Середа, 25 листопада 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині ще одна громада звернулася з листом до Президента

На Буковині ще одна громада звернулася з листом до Президента На Буковині ще одна громада звернулася з листом до Президента
Звернення сесії та виконкому Магалянської сільради стосуються Закону «Про освіту», а саме його статті 7, яка на думку авторів звернення, суперечить статтям Конституції України і стосуються «мовної асиміляції національних меншин».

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на "Район.Інфо".

Зокрема, законом передбачено, що особам, які належать до національних меншин, гарантується право на здобуття освіти мовою відповідної національної меншини лише на рівні дошкільної і початкової освіти і лише в комунальних закладах і тільки поряд з державною мовою. Це право реалізується тільки через окремі класи. Як наголошується в листі, це «порушує право національних меншин на використання рідної мови, що призведе до фактичної втрати мови національних меншин Буковини. Тобто втрачається право осіб належних до національних меншин на здобуття освіти рідною мовою в державних і комунальних закладах на всіх, крім вищенаведених рівнях і формах (зокрема: загальної, середньої, спеціальної, вищої тощо) освіти, а також перестануть існувати школи з навчанням мов національних меншин, то с грубим порушенням ст. 22 Конституції України та міжнародних зобов’язань нашої держави щодо захисту прав національних меншин»,- йдеться у зверненні. Депутати Магалянської сільської ради просять Порошенка вжити передбачених законом заходів для внесення відповідних змін для «захисту конституційних прав румуномовного населення». Також Магалянська сільрада направила відповідний лист сесії Новоселицької районної ради з проханням прийняти і направити подібне звернення вищим органам державної влади України.

Фото

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення