенні, де стеля може обвалитися будь-якої миті, навчаються 69 учнів. Провести тут ремонт управління відділу культури райдержадміністрації не може, оскільки споруда знаходиться на балансі комунального закладу «Путильська центральна районна лікарня».

За словами головного спеціаліста відділу культури РДА Олени Олександрівни ГРИМАЛЮК, перший музичний клас у селі Розтоки з’явився у 1993 році. А вже через два роки тут відкрили окрему філію музичної школи та клас художньої, бо кількість дітей, охочих здобувати початкову мистецьку освіту різко зросла. Філію розмістили в приміщенні, де колись функціонувала молочна кухня місцевої амбулаторії, і яке тривалий час пустувало. Внутрішня площа, а це два коридори та шість класів, становить 206,4 квадратних метра.

Приміщення музичній філії виділили без будь-якого письмового рішення чи іншого документа. Будівля, як і десятки років тому, знаходиться на балансі КЗ «Путильська центральна районна лікарня». Та оскільки філія музичної школи є структурним підрозділом Путильської музичної школи, є потреба оформити передачу приміщення на баланс або оперативного управління відділу культури райдержадміністрації, або Розтоківської сільської ради. Тоді з’явиться можливість передбачити кошти на його ремонт.

Начальник відділу культури РДА Василь Юрійович НЕСТОР каже, що адміністрація районної лікарні за весь період роботи музичної філії жодного разу не виділяла кошти на ремонт. Щороку штукатурку та побілку в класах проводять викладачі та батьки за власні кошти. Проте, руйнується саме приміщення і косметичний ремонт тут мало допомагає. Наразі потрібно терміново перекрити дах, поремонтувати пічки.

Також із допомогою батьків та за підтримки меценатів села викладачі частково ремонтували фасад. Але результатів майже не помітно адже треба укріплювати фундамент. Необхідно замінити вікна, двері, електропроводку. Протипожежний стан будівлі теж незадовільний, валиться димар. Вхідні сходи до філії - в аварійному стані, тут можуть травмуватися і діти, і викладачі.

Адміністрація відділу культури РДА з цього приводу підготувала листа до районної ради з проханням внести до порядку денного чергової сесії розгляд цього проблемного питання. Адже діти хочуть навчатися у безпечних для здоров'я і життя класах. У перспективі в Розтоках планують відкрити самостійну музичну школу.

Лікарня не готова віддати своє приміщення 

В. о. головного лікаря КЗ «Путильська центральна районна лікарня» Михайло Дмитрович ДЯЧУК констатував, що адміністрація медичного закладу не готова передати приміщення ні сільській раді, ні відділу культури. Щоб виготовити проектно-кошторисну документацію на його реконструкцію, потрібні значні кошти, яких, на жаль, районна лікарня не має. Тому ще минулого року Михайло Дмитрович знайшов спонсорів та меценатів, які дали певну суму коштів на ремонт колишньої кухні сільської амбулаторії. Вже завезли пиломатеріали. На оплату праці робітникам, які мають виконувати ремонтні роботи, грошей немає. Та Михайло Дмитрович каже, що готовий залучити до роботи навіть знайомих, які б допомогли на добровільних засадах. Відповідно, мають проявити зацікавленість і самі працівники установи.

Директор філії Розтоківської музичної школи Володимир Геннадійович ХОЛЕВАН пояснює, що працівники закладу не є спеціалістами по будівельних роботах і тому не можуть взяти на себе всю відповідальність за її якість. Якщо потрібно, вони готові підсобити робітникам.

Творчі здобутки талановитих розтоківчан 

Поряд із проблемами розтоківчани мають гарні здобутки не лише в районі, а й області. Директор Путильської музичної школи Михайло Васильович ФРАСЕНЮК розповідає, що вже нинішнього року ансамбль сопілкарів здобув гран-прі в обласному конкурсі. Має музична філія дитячий хор, ансамбль народних інструментів та духовий оркестр. Щороку учасники духового оркестру беруть активну участь в обласному марш-параді. А минулого року колектив став дипломантом ІІІ ступеня на святі духових оркестрів. У Розтоківській музичній школі є класи фортепіано, баяна, сопілки, акордеона, скрипки, а на перспективу тут планують відкрити клас цимбалів. 6 травня у Розтоківському сільському будинку культури юні музиканти проведуть концертний звіт. Оцінити їхній талант можуть усі бажаючі.

Чимало випускників музичної школи-філії вступили до вищих навчальних закладів, щоб продовжити навчатися музиці. До речі, заслужений артист України, розтоківчанин Василь Данилюк саме тут здобував ази музичної освіти. Мають гарні досягнення і юні художники. Директор Путильської художньої школи Тарас Петрович КОВАЛЬЧУК зазначив, що вперше клас художньої школи в Розтоках відкрили 2001 року, а нині діють уже два класи, де навчаються 16 учнів. Працюють тут два викладачі Дмитро Іванович Генкул та Оксана Юріївна Болотинюк. Під їхнім керівництвом учні беруть активну учать в обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Зокрема, є переможці в обласній мистецькій програмі «Нові імена», міжнародному конкурсі рисунку та живопису «Білорусь на своїй землі» та багатьох інших. А такі учні як Вадим Маковійчук, Павло Кириченко та Оксана Прокопович є постійними учасниками, переможцями та призерами у різних конкурсах.

P.S. Прикро, що викладачі та учні опинилися в такій ситуації. Тим більше, ця проблема має дві протилежні сторони: з однієї –відділ культури РДА сподівається на дозвіл про передачу приміщення на їхній баланс, а районна лікарня цим приміщенням поступатися не збирається. Голова районної ради Андрій Петрович ДУТЧАК каже, якщо сторони не дійдуть спільної згоди, то філія музичної школи у Розтоках функціонуватиме на правах оренди. Щоправда до цього часу за користування приміщенням ніхто не платив.

Марина ЮРЧЕНКО.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення