Вівторок, 26 січня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

У Хотинській фортеці розпочали реставрацію

У Хотинській фортеці розпочали реставрацію
У Хотинській фортеці розпочали реставрацію.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на Хотинські вісті.

У Чернівецькій області у місті Хотині проводять протиаварійні та консерваційні роботи у фортеці. Зазначається, що роботи виконуються з метою зберегти від руйнування унікальні пам’ятки.

"Її доглядають, охороняють і відкривають нові експозиції. Над цим постійно працює колектив ДІАЗ "Хотинська фортеця" на чолі із директором Єлизаветою Буйновською. Ось і зараз у заповіднику киплять реставраційні, а точніше – невідкладні консерваційні роботи", – пише газета.

– Наша мета – зберегти від руйнування унікальні пам’ятки. Наразі тривають роботи на п’яти об’єктах: Східній та Південно-східній баштах, Замковій церкві, Казармі та Руській брамі. Застосовують особливу технологію ін’єктування тріщин. До речі, таку використовують у світовій практиці, зокрема для укріплення споруд на кам’яній основі, наприклад скельних монастирів, – розповіла Єлизавета Буйновська.

Ін’єктування полягає в тому, що за допомогою спеціальних засобів, так би мовити "шприців", у тріщини під тиском вводять двокомпонентні смоли, які заповнюють усі пустоти, навіть найменші, та міцно скріплюють стіни, пояснила Єлизавета Валентинівна.

"Для нас важливо зберегти усі ці споруди, законсервувати об’єкти, які у подальшому можна буде відновити. Наприклад, уже здійснено консервацію залишків мурувань Південно-східної вежі, що зруйнована ще на початку XVIII століття та була у поганому стані. При цьому використовували такі засоби, як і в давнину: каміння та спеціальний вапняний розчин. Сподіваюся, у майбутньому буде можливість відмурувати цю вежу", – зазначила директор заповідника.

– Найбільша небезпека для таких великих об’єктів, стіни яких товщиною 5–8 метрів, – землетруси, адже навіть найменший спричиняє коливання, від яких утворюються нові тріщини, а наявні збільшуються. Необхідно запобігти подальшому руйнуванню. Цього досягли технологією ін’єктування, коли введені смоли утворюють у шпаринах "павутину", яка застигає і скріплює. А потім застосовують спеціальне армування для стягування тріщин, заштукатурюють відремонтовані місця сумішами. Чимало матеріалів закуплені у Німеччині. Адже маємо дбати про автентику: сучасними шпаклівками у старовинних об’єктах послуговуватися не можна, – пояснив головний інженер ДІАЗ "Хотинська фортеця" Олександр Донцов.
Оцінити матеріал:
(0 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення