П'ятниця, 03 квітня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Свій бізнес на єдиному податку здійснюють понад 28 тисяч підприємців

На Буковині після реформування спрощеної системи оподаткування кількість «єдинників» в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 6666 осіб або на 33,9 %.

Позитивна динаміка кількості спрощенців руйнує стереотипи щодо змін Податкового кодексу і переконує в доцільності їх проведення.

У вересні поточного року діяльність на спрощеній системі оподаткування здійснювали понад 28 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, більшу частину з яких складають платники першої або другої груп. Від цього за дев’ять місяців місцевий бюджет отримав 47,4 млн.грн. єдиного податку, що перевищує показники минулого року майже втричі.

Значний приріст надходжень та збільшення кількості платників єдиного податку в черговий раз підтверджує переваги в його застосуванні , які дають можливість підприємцям самостійно, з огляду, на обсяги виручки чи місце здійснення діяльності обирати групу та ставку оподаткування.

Статтею 291.4.ПКУ визначено, що суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на шість груп платників єдиного податку:

перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;

друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;

четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

п'ята група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;

шоста група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.

Малому та середньому бізнесу держава готує вдосконалення спрощеної системи оподаткування. Так, у Верховній Раді зареєстровані законопроект із поправками до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, яким запропоновано для 5 та 6 груп платників єдиного податку зменшити ставки з 7 та 10% до 5 та 7%, скасувати обмеження по кількості найманих працівників. Значно спростити документообіг, а платники другої групи дозволити звітувати не щоквартально, а тільки раз на рік. А також запровадити електронну форму заповнення заяв про перехід на спрощену систему оподаткування та реєстрації платником ПДВ.

Сектор по роботі із ЗМІ та громадськістю ДПС у Чернівецькій області

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення