П'ятниця, 03 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Сільські голови та керівники підприємств на Буковині не хочуть брати повістки для військовозобов’язаних

Днями румунський інформаційний телеканал ВITV транслював репортаж з Герцаївського району.

У відеосюжеті потенційні призовники розповідали, що їх намагаються примусово направити на чужу для них війну та про те, що вони неодноразово зверталися до Генконсульства Румунії в Чернівцях для отримання віз та посвідок для проживання в Румунії, щоб уникнути мобілізації.

Втім, дані, отримані у Чернівецькому обласному військовому комісаріаті, спростовують подану румунськими ЗМІ інформацію. Так, нині, зі 110 жителів Герцаївського району, які прибули до військового комісаріату для проходження медогляду придатними до проходження військової служби визнано лише 3 особи.

Загалом у районах, де компактно проживають представники румунської національної спільноти (Герцаївський, Глибоцький та Новоселицький райони), відсоток вручених повісток складає від 5,5% до 6,5% від загальної кількості потенційних призовників. З них придатних до служби – від 0,17% до 0,89%. А відсоток відправлених осіб до військових частин ще менший: 0,1% – 0,67%.

Водночас, в інших районах (Заставнівський та Хотинський) частка вручених повісток варіюється від 8,5% до 10% від числа потенційних призовників, з яких придатних до проходження військової служби – від 0,9% до 2,5%, відправлених до військових частин: 0,75% – 1,79%.

Також в ході четвертої хвилі мобілізації зафіксовано непоодинокі випадки, коли сільські і селищні голови та керівники підприємств у районах компактного проживання румуномовного населення відмовляються отримувати повістки для оповіщення військовозобов’язаних, чим унеможливлюють виконання завдань, визначених Указом Президента України від 14 січня 2015 р. № 15/2015 «Про часткову мобілізацію».

Відповідно, 8 керівників підприємств та сільських голів притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали щодо діяльності 7 осіб подано до Управління МВС України в Чернівецькій області для внесення до єдиного державного реєстру досудових розслідувань. У свою чергу прокуратурою Чернівецької області здійснюється нагляд за станом проведення слідчими органами внутрішніх справ досудового розслідування у 17 кримінальних провадженнях, пов’язаних з ухиленням від призову у зв’язку з мобілізацією.
Оцінити матеріал:
(3 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення