Неділя, 29 березня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Голова Рукшинської громади поїхав переймати досвід об‘єднаних громад у Німеччину

Рукшинський голова Олег Горбатюк у складі делегації керівників об‘єднаних територіальних громад Чернівецької та Полтавської областей із 22 по 26 листопада цьогоріч перебував у Федеративній Республіці Німеччина.

Поїздку організувала німецька сторона у рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні».

Про це повідомляє "Буковинська правда" з посиланням на "Хотинські вісті".

Як розповів О. Горбатюк, він мав можливість вивчити досвід реалізації реформи місцевого самоврядування у Німеччині.

- Нам розповіли про успіхи, наводили приклади невдалих проектів. Напрацьована у них практика для нас особливо важлива, аби не повторювати помилки, - каже голова Рукшинської ОТГ. - Ми зустрілися з головами об‘єднаних громад сільської місцевості, де укрупнення здійснили ще у 70-і роки минулого століття. В окружному управлінні Туттлінгена ознайомилися із загальною системою керування адміністративно-територіальною одиницею, подібною до району у нас. Відвідали окружну лікарню на кшталт нашої районної, сховище з переробки твердих побутових відходів, підприємство, де випускають медичне обладнання та протези.

Мали нагоду вивчити практику розбудови туристичної галузі у сільських громадах. Наприклад, на колишній тваринницькій фермі німці створили сучасний туристичний комплекс економ-класу із готелем. Гостям пропонують розважально-екскурсійні програми. Прикметно, що у вихідні тут відпочивають місцеві жителі, у тому числі школярі.

- Багато потрібної інформації отримали під час перебування в одному з найбагатших регіонів Німеччини – федеральній землі Баден-Вюртемберг, зокрема, у забезпеченні життєдіяльності об‘єднаних територіальних громад. Як то налагодженні міжкомунальної співпраці для функціонування системи очищення стічних вод, - каже О. Горбатюк.

Підсумовуючи побачене та почуте буковинець зазначив: «У Німеччині накопичили значний досвід діяльності об‘єднаних територіальних громад. Головне, що вони мають потужну фінансову базу, значною мірою і за рахунок власних доходів, аби належно утримувати заклади соціальної сфери та інфраструктуру. За високого рівня розвитку економіки та незначної її тінізації надходження до казни справді фантастичні, якщо порівнювати із нашими реаліями.

Скажу і про те, що отримані знання про практичне втілення децентралізації у ФРН на конкретному прикладі спонукає до роздумів щодо можливих варіантів розвитку наших укрупнених громад. Поїздка до Німеччини дала змогу розширити бачення шляхів вирішення багатьох проблем».
Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення