Вівторок, 22 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині підсудних утримують у металевих шафах, що нагадують середньовічні катівні (фото)

На Буковині підсудних утримують у металевих шафах, що нагадують середньовічні катівні (фото)
У Чернівецькій області в Глибоцькому районному суді підсудних утримують у металевих шафах, без доступу для освітлення та без вентиляції повітря, які нагадують середньовічні катівні.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на УНН.

“Зазначені металеві шафи було виявлено 8 лютого 2017 року регіональним представником Уповноваженого у Чернівецькій області Леонідом Ілюком та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Богданом Бойком під час моніторингового візиту до Глибоцького районного суду у рамках реалізації національного превентивного механізму (НПМ)”, — йдеться у повідомленні прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У омбуцмена наголосили, що повітря та світло потрапляють всередину через прорізані у шафах отвори розміром 10×20см.

“Важко уявити, як люди почувають себе в умовах літньої спеки, адже у приміщенні, де розташовані шафи, немає кондиціонера”, — додали у повідомленні.

Також зазначається, що на момент візиту у приміщенні було відсутнє водопостачання, що не дозволяє скористатися умивальником та унітазом.

Моніторингова група зазначила, що сама шафа виглядає як середньовічна катівня та складається з двох секцій висотою 2 м та площею 2 м2 на людину, яка повинна розміститися сидячи на лавці шириною 25 см (за умови, що в кожній секції розміщено лише одну людину).

“Варто нагадати, що згідно зі встановленими нормами площа кожної камери для підсудного повинна бути не менше 4 м2 .Осіб, які конвоюються до суду, не забезпечують харчуванням, що також є суттєвим порушенням прав людини”, — розповіли у омбуцмена.

Наголошується, що монітори також зафіксували відсутність належно облаштованих місць для спілкування підсудних із захисниками, а також для ознайомлення з матеріалами справи. Наразі вони можуть це зробити лише у залах судового засідання, перебуваючи у клітках, використання яких також не в повній мірі відповідає вимогам законодавства.

Моніторингова група одностайно переконана — тримання людини у приміщенні суду в такий спосіб є грубим порушенням міжнародних та національних стандартів поводження з особами під вартою та може розцінюватися як порушення норм Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Також у омбуцмена зауважили, що потребує уваги питання доступності Глибоцького районного суду для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках, адже пандуси відсутні.

“До сходинок головного входу прикріплено два швелери, падіння з яких може завдати серйозних травм. Вхід, через який доставляють підсудних, пандусом взагалі не обладнано. Оскільки зали судових засідань розташовані на другому поверсі, виникає потреба у встановленні пандусів на сходах. Зазначену проблему можна вирішити шляхом розташування залів засідань на першому поверсі приміщення суду або приведення приміщення відповідно до державних будівельних норм”, — йдеться в звіті моніторингової групи омбуцмена.

Також наголошується, що для негайного припинення жорстокого поводження з підсудними у Глибоцькому районному суді Чернівецької області та захисту їхніх прав буде направлено відповідні акти реагування Уповноваженого на адресу Державної судової адміністрації та МВС України.

Фото

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення