Середа, 02 грудня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чи змінилися буковинські суди після Революції гідності та на що живуть чернівецькі служителі феміди?

- Ну, всім, чесним і нечесним здоров'я я бажаю.

- Всі вони якось пов'язані один з одним. І, я вважаю, що, може, це й правильно, що треба всіх поміняти.

- Я не знаю. Змінитися вони не зможуть. Їх треба тільки, як кажуть зараз, люструвати, - вважають буковинці.

Про люстрацію у день професійного свята говорять і судді. Голова Шевченківського районного вже затвердив графік - з лютого наступного року служителі феміди пройдуть очищення - їх перевірятимуть СБУ, податкова та інші структури.

- Судді написали заяви, що вони згідні. У нас ніхто не має ні великих будинків, ні гектарів землі, ні мільйонного доходу, - зазначив Микола Данилюк, голова Шевченківського районного суду м. Чернівці.

Чекають не тільки очищення, а й зміни правил гри для тих, хто грає чесно. Судова реформа - що це таке, - конкретно поки ніхто не знає. І через це, кажуть судді, страждає їх репутація.

- Дуже багато нападок на суди. Але є нерозуміння. Я не кажу - люди правильно нападають. Але не можуть зрозуміти, в чому сенс, - підкреслив Онуфрій Колотило, суддя Апеляційного суду Чернівецької області.

А сенс, кажуть, у ключових законах, якими керуються судді під час вирішення справ. "Наприймали", мовляв, законотворці кодексів, а суддям їх виконувати.

- Прийняли цей Кримінально-процесуальний кодекс для порядних і чесних людей, надіючись, що правопорушник завтра, вчинивши правопорушення кримінальне, з'явиться в органи міліції, напише заяву, прийде в суд, скаже: "Я з'явився, карайте мене". Приклад ви знаєте - вся верхівка держави втекла, і ніхто не може притягнути до кримінальної відповідальності, - пояснив Онуфрій Колотило.

Недієві закони, наближення люстрації, - яке ж тут свято? Єдине, що вселяє оптимізм, - зарплата.

- То було по 12 тисяч мінімальна заробітна плата, а зараз сказав Яценюк, що не більше 18 тисяч, - сказав М. Данилюк.

Тим часом у судах області є більше півтисячі службовців, які готують левову частку всіх документів, організовують засідання, але заробляють на місяць у 10 разів менше, ніж судді.

- Заробітна плата працівника апарату суду на сьогодні, посадовий оклад - це мінімальний розмір заробітної плати, - повідомив Іван Сорохан, керівник апарату Апеляційного суду Чернівецької області.

Виправити дискримінацію у зарплатах суддів та рядових службовців пообіцяли у новому законі "Про прокуратуру". 30-40% від зарплати судді, а це близько 4-х тисяч гривень у місяць.

- Хотілося би більшої зарплати, але на сьогодні поки що є те, що маємо. Будемо надіятися на краще, - сказала Руслана Гринчак-Лукіна, заступник керівника апарату Шевченківського районного суду м. Чернівці.
Телеканал ТВА
Оцінити матеріал:
(6 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! +1 Чернівчани
Ну раз кулявлобний ТВА так запев о чесностЇ суддів)))))))) от кулявлобні підa@си
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Відповідь
Живут на бомбони, час від часу на пістони в дупу. В Україні ніякого суду і суддів нема, а є злочинці в мантіях
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 волод
Хто з діючих суддів виступав проти незаконних переслідувань людей на Майдані?
Хто з них заявив про свою громадянську позицію,про порушення владою діючих законів? Хто з них засудив п"яного міліціонера ,який збив автомобілем дітей на пішохідному переході? Судді обслуговували протиправні дії влади. Мені вас не шкода. Як вам не було шкода поламаних доль багатьох чесних патріотів.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення