Неділя, 18 квітня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

Новеселицька мафія, “Китаєць”, “Монгол” або як Дутка з Москалюком господарюють в Новоселиці (звернення+документи)

На редакційну пошту "Буковинської пради" надійшло колективне звернення від ініціативної групи до Олега Істратія, який є помічником-консультантом народного депутата України Соблева С.В. Публікуємо повну версію з документами.

Колективне звернення
 

Шановний Олеже Володимировичу!

Звертаємось до Вас, в зв'язку із антинародними подіями корупційного пригнічення громади міста Новоселиця та району, що остаточно зруйнували довіру населення до правоохоронної та судової системи. Не звертаючи уваги на проблеми нашої громади, які ними же були створені для самозбагачення. За допомогою бездіяльності, злочинних рішень та свавілля влади, що не змінна на наших теренах, навіть після кривавої революції. Покриваючи тим самим злочинне угрупування у владі та всі його корупційні прояви, що з цим пов'язані проти інтересів громади Новоселицького району на протязі тривалого часу.

Дане колективне звернення є метою забезпечення справедливого розгляду першочергового, важливого питання нашої громади Новоселицького району, та захисту прав та інтересів територіальної громади Новоселиччини від неправомірних, злочинних на наш погляд дій мешканця села Строїнці Новоселицького району Москалюка Володимира Ілліча, що налагодив свої бізнесові інтереси проти підприємців району, цілої громади нашого краю та міста Новоселиця, створюючи ганебну соціально-економічну ситуацію та напругу серед населення. Такі дії проти людей, знаходяться під повною охороною районного суду та його головуючого судді - Дутки Миколи Степановича. Ці дії знайшли тим самим своє місце супротиву, обуренню людей в акціях та протесту підприємців біля Новоселицького районного суду з 26 березня цього року, що переросли в безтрокові, цілодобові акції протесту у формі наметового містечка біля Новоселицького районного суду.

Таким чином, завдяки висвітленню цих подій в ЗМІ, реагуванню народних депутатів, Новоселицького руху активістів опору піднялось все місто. І піднялось воно на захист простих людей, підприємців, нашого економічного стану та бюджету міської ради. Комунальну власність міста захопила людина, що на протязі багатьох років, впливаючи на всі існуючи рішення державної влади, знущається над нашою громадою, порушуючи іі права. Громада до цього часу терпіла та сподівалась на справедливу нову владу, яка поставить законну крапку в цій корупційній справі і повинна підтримати народовладдя та інтереси громад району.

Та на справді, обіцяні реформи для людей після революції лунали з трибуни Майдану, Верховної ради але в результаті не знайшли своєї законної реалізації щодо захисту прав та інтересів простих людей, залишаючись і надалі лише передвиборчими гаслами, без будь-яких змін на покращення, та встановлення справедливої влади для свого народу. Яскравий приклад - це Новоселиччина, де користуючись своїм службовим становищем, будучи суддею Новоселицького районного суду на протязі 32 років, Дутка Миколай Степанович створив справжню корумповану імперію замовних рішень, що надали можливість його, обраній ним людині, займатись бізнесом з поглинанням матеріальних цінностей Новоселицького району, дозволяючи відбирати у громади, на нібито законних підставах, комунальну власність, споруди, земельні ділянки за копійки, створюючи повну безкарність та захищаючи свою довірену особу та законспірованого компаньйона, яким став в подальшому, шляхом надходжень грошових коштів та ряду “спільно” нажитого майна громади, що належить родині судді та директору заправок МІК+, власнику Новоселицького колгоспного ринку Володимиру Москалюку. Де фактичні достовірні дані, архівні документи, свідки, потерпілі, дають повну об'єктивну можливість доказування та притягнення до кримінальної відповідальності вищезазначених осіб цієї афери та визначення наслідків корупційної складової спричинених цим дуєтом.

Так, наш Новоселицькій колгоспний ринок, що належав територіальній громаді, просто, завдяки ряду неправомірних рішень перейшов в постійну приватну власність до Москалюка В.І., а саме ПП “Ірина”, цілком незаконно, з перших кроків приватизації комунального ринку. Надавши таким чином можливість захоплення стратегічної, дохідної частини міського бюджету Новоселицької міської ради. Більше того, створивши на ринку високі побори з підприємців, не вкладаючи жодної копійки в інфраструктуру ринку, не виконуючи питання благоустрою, вводячи в оману неправдивими відомостями, та в прямому сенсі вимагаючи з підприємців грошові кошти за землю, світло, оренду, комунальні послуги, яких не має, та за цінами, що  в десятки разів перевищує іх ринкову вартість та не сплачуючи належних коштів до міського бюджету.

Всі підприємці,  які були не задоволені, висловлювали своє бачення такого грабунку, шахрайських дій Володимира Ілліча до простих людей, громади, банально залякувались останнім. На прикладі  - побиття вітрин підприємцям, чи розмовою людей з ватажком бандитського угрупування, куди за послугами такого характеру звертається людина, що вважає себе віруючою, праведною особою, яка присутня на кожній вечірній молитві в монастирі, але насправді є центром корупційних схем, несправедливості, страждань багатьох людей, які вирішили в цей раз повернути громаді іі власність та вказати місце негідника.

Наразі, ринок посилено охороняють та залякують підприємців підрозділом швидкого реагування “Тигр” з собаками в кількості 15-20 осіб, які на даний час не пропускають підприємців до своєї приватної власності, на територію ринку, саме у відповідь за відстоювання своїх інтересів та прав біля стін Новоселицького районного суду. Здорові хлопці в комуфляжах, виконують умови договору з мафіозним кланом Новоселиччини, заробляючи по 5000 гривень на день. Керівники цієї охранної установи - брати Петро та Дмитро на призвіще Данко повинні усвідомлювати та розуміти, що такі персонажі, як “Китаєць” та “Монгол” в кримінальному світі Буковини, які свої численні кримінальні справи та їх томи діяльності залишили в 90-х, але про них пам'ятають та їх доповнюють.

Ми впевненні в тому, що поза умовами договору охорони базару,  підрозділом“Тигр” готуються тяжкі злочини, що спрямовані на фізичне усунення деяких активістів, які протидіють цьому корумпованому середовищу в Новоселицькому районі. Такий крок розправ в “Темну”,  що вже був анонсований паном Москалюком в своєму оточенні, стане останнім днем роботи підрозділу “Тигр” та в'язницею для всіх фігурантів майбутньої кримінальної справи, куди намагається вплутати цей підрозділ та його сумно-славних ватажків, замовник Володимир Москалюк, який не усвідомлює, що ніхто не допоможе зберегти награбоване майно, своє життя на свободі і жодний підрозділ швидкого реагування не допоможе.

Ми, громада району, вважаємо, що Новоселицький ринок має перейти у комунальну власність міста з наступних, на нашу думку, підстав - фактичних документів, свідків та потерпілих цього маштабного обкрадання людей міста, району та держави на протязі багатьох років, а саме Володимиром Москалюком, та ряду осіб, що допомогли йому це зробити.

Історія та початок афери з Новоселицьким ринком було розпочато з реєстрацією ПП “Ірина” за № 229 та Статутом підприємства. З пунктом в цьому Статуті, щодо сільхозреалізації колгоспної продукції, оренди, взаємодії з органами місцевого управління, укладанню договорів. Проводячи свою комерційну діяльність на території Новоселицького ринку в той самий час, наш колгоспний державний ринок мав також зареєстрований статут з рішенням виконкому міської ради від 27 травня 1991 року.
Деякі положення цього статуту: (російська, оригінал положень статуту)

1) пункт 1.1 Новоселицкий колхозный «Рынок» является государственным предприятием.

2 ) пункт 4.1 Высшим органом управления рынка является совет учредителей.

3 ) пункт 3.4.3 Имеют право распоряжаться имуществом рынка, (за исключением приватизации)

4) пункт 7.1 Директор рынка обеспечивает выполнение решений совета учредителей и правления райпотребсоюза.

5) пункт 5.9 Рынок не отвечает по долгам учредителей

6) пункт 6.1 Взаимоотношеня рынка с органами государственного управления строятся на месном региональном самоуправлении собственности городского совета.

7) пункт 7.1 Реорганизация рынка, слияние, разделение, преобразование, прекращение его деятельности, ликвидация производиться по решению райпотребсоюза , арбитража или суда .

На протязі не тривалого часу, пан Москалюк ввійшов до складу засновників Новоселицького ринку. Та за свідченнями людей, які знаходились на тих же засадах управління ринком він створив нестримні умови управління, знущаючись, підставляючи конкурентів в майнових правах. На даний час свідки можуть дати правдиві свідчення в суді, яким чином був захоплений ринок в Новоселиці. Саме з того часу, розпочались судові позови інших засновників до Володимира Москалюка, які він вирішував на свою користь з перших слухань та засідань у всіх судових інстанціях.

Так вже 18 лютого 1997 року  утворився новий склад працівників ринку. З протоколом в порядку денному, і головуючим Москалюком Володимиром Іллічем, з його запропонованими та прийнятими рішеннями, питаннями щодо колгоспного ринку і його роботи, а саме: 1 ) Створення орендного колективу та пропозицією до райпотребсоюзу щодо передачі Новоселицького ринку в оренду. Цей протокол підписаний вже директором ринку Москалюком Володимиром Іллічем.

20.06.1997 року був підписаний вже акт оціночного майна Новоселицького колгоспного ринку. Де визначили балансову вартість майна

1 Будівля контори — 4482 гривні

2 Лабораторія - 3398 гривні

3 Приміщення складські — 2580 гривні

4 Будівля вагова - 4482 гривні

5 Бетонний стіл №1 - 1080 гривні

6 Бетонний стіл №2 -3573 гривні

7 Бетонний стіл №3 - 3167 гривні.

Таким чином ця ж сама комісія, яка насправді не збиралась і цьому факту є докази, оцінила майно Новоселицького ринку для продажу Володимиру Іллічу в сумі 13 573 гривні. І вже 30.12.1997р. за договором купівлі-продажу АА\322903  Новоселицькою нотаріальною конторою був зареестрований такий договір купівлі-продажу.

30 серпня 2001 року, директор Новоселицького колгоспного комунального ринку звернувся до Новоселицької РДА із заявою про його рішення внести зміни в Статут щодо реорганізації ринку шляхом приєднання до приватного підприємства “Ірина”, де всі майнові права таким чином перейшли до ПП “Ірина”.  Вказавши вже в балансі вкладення в ринок грошових коштів з його боку суму в 25 7242 гривні та нібито борг, який існував у комунального підприємства в 56 580 гривень, що також не відповідає дійсності.

Всі ці дії були підготовкою для реалізації своїх задумів щодо захоплення комунальної власності в приватну, де ці дії були зазделегідь сплановані суддею Новоселицького районного суду Дуткою М.С. та Москалюком В.І.  Про це свідчить договір дарування від 16 жовтня 2004р., де в особі засновника Москалюка В.І.  іменувався надалі “Дарувальник” з іншого боку - син судді, цієї дарчої, Дутка Валерій Миколайович, 11 липня 1985 року народження ін\номер 3123822611, що мешкає в місті Новоселиця по вул. Садовій,1.  “Дарувальник” подарував, а “Обдаровуваний” прийняв в дар частину комплексу, що знаходиться в місті Новоселиця, по вул. Пірогова, 17. На земельній ділянці розташовано: Магазин, Літ А загальна площа в 513.10 кв.м , магазин літ.Б, цегла, загальною площею 425.10 кв.м., магазин літ.В, цегла, загальною площею 62.80 кв.м, магазин літ.Г, цегла, загальною площею 223.30 кв.м., критий ринок, літ.Д, цегла, загальною площею 806.30 кв.м., магазин літ.Е, цегла, загальною площею35.90 кв.м, навіси літ. Ж, З, И,К,М,Л, магазин літ Н, цегла, загальною площею149.00 кв.м., модуль літ.О, вбиральня літ.П, склад літ.П, склад літ.Р, магазин літ.Х, цегла, загальною площею 46.00 кв.м, контора ринку літ.У, сарай літ.Ш, гараж літ.Щ, навіс літ.Т, огорожа № 17-1,9, замощення 1. Також в дарчій вказані будівлі, що відчужуються, а саме літ. А торгівельний зал 2-1 площею 12.60 кв.м, кухня 2-3 площею 10.10 кв.м, комора 1-6 площею 7.10 кв.м, загальною площею 29,80 кв.м, що складає 1\100 частину. Таке “Дарування”, де навіть не вистачає букв кирилиці на кількість об'єктів, було обумовлено підставою договору купівлі-продажу від 30 грудня 1997 року, що немало жодних законних підстав цього правочину. Таким чином представник ПП “Ірина”- Москалюк В.І передав, а Дутка В.М. прийняв майно та його символи, де цей дар був оцінений в 2 350 гривень. Відповідно сплачено державне мито в сумі 23 гривні 50 копійок. Зареєстровано в реєстрі за № 2815, постійним кишеньковим нотаріусом цієї мафії Чайкою О.М.

Після таких нотарільних дій дарування, сфальшованих актів, купівлі-продажу, наш Новоселицький ринок перейшов в приватну власність, не звертаючи уваги на підприємців району, які мали своє майно, а саме скіфи, ларьки, де підприємці десятиріччями займались підприємницькою діяльністю, та після зухвалих дій приватизації комунальної власності, були змушені залишити свої торгові точки.

Залишаючись директором комплексу, побори і погрози підприємцям, стали аргументом встановлення своїх правил, не рахуючись ні з ким. З підприємців, що хотіли залишитись на ринку після приватизації, почали збирати гроші для того, щоб зберегти торгове місце, де в результаті з 23 підприємців району були примусово витягнуті кошти в розмірі від 3000 до 6000 доларів США, що були ними сплачені, а після того їх просто викинули з ринку, не надавши жодної компенсації.

Судові позови цих людей взяв на себе головний суддя району, де виграти було не можливо. Після цього, підприємців було повідомлено про реконструкцію ринку, торгівельних павільонів та проведення будівельно-монтажних робіт з метою будівництва 150 магазинів на території ринку та вимогою прибрати майно підприємців для будівництва нового ринку. Були підписані інвестеційні договори щодо цього. Вартість кожного магазину згідно цього договору становила 3 608,80 за десять кв.м. Коли розпочалось будівництво, інвестори, а це - підприємці, сплатили, отримавши відповідні квітанції про оплату в сумі від 12 000 євро і вище за кожний магазин. Ними  були отримані довідки від пана Москалюка В.І. про вартість магазинів в сумі 4500 гривень, зробивши таку собі економію та не сплативши податків державі майже в один мільон гривень, що жодним чином не цікавило правоохоронні органи на той час.

Не цікавили й порушення чинного земельного законодавства Новоселицькою міською радою при прийнятті рішення про передачу у власність, шляхом викупу земельної ділянки ПП “Ірина” площею 1,1671 га з державним актом ЯЕ №350179, на який розміщено ринок. При розгляді і затвердженні технічної документації по виготовленню Акту на право власності, було порушено право суміжних землекористувачів, позбавлення останніх доступу, під'їзду до будівель, які знаходяться у них на правах приватної власності. Цілком зрозуміло, що технічна документація не пройшла державну землевпорядну експертизу. Головним Управлінням земельних ресурсів було надіслано повідомлення про усунення перешкод та перегляду правомірності рішень щодо приватизації до вимог ст 91,98,99, 100 ЗКУ, але Новоселицька міська рада з тодішнім мером міста Іваном Пазяком вирішила не звертати уваги на грубі порушення в роботі міської ради і прийняла в дар від пана Москалюка В.І. джип Ісузі Тропер, якій потім був списаний через комунальне господарство міста. Цей автомобіль і не тільки він став платою меру за неправомірні рішення.

Обласне управління земельних ресурсів також надіслало клопотання №05\803 в формі зобов'язання до ПП “Ірина” та розробника технічної документації про переоформлення державного Акту на право власності на землю та привести її у відповідність до вимог інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних Актів на право власності та постійного користування з вимогою проходження державної землевпорядної експертизи та подачою на повторний розгляд міської ради з відповідним відчудженням частини земельної ділянки у ПП “Ірина” зі зміною в державних Актах власників земельних ділянок.

Всі вимоги, прохання, судові розгляди, щодо діяльності ПП “Ірина” та Володимира Москалюка були не почутими, проігнорованими владою. Підприємці громади обурені сфальшованими звітами благоустрою, які не відповідають дійсності щодо встановлення асфальтного покриття в 83 000 гривень, проведення ремонту на суму 311 000 гривень, проведення води, світла, вивезення сміття та інших зобов'язань які не виконуються належним чином, знаходячись вже три роки без світла, в сморіді від сміття, з розбитими дорогами та зруйнованим каркасним навісом на ринку. Підприємці що мають свою власність, стали заручниками ситуації і зобов'язані платити ринковий збір в 340 гривень та примусово платити оренду проходів між рядами, яка була започаткована адміністрацією ринку і була оцінена для користування в 1000 гривень на місяць за використання цих проходів. Коли підприємці відмовились сплачувати ці побори, Москалюк В.І. подав позовну заяву до суду щодо постійної оплати земельного сервітуту земельною ділянкою в розмірі 0, 1671 га з земельним сервітутом в розмірі оплати з підприємця в 1000 гривень на місяць і в примусовій формі підприємців ринку, що викупили магазини, зобов'язали викупити земельні ділянки під магазинами за ціною в 1000 євро за один метр кв., а в іншому випадку при відмові, магазини по 12000-16000 євро знову перейдуть у власність до ПП “Ірина”. В числених скандалах з цього приводу Москалюк В.І. повідомив людей, що Новоселицький районний суд завжди буде на його стороні, адже тут приватна власність судді, тому звертатись з позовами проти нього безглуздо. Таке рішення потягне відчудження приватної власності на користь його прав, що надані йому, як присяжному Новоселицького районного суду.

Ця ганьба правосуддя змусила нас вийти з мирними демостраціями та пікетами під стіни Новоселицького районного суду з вимогою звільнення з займаної посади головного судді Новоселицького району Дутки М.С. та притягнення до кримінальної відповідальності Володимира Москалюка. Після майже двохмісячного протистояння, Новоселицького цілодобового Майдану, мітингів з народними депутатами України біля приміщення суду, автомайдану, репортажів 5 каналу та ТВА, збору підписів, інших важливих дій громади, суддя пішов у відпустку, навіть не надавши будь-яких пояснень громаді, яка чекала його відповіді. Відповідь людям за свою громадянську позицію, боротьбу за справедливість надали інши люди, в обличчі нової влади та громадянського формування.

На черговий мітинг біля районного суду приїхала Чернівецька самооборона з начальником Цетру захисту з громадянського порядку в Чернівецькій області, які повісили на вхідні двері Новоселицького районного суду папірець з інформацією “Під охороною Чернівецької самооборони”. Почавши переконувати людей, що вони приїхали навести лад, тому просять всіх розійтись. Реакція людей була миттевою з іншим гаслом “Геть продажну Чернівецьку Самооборону”, яка ледве встигла виїхати з Новоселиці, почула про себе та їх керівників всю правду життя, їхнього продажного та нікчемного життя, що прикриваються революцією, але насправді, "Чернівецька Самооборона" -  це ганьба та сором, що вбиває репутацію справжніх героїв Майдану та нової влади. Заробляючи, банально гроші на відчаї людей і прикриваючи Новоселицьку мафію.

Проявив себе за гроші в сумі 7 000 гривень (квитанція-рахунок від 30 квітня), наш місцевий журналіст міської газети “Новоселиця” Андрій Романцов, що отримав гроші на провакаційні статті від МІК+(Москалюк), крок який також був оцінений та люстрований за продажність нашою громадою. Даючи зрозуміти своїми однобокими статтями позицію мера міста, голови районної ради, Новоселицької РДА.  За час протистояння народу проти несправедливості вони не знайшли часу для висловлення своєї владної позиції щодо цієї справи. Побачивши настрій людей, 15 травня 2014 року відбулись збори суддів Новоселицького районного суду. В протоколі №3 судді в складі 1)Павлінчук С.С. 2) Ляху Г.О. 3) Вівчар Г.А. 4) Оленчук І.В. Вирішили: Звільнити Дутку М.С. з адміністративної посади голови Новоселицького районного суду Чернівецької області за власним бажанням з 15 травня 2014 року. З єдиною умовою до Новоселицького майдану - звільнити площу від цілодобового мітингу. Знаючи судову систему та рішення, що приймає Верховна рада, Кваліфікаційна комісія щодо звільнення судді, наша позиція незмінна і ми будемо її відстоювати до кінця, за ради справедливого вирішення соціально-економічного питання, від якого страждають люди, що зневірені в системі правосуддя та її захисту.

В нас є три вимоги, що мають вагомі аргументи відстоювання. По цій справі порушено три кримінальні провадження.
1. Звільнення Дутки М.С. за його власним бажанням чи без його бажання.
2. Націоналізація Новоселицького колгоспного ринку та створення комунального підприємства зі складу підприємців ринку, представників Новоселицької міської ради.
3. Притягнення до кримінальної відповідальності та позбавлення волі з конфіскацією всього майна, відміни рішень, скасування оренди на все майно, що було вкрадено за допомогою неправомірних рішень у громад різних сіл району. А це ставки, гектари землі з паями на всіх родичів та багато іншого, що має бути в кримінальному провадженні даного слідства.

Просимо Вас :

1 Взяти до уваги викладені факти в даному колективному зверненні.

2 Звернутись до Кваліфікаційної коміссії щодо звільнення судді Дутки М.С.

3 Звернутись до Верховної ради щодо звільнення судді Дутки М.С.

4 Направити надані вам матеріали слідства до Генеральної прокуратури України, МВС України, народним депутатам.

З повагою,  голова ініциативної групи Томік Ю.

Фото

Оцінити матеріал:
(10 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Рікі Мартін
Давно вже пора забрати ринок у цієї мафії. Новоселиці Респет! Дутка навіщо тобі така реклама, заробив на три життя а з владою попрощатись мужності немає. Скажі Москалюку дякую. Саме він і підставив, молодець
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 Інна
Дутка відомий корупціонер, всі знають його тарифи і всі знають, що без нього в Новоселиці майже нічого не вирішують. Гнати цього гнилого хабарника на пенсію давно пора
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -1 Людмила
Хлопці-молодці. Олег,ІВан,Юра, Руслан,Жора,Бог дан та інші.Це справжні патріоти, яким не байдужа доля рідної Новоселиці. Апишуть різну гидоту про них ті, хто постійно у цій гидоті знаходиться. Якось же їм треба себе оправдовувати. Хлопці стоять за свій кошт при підтримці простих громадян. І роблять вони для кожного з нас.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -1 Саня
Дутка, тебе ребята дают возможность уйти на пенсию.Я думаю,ты должен воспользоваться шансом.Поверь , у них достаточно материала на тебя. Тебя могут засудить,сам знаешь на сколько.И ну его этого Москалюка. Он везде прикрывается тобой. Просто уйди с миром. А Москалюк сядет.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -1 Думан
Дутка, неужели ты хочешь, чтобы каждое твоё незаконное решение было опубликовано во всех средствах массовой информации? А я этих ребят знаю-они это сделают. И тогда тебе уж точно не помогут ни грязный адвокат Косовский со своим белым, вечно обкуренным другом, ни Черновцы , ни Киев. Никто не даст за тебя и ломаного гроша.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -1 Роки Бальбоа
Бить морды пора, так прото не уйдут. Если уйдете из под суда. То канец всем. Да это война. А кто выйгрпет еще не извесно. Пришли дубликаты второй власти
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -3 jjjjjjjjjj
москалюк сьест свою шляпу, но базар будет держать всеми силами. Хотя сил у этих людей , тоже есть не много. Посмотрим. Дутка это точно ушел
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 Дутке
Николай Степанович ! Надо все-таки уйти на покой. Вы достаточно по руководили, вы были отцом всем этим начальникам которые не переживали что за ту корупции котрая происходила, судья не когда не выдаст ордер на обыск или другие решение которые проходили через Вас. Уходи или эти люди котрые занимаються этими люстрациями и стоят на майдане не шутят. Вы должны понимать что у них все спланировано и подготовлено. Уходите, пока можно просто уйти.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Дутке
Уходи!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення